رشته حسابداری

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری : بررسی نحوه تامین وجوه نقد لازم برای تقسیم سود در شرکتهای بورس تهران

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری

با عنوان :  بررسی نحوه تامین وجوه نقد لازم برای تقسیم سود در شرکتهای بورس تهران

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه مدیریت

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری

موضوع :

 بررسی نحوه تامین وجوه نقد لازم برای تقسیم سود در شرکتهای بورس تهران

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

مقدمه :

نقش عمومی حسابداری و گزارشگری مالی ارائه اطلاعاتی سودمند برای توده عظیم استفاده کنندگان برون سازمانی که مبادرات به اتخاذ تصمیمات تخصیص منابع می نماید می باشد . حسابداری و گزارشگری مالی باید اطاعاتی منصفانه د راختیار گذارد تا تخصیص اثر بخش منابع محدود در با برآورده ساختن این نقش در ارتباط هستند و د رجهت مقاصد عام گزارشهای مالی توسط واحد های تجاری ، حرکت می کنند . بیانیه مفاهیم شماره 1 هیات استانداردهای حسابداری مالی سه هدف اساسی برای گزارشگری مالی ذکر کرده است که اولین هدف آن ارائه اطاعاتی است که برای تمام افرادی که درکی متعارف از تجرت و فعالیت های اقتصادی دارند و همچنین افرادی که تمایل به استفاده مناسب از این اطلاعات دارند قابل استفاده باشد . نحوه و میزان استفاده ای که افراد از اطلاعات مالی می کنند ازتنوع فوق العاده ای برخوردار است . از انجا که اطلاعات حسابداری یک ابار است نمیتواند برای افرادی که درک چندانی از آن ندارد افرادی که توانایی یا تمایل به استفاده از آن را ندارند و یا افرادی که از آن استفاده نادرست می کنند قابلیت استفاده چندانی داشته باشد . دومین هدف گزارشگری مالی ، ارائه اطلاعاتی است که سرمایه گذاران و اعتبار دهندگان حاضر و بالقوه و سایر استفاده کنندگان را در ارزیابی مبالغ ، زمان بندی و احتمال دریافت های نقدی آتی حاصل از سود سهام یا بهره و نیز عواید حاصل از فروش ، بازخرید یا سررسید اوراق بهادار یا وام ها کمک نماید .

سومین هدف گزارشگری مالی نیز بر ارائه اطلاعاتی درباره منابع اقتصادی کمیاب مورد نیاز جهت ادامه فعالیت اقتصادی و همچنین ادعاهای نسبت به این منابع و تغییرات در آنها که از طریق فعالیت های موجد در آمد و سایر فعالیت های تجاری میسر میگردد ، تاکید دارد .

به طور خلاصه سه هدف گزارشگری مالی بر اطلاعات سودمند در تصمیمات سرمایه گذاری و اعتبار دهی تمرکز دارند این اهداف گزارشگری مالی دور نمایی برای حل موارد خالص گزارشگری و حسابداری مالی در اختیار می گذارند آنها با نقش ارائه اطلاعات مالی که در تصمیم گیری های اقتصادی سودمند هستند در ارتباطند و با اینکه آن تصمیمات چگونه باید باشد هیچ ارتباطی ندارند .

تعداد صفحه :150

قیمت : 14700 تومان

—-

پشتیبانی سایت :               parsavahedi.t@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

  *

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید