مهندسی فناوری اطلاعات

پایان نامه ارشد فناوری اطلاعات: بهینه سازی اجرا و پاسخ برنامه های C2C و B2C در فضای ابری با روش های توزیع و تسهیم و پیش پردازش

دانلود متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته فناوری اطلاعات

عنوان : بهینه سازی اجرا و پاسخ برنامه های C2C و B2C در فضای ابری با روش های توزیع و تسهیم و پیش پردازش

دانشگاه قم

دانشکده فنی مهندسی

پایان نامه دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات

عنوان:

بهینه سازی اجرا و پاسخ برنامه های C2C و B2C در فضای ابری با روش های توزیع، تسهیم و پیش پردازش

مطالعه موردی سیستم های انجین ایکس و وارنیش

استاد راهنما:

دکتر یعقوب فرجامی

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

فهرست مطالب:

1-کلیات پژوهش…………………. 1

1-1 مقدمه………………… 2

1-2 آشنایی با تکنولوژی وب………………….. 4

1-3 تاریخچه وب………………….. 5

1-3-1 1991-1980: آغاز پیشرفت های ابتدایی وب…………… 5

1-3-2 1995-1992 رشد وب………………….. 6

1-3-3 1998-1996 تجاری سازی وب………………….. 6

1-3-5 2001-1999 دات کام، ارتقا و انفجار………………… 7

1-3-6 2002 تا زمان حال…………………. 7

1-4 مدل های وب………………….. 9

1-5 تشریح وب 1 و دستاوردهای آن…………………. 10

1-6 تشریح وب 2 و دستاوردهای آن…………………. 10

1-6-1 مشخصه های مهم وب 2………………… 11

1-7 تشریح وب 3 و دستاوردهای آن…………………. 14

1-8 تخمین آینده ی وب………………….. 15

1-9 بیان مساله و سوالات تحقیق………………….. 17

1-10 ضرورت انجام تحقیق………………….. 18

1-11 ساختار پژوهش……………………. 19

1-12 خلاصه ی فصل…………………. 20

2-ادبیات تحقیق…………………. 21

2-1 مقدمه………………… 22

2-2 تعریف وب سرور………………… 24

2-2 انواع وب سرورها……………….. 26

2-2-1 وب سرور آپاچی اچ تی تی پی سرور…….. 28

2-2-2 وب سرور انجین ایکس……………………. 30

2-3 شتاب دهنده ای به نام وارنیش……………………. 31

2-3-1 تاریخچه………………… 32

2-3-2 معماری………………….. 32

2-3-3 کارایی………………….. 34

2-3-4 شما این کار را اشتباه انجام می دهید…………………. 34

2-4 نرم افزارهای مبتنی بر وب………………….. 47

2-4-1 معماری و وضعیت اجرای   نرم افزارهای تحت وب……… 48

2-5 خلاصه فصل…………………. 50

3-روش تحقیق…………………. 51

3-1 مقدمه………………… 52

3-2 آشنایی با لینوکس……………………. 53

3-2-1 آشنایی با توزیع اوبونتو………………… 54

3-2-1-1 آشنایی با محیط ترمینال و کار با دستورات آن……………. 54

3-3 اتصال به سرور از راه دور……………….. 55

3-3-1 از طریق نرم افزار پوتی و کار با محیط ترمینال اوبونتو………………… 56

3-3-2 از طریق ریموت دسکتاپ کانکشن و کار با محیط اصلی وب سرور…….. 58

3-4 نصب وب سرورها روی اوبونتو………………… 60

3-4-1 نصب آپاچی………………….. 61

3-4-2 نصب انجین ایکس……………………. 65

3-4-3 نصب آپاچی- وارنیش……………………. 74

3-4-4 نصب انجین ایکس- وارنیش……………………. 79

3-5 نصب نرم افزارهای مدیریت محتوا……………….. 82

3-5-1 قابلیت های سیستم های مدیریت محتوا……………….. 82

3-5-2 انواع سیستم های مدیریت محتوای وب………………….. 85

3-5-3 مزایای سیستم های مدیریت محتوا……………….. 85

3-5-4 معایب سیستم های مدیریت محتوا……………….. 86

3-5-5 مهم ترین سیستم های مدیریت محتوای وب………….. 87

3-6 خلاصه فصل…………………. 91

4-تست سرعت وب سرورها……………….. 92

4-1 مقدمه………………… 93

4-2 نمایی از محیط نرم افزار نصب وب سرورها ………………..93

4-3 وب سایت های تست سرعت بارگذاری………………….. 97

4-4 نمونه ای از تست سرعت یک وب سرور به همراه یک سیستم مدیریت محتوا….. 99

4-5 نتایج حاصل از تست کلی………………….. 104

4-6 خلاصه فصل…………………. 110

5-نتیجه گیری و پیشنهادات………………….. 111

5-1 مقدمه………………… 112

5-2 جمع بندی………………….. 112

5-3 نتیجه گیری………………….. 113

5-4 پیشنهادات برای کارهای آینده………………… 117

5-5 خلاصه فصل…………………. 117

منابع و مراجع…………………. 118

چکیده:

در دنیای امروز اینترنت و مهم ترین سرویس آن وب، زندگی بشر را دچار تغییر و تحولات فراوانی کرده است. اینترنت تمام نیازهای اشخاص برای برقراری ارتباط با یکدیگر، به دست آوردن اطلاعات در هر زمینه ای، بازی و سرگرمی، آموزش و هر زمینه ای که به ذهن انسان خطور کند را فراهم می کند. اهمیت این سرویس به حدی رسیده است که همه روزه دانشمندان در حوزه ی کامپیوتر و وب به دنبال راهی برای جذب بیشتر افراد به وب هستند. تمرکز آن ها روی این زمینه است که اشخاص در مدت کوتاهی بتوانند تمام نیازهایی که هر لحظه برایشان پیش می آید را از طریق وب برطرف کنند. خوشبختانه یکی از زمینه هایی که فعالیت وب در آن بسیار گسترده و مهم شده است، مقوله ی تجارت و سیستم های تجاری است. درحال حاضر هیچ فعالیت اقتصادی وجود ندارد که نتوان از طریق وب به آن پاسخ داد. اما مساله ای که پیش می آید این است که باید سطح این خدمات تجاری بهبود پیدا کند و این بهبود به طور مستقیم با سرعت فعالیت ها در ارتباط است. در نتیجه در سال های اخیر دانشمندان تمرکز خود را روی سرعت بخشیدن به وب قرار دادند و تلاش کردند تا راهی برای سریع تر کردن وب بیابند. سرورهای وب ابزارهایی بودند که توسعه دهندگان به وسیله ی آن ها توانستند راه حل هایی برای تسریع وب پیشنهاد دهند و با پیاده سازی آن ها نتایج سودمندی را برای افراد جامعه رقم زدند. هدف از نگارش این پژوهش معرفی راهکارهای تسریع وب از طریق ابزاری به نام وب سرورها بود. در ابتدای کار مقدماتی از وب سرورها و انواع آن ها توضیح دادیم و سپس به دونوع مهم از آن ها پرداختیم. سپس نرم افزاری برای تسریع در این وب سرورها معرفی کرده و در نهایت شروع به پیاده سازی این وب سرورها کردیم. پس از نصب و اجرای آن ها عملیات تست سرعت را روی تمامی آن ها انجام داده و نتایج به دست آمده را مورد بررسی قرار دادیم.

فصل اول: کلیات پژوهش

1-1- مقدمه

اینترنت و مهمترین سرویس آن وب، علاوه بر این كه حیات بشری را در هزاره سوم دستخوش تحولات فراوانی كرده است، توانسته است منشاء تحولات گسترده ای در سایر حوزه های فناوری گردد. یکی از حوزه های جدی تاثیر اینترنت تجارت الکترونیک است.

در وب سایت های تجاری سرعت اجرا و پاسخ سیستم ها موضوعی بسیار مهم و حیاتی شده است. در مورد سیستم های تجاری مشتری به مشتری و تجارت به مشتری با توجه به حجم بالای مراجعه کنندگان و بازدید کنندگان که هریک عملیات متنوعی را انجام می دهند توان و سرعت پاسخگویی سیستم امری بسیار تاثیر گذار در رضایت مشتریان و کارآمدی سیستم تجاری است.

روش های شناخته شده و سابقه داری از قبیل پیش پردازش[1]، کوکی[2]، آژاکس[3]، کش کردن[4] و … برای سرعت بخشیدن به اجرای برنامه های اینترنتی استفاده شده اند ولی همچنان نیاز به بالا بردن سرعت اجرا و بهره وری سیستم های تحت وب احساس می شود.

اهمیت سرعت اجرا در وب سایت های تجاری مشتری به مشتری به دلیل ماهیت ذاتی آن (مشارکت مشتریان با یکدیگر) و تعداد بالای بازدیدکنندگان همزمان بسیار حیاتی است. سیستم های تجارت الکترونیک از قبیل بازارهای اینترنتی، بازارهای حراج اینترنتی، خرده فروشی های مشارکتی و … نمونه هایی از این سیستم های مشتری به مشتری هستند.

در مورد سیستم های تجارت الکترونیک با پایه ی تجارت به مشتری مثل بانک های اینترنتی، سیستم های پرداخت و تسویه حساب اینترنتی و … نیز به دلیل تعامل همزمان با تعداد زیادی از مشتریان سرعت اجرا و پاسخ دهی بلادرنگ اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

کارایی سرویس های تجارت الکترونیک فقط به موارد فوق محدود نمی شوند و اهمیت سرعت و پاسخ دهی بلادرنگ در سیستم های دیگری مثل موتورهای جستجو، سیستم های مشارکتی تبلیغات بازرگانی، سیستم های مشارکتی چندرسانه ای، سیستم های ویدئو کنفرانس، سیستم های تلفن اینترنتی، سیستم های چت، سیستم های ای آر پی[5]، سی آر ام[6]و … نیز قویا ضروری می نماید]12][13[.

بنابراین اهمیت اجرای سریع برنامه های تحت وب، سیستم های تجارت الکترونیک و به طور کلی همه سیستم های پربازدید و پر ترافیک اجرای سریع و پاسخ دهی بلادرنگ را مولفه ای حیاتی برای کار خود تلقی می کنند.

در این فصل پس از آشنایی با تکنولوژی وب، تاریخچه ای از آن به صورت مشروح و کامل توضیح داده می شود. سپس انواع مدل های وب معرفی، و تعریف هر یک از آن ها، دستاوردها و ویژگی هایشان به صورت کامل شرح داده می شوند. همچنین تخمینی از آینده ی وب و حدس ما درمورد تکنولوژی های آینده در وب توضیح داده می شود. در ادامه، مساله اصلی این تحقیق تعریف شده و سوال های پیش رو و ضرورت انجام تحقیق شرح داده می شود. درنهایت ساختار پژوهش آورده می شود]14 [.

1-2- آشنایی با تکنولوژی وب

تکنولوژی وب توسعه ی مکانیزمی است که به دو یا چند کامپیوتر اجازه می دهد تا در سطح یک شبکه ارتباط برقرار کنند. برای مثال در محیط یک شرکت، ممکن است تعدادی از کامپیوترها که به همراه دستگاه هایی نظیر پرینتر[7] درون یک شبکه به هم متصل هستند، برای ارسال مناسب و سریع اطلاعات همکاری کنند. فرایندی که تکنولوژی وب دارد پیچیده و گوناگون است و به همین علت است که تمامی سازمان های بزرگ تجاری با این مساله سروکار دارند. تکنولوژی وب تغییرات اساسی در شیوه های ارتباطی ایجاد کرده است که بسیار موثرتر عمل می کنند.

مزیت اصلی تکنولوژی وب این است که با فراهم آوردن ارتباط هایی با سرعت بالا در دنیای کامپیوتر، آسودگی و راحتی را به ارمغان آورده است. فرایند هایی که از کامپیوتر استفاده می کنند، چه در شرکت باشند و چه در منزل، با بهره گرفتن از یک شبکه بسیار سریع و آسان عمل می کنند. تکنولوژی وب به پیام ها اجازه می دهد که در سطح یک سیستم ارسال شوند، با درنظر گرفتن اینکه ممکن است قبل از آن نیاز به به کار بردن یک مجرای اصلی باشد یا ترک فضای کاری برای برقراری ارتباط با یک پیام. همچنین واضح است که تکنولوژی وب باعث کاهش قیمت ها، افزایش پتانسیل تجاری و کارآمدتر شدن کمپانی می شود.

عیب اصلی تکنولوژی وب این است که مسائلی که شامل تکنولوژی وب می شوند، می توانند بسیار پیچیده باشند و این قضیه برای افرادی که تجربه ای مرتبط با عیب یابی مشکلات شبکه ای ندارند، می تواند کار سختی باشد. بنابراین نیاز به استخدام افرادی با مهارت حل مشکلات شبکه ای احساس می شود که خود مستلزم پرداخت هزینه است. علاوه بر این وجود شبکه مجال حمله به سیستم های کامپیوتری را فراهم می کند. ضعف در شبکه ممکن بود بهره برداری شود، اطلاعات مهم ممکن بود گم شود یا از بین برود و ویروس های کامپیوتری می توانستند خطرات جدی برای شبکه به وجود بیاورند. بنا بر این دلایل، امنیت شبکه موضوع دیگریست که هنگام استفاده از تکنولوژی وب باید درنظر گرفته شود]1][2[.

1-3- تاریخچه ی وب

تار جهان گستر[8]، یا به عبارت خلاصه وب، مرجعی جهانی برای کاربرانی است که از طریق اینترنت با آن در ارتباط هستند.

عبارت تار جهان گستر گاهی به صورت اشتباه به جای کلمه اینترنت به کار می رود، در حالی که وب سرویسی است برای امور اینترنتی مانند ایمیل[9]. سابقه ی پیدایش اینترنت بسیار طولانی تر از وب است.

ایده ی داشتن مرجعی جهانی که حتی از خانه هم بتوان به آن دسترسی داشت شاید به داستان کوتاه ایساک آسیموف[10]، “جشن سالیانه[11]” که در سال 1959 منتشر شد برگردد. در این داستان، شخصیت ها از طریق کامپیوترهای خانگی به دنبال اطلاعاتی می گشتند که از طریق یک شبکه گسترده زمینی به یک سوپر کامپیوتر در جایی درون زمین متصل بود.

3 PreCompile

[2] Cookie

[3] Ajax

[4] Caching                                                                       

[5] Enterprise Resource Planning(ERP)

[6] Customer Relationship Management(CRM)

[7] Printer

[8] World Wide Web(WWW)

[9] E-mail

[10] Isaac Asimov

[11] Anniversary

تعداد صفحه : 140

قیمت : 14700 تومان

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.