مهندسی شیمی

پایان نامه ارشد مهندسی شیمی: بررسی سینتیک انحلال پلی وینیل الکل

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی

با عنوان : بررسی سینتیک انحلال پلی وینیل الکل

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

گروه مهندسی شیمی

عنوان:

بررسی سینتیک انحلال پلی وینیل الکل

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده

در تعیین سینتیک انحلال یک حل شونده عوامل مختلفی تاثیر دارند. از جمله این عوامل می توان به اندازه ذرات حل شونده، غلظت محلول، دمای انحلال و سرعت همزن را اشاره نمود. به طور کلی در مکانیسم انحلال یک ماده دو مکانیسم ارائه می گردد 1- مرحله نفوذ از فیلم تشکیل شده حول ذرات حل شونده 2- واکنش در سطح ذرات.

اگر مرحله نفوذ بسیار آهسته باشد این مرحله کنترل کننده انحلال است ولی اگر ضریب نفوذ بزرگ و این مرحله سریع روی دهد و سرعت واکنش کوچک باشد آنگاه مرحله واکنش در سطح غالب بوده و فرایند انحلال توسط این مکانیسم کنترل و تفسیر می گردد. بررسی تاثیر پارامترهای مذکور در ادامه می تواند تاییدی بر صحیح بودن مکانیسم انتخاب شده باشد. تعیین انرژی اکتیواسیون انحلال هم یکی دیگر از پارامترهای مهم در فرایند انحلال است. در بررسی سینتیک انحلال پلی وینیل الکل مطلب کمی پیچیده تر است زیرا این ماده یک پلیمر است و در مکانیسم انحلال آن عوامل دیگری نیز نقش دارند از جمله جرم مولکولی پلیمر و یا مدت زمان لازم برای تورم آن در حلال.

مقدمه

در تعیین سینتیک انحلال یک حل شونده در یک حلال میزان انرژی اکتیواسیون و تاثیر پارامترهای موثر بر حلالیت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشند.

به طور خلاصه پارامترهای تاثیرگذار عبارتند از:

1- اندازه ذرات حل شونده

2- غلظت محلول

3- دمای انحلال

4- سرعت هم زدن

همچنین عوامل دیگری هم وجود دارند که ممکن است به طور خاص در یک سیستم مورد مطالعه قرار گیرد مانند تاثیر حضور یک اسید و یا یک باز خاص و یا تاثیر تابش امواج مافوق صوت به محلول.

در بخش دوم سنیتیک انحلال چند ماده مختلف را ارزیابی و با نحوه ارائه سینتیک و بعضی تفاوت های موجود آشنا می شویم. در فصل سوم سینتیک انحلال از منظری دیگر مورد توجه قرار گرفته است. از آنجا که پلی وینیل الکل یک پلیمر است با بهره گرفتن از نظریه فلوری – هاگینز و میزان تورم پلیمر برحسب زمان و ضخامت ذرات پلیمر سینتیک ارائه شده است.

در بخش چهارم از معادلات انتقال جرم استفاده شده و با داشتن ضریب نفوذ پلیمر در آب و سایر مشخصات به مطالعه سینتیک انحلال پرداخته شده است. پیش بینی پروفیل غلظت ذرات حل شونده دارای اهمیت بسیار بالایی در طراحی و کارکرد یک ظرف ناپیوسته دارد. برای بررسی اثرات پارامترهای موثر از تئوری سرعت نهایی – سرعت لغزشی استفاده می شود.

بخش اول

کلیات سینتیک انحلال

1-1- اهداف مطالعه حاضر

طی سالهای اخیر مطالعات دامنه داری در صنایع مختلف، برای تعیین سینتیک انحلال مواد گوناگون در حلال های مختلف و با حضور یک اسید و یا مواد دیگر و همچنین عوامل دیگری مثل حضور امواج مافوق صوت و… صورت گرفته است. مشاهده می شود که حالات متصور بسیار متعدد و گوناگون ایجاد می گردد و این نشان دهنده گستردگی مبحث سینتیک انحلال است. تعیین سینتیک انحلال می تواند کمک شایانی به طراحی فرایندهای مربوطه و جلوگیری از هدر رفت مواد و انرژی و تهیه مواد با خلوص و اطمینان بیشتری و همچنین جلوگیری از اطاله زمان نماید.

تعداد صفحه :74

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :        *       serderehi@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. هزاران فایل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با فرمت word (پسوند doc یا docx) و قابل ویرایش با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید