مهندسی برق

پایان نامه ارشد رشته برق مخابرات: بررسی آشكارسازهای چندكاربره در سیستم های WCDMA

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق مخابرات

با عنوان : بررسی آشکارسازهای چند کاربره در سیستم های WCDMA در کانال نویزی و ISI

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.SC” پایان نامه برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی برق- مخابرات

عنوان:

بررسی آشكارسازهای چندكاربره در سیستم های WCDMA در کانال نویزی و ISI

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده

امروزه مخابرات سیار به علت ارائه سرویسهای نوین نقش مهمی در دنیای ارتباطات داشته و با توجه به رویكرد اپراتورها به آن، پیشرفت روزافزونی داشته است. در حال حاضر تكنولوژی نسل سوم ارتباطات سیار با بهره گرفتن از تكنیک WCDMA در آمریكا، اروپا، ژاپن و …. پیاده سازی شده است. نظر به اهمیت بررسی تكنیک های بكارگرفته شده در گیرنده های این سیستمها، این تحقیق با عنوان بررسی آشكارسازهای چندكاربره WCDMA انجام شده است. در فصل اول این تحقیق، مخابرات سیار و نسلهای آن كه شامل: نسل اول، نسل دوم (GSM) و GPRS و نسل سوم (UMTS) میباشد، بررسی شده و مفاهیم CDMA نیز بیان شده است. در فصل دوم الگوریتم های آشكارسازی CDMA از قبیل آشكارساز فیلتر منطبق، آشكارساز ZF، آشکارساز MMSE، آشکارساز Decorrolator، آشکارساز SIC، آشکارساز PIC، آشکارساز LMS و آشکارساز (Blind(CMA، بیان شده است. بررسی عملكرد و پیچیدگی آشكارسازهای خطی و وفقی نیز در فصل سوم انجام شده است. در فصل چهارم توسط شبیه سازی، عملكرد الگوریتم LMMSE در کانال نویزی و ISI، در حضور فیدینگ رایلی و نیز اثر پارامترهای مختلف روی این الگوریتم، مورد بررسی قرا ر گرفته است. همچنین عملكرد الگوریتمهای LMS و CMA در کانال نویزی و ISI در حضور فیدینگ رایلی مورد بررسی قرار گرفته و عملكرد آنها با یكدیگر مقایسه شده است.

فصل اول: معرفی مخابرات سیار و تكنیک CDMA 

1- مقدمه

مخابرات سیار

تا دو دهه پیش سیستمهای مخابراتی بیسیم علاوه بر محدودیت در تنوع سیستم و سرویسهای ارائه شده بدلیل گرانی این سرویسها تنها استفاده كنندگان خاصی را داشتند. امروزه بواسطه پیشرفت فناوری این سیستمها دارای تنوع قابل توجهی خصوصاً در انواع سرویسهای ارائه شده، گشته اند و ارزانی نسبی این سرویسها باعث شده است دسته وسیعی از مردم جهان امكان استفاده از این سرویسها را داشته باشند.

تقاضای روز افزون برای استفاده از سیستمهای مخابراتی بیسیم نیاز به افزایش ظرفیت سیستمهای موجود و یا احیاناً ایجاد سیستمهای جدید را اجتناب ناپذیر می سازد. در این رابطه رشد سیستمهای مخابرات بیسیم سیار نمایانتر از رشد صنعت مخابرات در شاخه های دیگر میباشد.

از آنجائیكه بازارهای متعدد مخابرات سیار انتظار چنین تقاضای گسترده ای را نداشتند و از طرفی سطح خدمات مورد انتظار از شبكه كه محدود به خدمات صوتی بود ، بالاتر می رفت و نیاز به طراحی یک شبكه سیار با پوشش جهانی و خدمات چند رسانه ای با سرعت بالا، ضرورت تعریف استاندارد جهانی مخابرات سیار نسل سوم را ایجاد نمود.

بدلیل همین نیاز كمیسیون مجامع اروپائی (CEC) یک برنامه تحقیقاتی با نام RACE را در اوایل سال 1988 آغاز كرد. هدف این برنامه مطالعه و تحقیق بر روی تكنیكها و روش هایی برای پدید آوردن سیستمهای نسل سوم بود.

سیستم سیار نسل سوم در اروپا، UMTS یا سیستم مخابراتی سیار جهانی نام گرفت. همین ایده در اواسط دهه 80، در مجمع جهانی مخابرات یا ITU، نیز مطرح شد و نام IMT-2000 برای سیستم نسل سوم انتخاب گردید.

1-2- تاریخچه و نسلهای ارتباطات سیار

1-2-1- نسل اول مخابرات سیار

بعلت امكان حركت مشتركین و ارتباط در هر زمان و هر مكان، مخابرات سیار یكی از بهترین ارتباطات حال حاضر برای ارائه خدمات به مشتركین می باشد كه بدون توجه به مكان و زمان مشترك و با یک دستگاه فرستنده و گیرنده سیار با شبكه ای ارتباط بر قرار می كند.

در زمان نه چندان دور ارگانها یا سازمان های خاصی (انتظامی، هواپیمایی، كشتیرانی،…) از ارتباط بی سیم جهت ارتباط با نفرات و تجهیزات خود استفاده میكردند كه این كار با بهره گرفتن از یک فرستنده قوی و یک گیرنده انجام میشد كه گیرنده میتوانست در یک منطقه خاصی حركت كند. كمپانی های مخابراتی با بهره گرفتن از این روش زیر بنای ارتباطات بیسیم را گذاشته و امكان ارتباط همراه با تحرك مشتركین را فراهم كردند كه این روش به سیستمهای نسل اول مشهور است. از مشكلات این سیستم میتوان به برد محدود و عدم امكان استفاده در كلیه مناطق جغرافیائی و استفاده از مدولاسیون آنالوگ، اشاره نمود.

تعداد صفحه : 113

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.