مهندسی برق

پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی برق مخابرات: آشنایی با IPv6

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : آشنایی با IPv6

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

پدانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc ” سمیناربرای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی برق – مخابرات

عنوان:

آشنایی با IPv6

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده

IPv6 را بعضی وقتها تولید بعدی IP هم می گویند، البته برای بسیاری از شبكه های خصوصی فواید به روز كردن نسخه IP از 4 به 6 هنوز آشكار نشده است، راستی با این همه خصوصیات خوبی كه IPv4 داراست چه نیازی برای به روز كردن آن از نسخه 4 به نسخه 6 می باشد؟

یكی از عمومی ترین مزایا و منافع IPv6 گستردگی و ازدیاد فضای آدرس آن است و این نسخه از IP از فضای آدرس دهی 128 بیتی استفاده می كند در صورتی كه IPv4 از فضای آدرس دهی 32 بیتی استفاده می شود.

هرچند كه IPv4 به وفور و گستردگی در شبكه های خصوصی خیلی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد، IPv6 دارای فواید زیادی برای این شبكه ها می باشد از جمله این فواید میتوان به Security بالای آن در لایه شبكه، بهبود و تقلیل جداول مسیریابی و در نتیجه كاهش حافظه و پردازنده لازم برای روترها و بهبود بخشیدن به استفاده از آدرس دهی اتوماتیک برای كاربران متحرك اشاره نمود.

IPv6 دارای تاریخچه متفاوتی برای اینترنت میباشد، نقشه ها و آمارها نشان می دهد كه افزارها و دستگاه های گیرنده آدرس IP (دستگاه هایی كه می توانند IP آدرس داشته باشند) روز به روز به صورت توانی در حال افزایش است بطوریكه حتی كالاهای مورد استفاده توسط خانواده ها و مصرف كنندگان نیز قابل آدرس دهی اینترنتی میشوند، این كار به فضای آدرس دهی بیشتری نیاز دارد و به این دلیل بطور اختصار نحوه برخورد فرم فعلی IPv6 با این مسئله را بررسی می كنیم.

مقدمه

با این تصمیم كه اینترنت بطورجدی نیاز به ظرفیت و فضای آدرس دهی بالایی دارد گروه معماری اینترنت سه پیشنهاد اصلی در این زمینه ارائه نمود.

اولین پیشنهاد تحت عنوان TUBA بود، این پیشنهاد براساس سوئیچینگ IP بر روی CLNP بعنوان پروتكل لایه اینترنت بود، CLNP یک پروتكل OSI باشد كه دارای آدرس 20 هشت تایی می باشد و تمامی پروتكل های مسیریابی تعریف شده را پشتیبانی می كند، این پروتكل مورد قبول واقع نشد زیرا CLNP در آن زمان هم یک پروتكل قدیمی و غیرمؤثر محسوب می شد و حتی در بازار IPv4 هم به صورت یک پروتكلی كه بطور گسترده در بازار پروتكل های IP كاربرد داشته باشد مورد قبول نبود.

پیشنهاد دوم IPv7 نامیده می شد كه بعداً به TP/IX تغییر نام داد و سرانجام آن را CATNIP نامیدند، این پیشنهاد براساس این ایده پایه ریزی شده بود كه یک بسته اطلاعاتی یا packet با شکل مشترك تعریف شود كه با IP، CLNP و IPX سازگاری داشته باشد، این پیشنهاد به علت عدم رشد سریع آن مورد توجه و استقبال واقع نشد.

سومین و آخرین پیشنهاد كه موفق ترین آنها نیز بود با عنوان IP در IP زندگی خود را آغاز نمود، اساس این پیشنهاد این بود كه در آن برای اینترنت دولایه جداگانه تعریف م یكنند یكی بعنوان لایه زیرساخت و دیگری بعنوان لایه گسترش محلی.

در این پیشنهاد در واقع یک نوع بسته بندی آدرس IP صورت گرفته است كه مكانیزم خوبی برای انتقال IP ساده نیز می باشد، انتقال آدرس ها با این روش از IPv4 به راحتی انجام میگیرد این روش در واقع به افزایش فضای آدرس دهی IP از 32 بیتی به 64 بیتی و از بین بردن بعضی از مشخصه های منسوخ شده IPv4برای كاهش اندازه هدرهای پروتكل IP می باشد، SIP را با پیشنهادی كه به آن PIP می گفتند تركیب دادند و اثرات مسیریابی IPv4 را بهبود بخشیدند و پیشنهاد جدیدی را ارائه نمودند كه آن را SIPP نامیدند، با تغییرات به وجود آمده و با گسترش فضای آدرس IAB این پیشنهاد را پذیرفت و با اعمال تغییرات دیگری روی آن بعدها آن را IPv6 نامید، از اسم IPv5 استفاده نكردند چون قبلاً از آن در جای دیگر و برای پروتكل جاری دیگر استفاده شده بود.

تعداد صفحه : 72

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید