رشته مکانیک

پایان نامه ارشد مکانیک: کمانش مکانیکی صفحه دایروی کامل با لایه های پیزوالکتریک

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک

با عنوان : کمانش مکانیکی صفحه دایروی کامل با لایه های پیزوالکتریک و مواد با خواص تابعی

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی مکانیک – طراحی کاربردی

عنوان:

کمانش مکانیکی صفحه دایروی کامل با لایه های پیزوالکتریک و مواد با خواص تابعی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده:

پیشتر در مورد کمانش کامپوزیت های لایه ای تحقیقات متعددی انجام گرفته است.

با ظهور مواد FGM، محققان به تحقیق در مورد کمانش، خمش و ارتعاشات سازه هایی با این مواد روی آورده اند.

اخیرا به منظور کنترل ارتعاشات و کمانش تیرها و صفحات از لایه های الحاقی پیزوالکتریک استفاده می شود که کاوش در این زمینه همچنان ادامه دارد.

هدف این مقاله جمع بندی تحقیقات پیشین و ارائه حل صریح برای تعیین بار بحرانی کمانشی کامپوزیت لایه ای FGM با دو لایه پیزوالکتریک به عنوان محرک در سطح فوقانی و تحتانی با بهره گرفتن از معادلات تعادل، معادلات پایداری و معادلات انرژی و بهره گیری از تئوری کلاسیک صفحه است.

در پایان فرمول مسئله ارائه شده و به تاثیر اعمال ولتاژ به لایه پیزوالکتریک در افزایش با بحرانی صفحه دایروی پی می بریم.

مقدمه:

در اغلب سازه های صنعتی، صفحات دایروی تحت فشار دیده می شوند. امروزه مواد پیزوالکتریکی به عنوان سنسور یا محرک به طور وسیع در سازه های هوشمند به کار رفته و مطالعه و مدلسازی سازه هایی که لایه پیزوالکتریک به آنها ملحق می شود، مسئله ای است که محققان به تحلیل آن روی آورده اند. طراحی سیستم های پیزوالکتریک نیازمند مدلسازی دقیق فعل و انفعال الکترومکانیکی میان سازه و سنسور یا محرک پیزوالکتریک است.

FGMها مواد مرکب هدفمند دو یا چند فازی هستند که به خاطر تغییر تدریجی در ساختار میکروسکوپی دارای خصوصیات فیزیکی ماکروسکوپی با تغییرات پیوسته می باشند و کاربرد مهم و اصلی جایگزینی به جای سرامیک در محیط های دارای گرادیان دمایی و شوک دما است. تغییر پیوسته خصوصیات فیزیکی کاربردهای مختلف این مواد را امکان پذیر کرده است. تغییر هدفمند خواص مواد در جهت های مختلف منجر به پیچیدگی های در تحلیل چنین سازه هایی خواهد شد ولیکن نتایج حاصله از کاربرد این مواد آنقدر مهم و باارزش هستند که طراحان دشواری های مربوط را پذیرفته و در تکاپوی تحلیل های دقیق تری برای سازه های مختلف و شرایطی که بایستی تحت آن کار کنند می باشند.

لایه پیزوالکتریکی معمولا به سطح فوقانی یا تحتانی سازه متصل است و یا در قسمت میانی تیر یا صفحه جاسازی می شود.

در تحقیق حاضر با بهره گیری از تئوری کلاسیک صفحه به عنوان اولین قدم در بررسی کمانش صفحه دایروی FGM با دو لایه پیزوالکتریک در سطح فوقانی و تحتانی به تشریح رفتار مکانیکی سازه می پردازیم و با ارائه یک نمونه مثال در شرایط تکیه گاهی گیردار، نتایج به دست آمده را با مقالات پیشین مقایسه می کنیم.

تعداد صفحه : 74

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         serderehi@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. هزاران فایل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با فرمت word (پسوند doc یا docx) و قابل ویرایش با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید