پایان نامه

پروتکل ها در درک پایان IOT -پایان نامه اینترنت اشیا

پروتکل جدید

 پروتکل ها در درک پایان IOT یک نقش کلیدی در درک کامل را ایفا می کنند آنها ستونی را برای تونل داده بین سنسورها و جهان بیرونی تشکیل می دهند. برای سیستم کارآمد یک انرژی کافی پروتکل Mac و پروتکل مسیریابی و ارسال مناسب اساسی است. چندین پروتکل MAC برای نواحی مختلف با TOMA (با برخورد آزاد)، CSMA (بازده ترافیکی پایین) و FDMA (برخورد آزاد ما نیازمند مدار بندی در گره ها) برای جداول موجود برای کاربران پیشنهاد شده است. [59] هیچ کدام از آنها به عنوان یک استاندارد و با “اشیاء” در دسترس بیشتر در این سناریو که قصد در هم ریختگی بیشتر دارند و نیازمند تحقیقات بیشترند پذیرفته نشده است و یک سنسور تک می تواند به طور تصادفی به دلیلی حذف شود. بنابراین شبکه باید خودش به روز شود و برای مسیریابی های چند مسیری تک می تواند به طور تصادفی به دلایلی حذف شود. بنابراین شبکه باید خودش به روز شود و برای مسیریابی های چند مسیری مجوز بدهد. پروتکل های مسیریابی چندین جهشی در موبایل برای این منظور خاص شبکه ها و WSN  های زمینی مورد استفاده قرار می گیرد. [60] آنها عمدتاً به سه طبقه ی داده مرکز – مکان مرکز و مرتبه ای براساس نواحی کاربردی مختلف تقسیم می شوند. انرژی تمرکز اصلی برای پروتکل های مسیریابی موجود است. در مورد IOT بهتر است ذکر شود که ستون اصلی در دسترس خواهد بود (و تعداد جهش ها در سناریو های چند جهشی محدود خواهد شد. آن چنان سناریوای پروتکل های مسیریابی موجود بهتر است در اجرا و کاربرد عملی با اصلاح کوچکتر و فرعی کافی و بسنده است.

درک مشارکتی

 تعداد پروژه های شروع شده برای آدرس بهبود خط مشی های درک مردم محوری ( یا کشارکتی) [50-61-63] وجود دارد. همانطور که قبل تر ذکر شد درک مردم محوری احتمال درک هزینه های کمتر محیطی واقع شده برای کاربرد را پیشنهاد کرده است. بنابراین آن می تواند نزدیک ترین پارامترهای محیطی تجربه شده توسط کاربران را ارائه می دهد. گفته شده است که داده های محیط جمع آوری شده توسط کاربران یک نقشه ی جدید اجتماعی را تشکیل می دهد. [64] این نتایج در داده های به موقع تر تولید شده با داده های موجود از طریق سنسور شبکه های زیرساز ثابت مقایسه می شود. مهم ترین، ایجاد فرصت برای کاربران برای تأمین بازده روی تجارب خودشان از یک پارامتر محیطی داده شده است که اطلاعات ارزشمندی در تشکیل متون مرتبط با واقعه ی داده شده پیشنهاد می کند. محدودیت های درک مردم محوری یک مکان جدید مهم روی نفس داده های مرجع تأمین شده توسط زیر ساز IOT ثابت به عنوان یک ستون اصلی است. مشکل از دست دادن نمونه ها یک محدودیت اصلی و اسیاسی درک مردم محوری است. با اتکا به داده های کاربران داوطلب ورودی جمع آوری متناقض نمونه های به دست آمده در عرض زمانهای متنوع و مکان های گوناگون (براساس تمایل کاربرد کاربران و مکان داده شده یا مسیر حرکت)، محدود کردن توانایی تولید داده های با معنی برای هر کاربردی و تصمیمات سیاسی است. تنها در آدرس دهی موضوعات و فاهیم مالکیت داده، استقلال و محرک های همکاری مناسب می توانند مانند یک خط مشی التزام و تعهدات اصلی هدف کاربرد را به دست آوردند. کیفیتی درک بیشتر می تواند از طریق افزاش ضریب سنسور خمیده شده به تلفن برای کاربرد خاص درک مانند کیفیت هوای سنسورها [65]یا سنسورهای بیومتریک به دست آید. در ان سناریو ها تلفن های هوشمند گره های اصلی IOT شده اند که به توده روی یک هدف و چندین سنسور در هدف دیگر متصل شده اند.

 استخراج معدن داده

استخراج اطلاعات مفید از محیط درک پیچیده در نتایج فاصله ای و موفقتی یک مشکل تحقیقاتی چالش برانگیز در هوش مصنوعی است. روش های جدیدترین تکنولوژی اخیر از روش های یادگیری سطحی استفاده می کنند جائیکه وقایع از پیش تعرف شده و داده های غیرعادی با بهره گرفتن از یادگیری نظارت شده و غیرنظارت شده استخراج شده است. [66] سطح بعدی یادگیری شامل فعالیت های داخلی استنباط شده توسط استفاده از اطلاعات موقتی وقایع از یادگیری سطحی استخراج شده است. تصور نهایی منجر به آشکارکردن وقایع پیچیده براساس مقیاسهای زمانی طولانی تر و فاصله ای بزرگتر براساس دو سطح قبلی است. مشکل اساسی تحقیقاتی در محیط های درک پیچیده این طبیعت به وجود می آید این است که چگونه به طور همزمان نمایش و ارائه ی وقایع و فعالیت ها در چندین سطح پیچیدگی را یاد بگیرند. (یعنی وقایع، فعالیت های داخلی و فعالیت های پیچیده). یک تمرکز پدیدار شده در ماشین یادگیری تحقیقات در زمینه ی یادگیری عمیق است که [67]اهدافی برای یادگیری چندین لایه ای از چکیدگی هایی است که می توان برای تفسیر داده های داده شده مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر آن، منبع تحمیل شده در سنسور شبکه ها یک چالش جدید برای یادگیری عمیق بر حسب نیاز برای تکنیک های یادگیری اضافی و پخش شده توافقی را خلق می کند.

5-11GIS مستقر بر تجسم فکری

به عنوان ارائه ی جدید تکنولوژی های پدیدار شده، تجسم فکری خلاق توانا خواهد شد. سیتوکاهی از CRT به پلاسما، LCD، LED و AMOLED نمایش داده شده ی به نمایش داده های کافی به طور عادی (با بهره گرفتن از لمس واسط) با کاربران قادر به هدایت بهتر داده ها نسبت به آنچه از قبل بوده است سرچشمه می گیرد. با پدیدار شدن نمایشهای 3D این حوزه قطعاً برای داشتن تحقیقات بیشتر و پیشرفت فرصتها است. اگرچه داده هایی که از محسبات همه جاگیر بیرون بیرون می آیند همیشه آماده ی مصرف مستقیم با بهره گرفتن از خط مشی های تجسم فکری و نیامند پردازشهای بیشتر نیستند. سناریوها برای داده های وابسته به فضا و زمان غیریکنواخت در یک چشم انداز 3D است که به طور زمانی تغییر کرده و بالا پیشرفت کند. [69]یک چالش دیگر تجسم فکری داده های جمع آوری شده درون IOT این است که آنها مرتبط به جغرافیا و به صورت پراکنده پخش شده اند. برای از عهده برآمدن آن چنان چالشی یک چهارچوب بر اساس اینترنت GIS مورد نیاز است.

                       

    پایان نامه: اینترنت اشیاء (IOT)

سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. هزاران فایل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با فرمت word (پسوند doc یا docx) و قابل ویرایش با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.