رشته مکانیک

پایان نامه کارشنای ارشد رشته مكانیک گرایش طراحی كاربردی: روش المان محدود در طراحی قالبهای فلزی

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مكانیک گرایش طراحی كاربردی

با عنوان : روش المان محدود در طراحی قالبهای فلزی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

 سمینار كارشناسی ارشد

مكانیک گرایش طراحی كاربردی

 موضوع:

روش المان محدود در طراحی قالبهای فلزی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

محاسبة نیرو در فرایند كشش عمیق :

در كشش عمیق نیروی لازم برای تغییر شكل به طور غیر مستقیم به منطقة تغییر شكل اعمال می‌شود. منطقة تغییر شكل در لبة ورق، قسمت بین نگهدارنده و قالب است و نیروی سنبه از طریق كف و دیوارة قطعه در حال كشش به لبه انتقال می‌یابد. به این ترتیب در حین كشش در دیوارة قطعه و لبه‌های انتقالی خمیده شده تنشهای كششی ظاهر می‌شود كه می‌تواند به تضعیف دیواره و نهایتاً به ایجاد ترك در این مواضع منجر شود. شكل ( 41 ) قسمتی از قطعه را در حین فرایند كشش نشان می‌دهد. در حین شكل دهی، به هر جزء كوچكی در منطقة تغییر شكل، تنشهای كششی در امتداد شعاع و تنشهای فشاری در امتداد محیط اعمال می‌شود. چنانچه فرایند بدون نگهدارنده انجام گیرد، در لبة ورق چروك خوردگی ایجاد می‌شود كه دلیل آن ظاهر شدن تنشهای فشاری محیطی است.

با به كار بردن نگهدارنده و ایجاد تنشهای فشاری در امتداد محور Z می‌توان از چروك خوردگی لبة ورق جلوگیری كرد. از طرفی وجود نیروی نگهدارنده FN سبب ظاهر شدن اصطكاك در سطح تماس ورق و نگهدارنده و همچنین بین ورق و قالب می‌شود. اما به دلیل كوچك بودن نیروی نگهدارنده و روانكاری، تأثیر اصطكاك بر تنشهای شعاعی و محیطی بسیار ناچیز است.

نمودار حد تغییر شكل در كشش عمیق:

در تغییر شكل پلاستیكی عموماً ثابت باقی ماندن حجم و در كشش عمیق ثابت ماندن تقریبی سطح خارجی و ضخامت ورق فرض شده است. عملاً چگونگی تغییر شكل در كشش عمیق را می‌توان به كمك خطوط مشبكی شكل ویژه‌ای، كه روی سطح ورق از طریق یكی از روش های مكانیكی، الكتروشیمیایی و فتوشیمیایی ترسیم می‌شود، شكل (44)، تجزیه و تحلیل نمود. نوع دایره‌ای شكل آن برای اندازه‌گیری و محاسبه بسیار راحت‌تر است، زیرا دایره‌ها در تغییر شكل به بیضی تغییر می‌یابند كه قطرها یا محورهای اصلی آنها اندازه و جهت كرنشهای اصلی را نشان می‌دهند. اندازة هر دو قطر بیضی‌ها اندازه‌گیری می‌شود و كرنشهای اصلی، ترجیحاً حقیقی، محاسبه می‌شوند. و با بهره گرفتن از رابطة حجم ثابت می‌توان كرنش در جهت سوم را نیز به دست آورد . مقادیر مربوط به بیضی‌هایی كه در آنها نازكی موضعی یا شكست رخ داده است، شرایط تخریب را مشخص می‌كنند، در حالی كه بیضی‌ها یا دایره‌هایی كه به اندازة یک یا چند قطر از این ناحیة شكست فاصله دارند به عنوان قابل قبول یا سالم تلقی می‌شوند، شكل ( 45 ). با تعیین موقعیت نقاط مختلف مربوط به كرنشهای اصلی نمونه‌های مختلف، نمودار حد تغییر شكل به دست می‌آید. شكل ( 46 ). حد تغییر شكل سالم را برای یک فولاد كم كربن در كشش عمیق نشان می‌دهد.

تعداد صفحه :31

قیمت : 14700 تومان

—-

پشتیبانی سایت :       

*         serderehi@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. هزاران فایل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با فرمت word (پسوند doc یا docx) و قابل ویرایش با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید