مهندسی برق

پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت: واسطه گری در بازارهای برق

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : واسطه گری در بازارهای برق

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

واسطه گری در بازارهای برق

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده:

واسطه گری به سودآوری از طریق خرید و فروش همزمان یک نوع كالا و یا نوع مشابه آن اطلاق میشود بطوریكه میزان سرمایه گذاری خالص در آن صفر میباشد. واسطه گری در صنعت برق كه امروزه در حال تجدیدساختار شدن میباشد، یک ایده جدید بشمار میرود. با وجود این، واسطه گری در بازارهای مالی پدیده نوینی نیست. استفاده توسعه یافته از واسطه گری، هر گونه فعالیتی را كه در جهت خرید یک كالای نسبتا زیر قیمت و فروش كالای مشابه و نسبتاً بالای قیمت جهت سودآوری باشد را شامل میگردد.

در این تحقیق واسطه گری به صورت كلی نمایش داده شده و سپس به بحث در مورد فرصتهای واسطه گری در بازارهای برق پرداخته میشود. بطور كلی دو نوع واسطه گری در كلیه بازارهای مورد توجه قرار میگیرد، واسطهگری بین كالاهای همنوع و واسطه گری بین كالاهای غیر همنوع كه به آن تحت عنوان واسطه گری بین ما بین نیز اشاره می شود. در این تحقیق واسطه گری در بازارهای برق مورد مطالعه قرار گرفته و مثالهای مرتبطی از آن نیز كه بطور عملی و كاربردی مطرح می شوند مورد بررسی قرار میگیرند. لازم بذكر است كه در این راستا توجه ویژهای به واسطه گری بین كالاهای غیر همنوع در بازارهای برق معطوف گردیده و مثال های عنوان شده نیز در ارتباط با این نوع واسطه گری می باشند.

مقدمه:

واسطه گری به سودآوری از طریق خرید و فروش همزمان یک نوع كالا و یا نوع مشابه آن اطلاق میشود كه در این خرید و فروش میزان سرمایه گذاری خالص صفر است. واسطه گری در صنعت برق كه امروزه در حال تجدیدساختار شدن میباشد، یک ایده جدید به حساب می آید. البته شایان ذكر است كه واسطه گری در سایر بازارها از جمله بازارهای مالی پدیده نوینی نیست. استفاده توسعه یافته از واسطه گری هر گونه فعالیتی كه در جهت خرید یک كالای نسبتا زیر قیمت و فروش كالای مشابه و نسبتاً بالای قیمت برای سودآوری باشد را شامل میگردد. در این تحقیق ابتدا انواع واسطه گری در كلیه بازارها به صورت كلی تعریف شده و سپس به بحث در مورد انواع واسطه گری در بازارهای برق پرداخته میشود. دو نوع واسطه گری در بازارهای برق مورد توجه قرار میگیرند، واسطه گری بین كالاهای همنوع و واسطه گری بین كالاهای غیر همنوع كه اصطلاحا به آن واسطه گری بین ما بین نیز گفته میشود.

بطور كلی عمل واسطه گری به سه عامل هدفمند بودن، موقعیت مناسب داشتن و روش های مناسب جهت رسیدن به هدف مورد نظر كه سودآوری می باشد وابسته است. هدف واسطه گری مشخص است، سودآوری بدلیل تفاوت قیمت در تبادلات لحظه ای یا خرید و فروش یک نوع كالا یا كالای از جنس متفاوت. فرصت كسب سود در واسطهگری مربوط به تفاوت در قیمتها بین كالاهای همنوع و مشابه میباشد. نحوه شناخت واسطه گری، خرید و فروش همزمان یک نوع كالا یا مشابه آن نوع كالا میباشد. در تعاریف جدید نیز هدف اصلی كماكان به دست آوردن سود میباشد. اما ممكن است كه بر خلاف تعریف اولیه در این موارد به سرمایه گذاری های اولیه نیز نیاز باشد، البته عامل سودآوری، همانند سابق تفاوت در قیمت كالاها است. بنابراین اصلاحات جدیدی در مورد سه عنصر واسطه گری جهت نشان دادن تعاریف جدیدی از واسطه گری ایجاد شده اند كه در این تحقیق ضمن تعریف این موارد به بررسی مثالهایی كاربردی از واسطه گری در بازارهای برق نیز پرداخته میشود.

تعداد صفحه : 46

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید