زبان و ادبیات فارسی

پایان نامه تغذیه و آداب آن در آثار منظوم و منثور فارسی از آغاز تا قرن دهم هجری

 دانلود متن کامل پایان نامه تغذیه و آداب آن  در آثار منظوم و منثور فارسی از آغاز تا قرن دهم هجری

 

(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود است)

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

چکیده :

این پایان نامه با عنوان ” تغذیه و آداب آن  در آثار منظوم و منثور فارسی از آغاز تا قرن دهم هجری ” به بررسی آداب تغذیه ای در آثار نظم ونثر فارسی پرداخته است مانند مثنوی معنوی، دیوان حافظ ، شاهنامه فردوسی ، بوستان سعدی ، گلستان سعدی، اخلاق ناصری، معراج السعاده ، قابوس نامه، کیمیای سعادت، پرداخته است. بی هیچ شک و شبه به نیک می توان دریافت آداب وسنن تغذیه ای هر ملت در آثار ونوشته های آن ملت نماد و نمود دارد، ودر این میان شاعران و نویسندگان پارسی گوی در این زمینه طبع آزمایی کرده و به فرهنگ تغذیه ای و آداب آن اشاره کرده اند؛ که در این پایان نامه به آنها اشاره خواهم کرد.

 واژگان کلیدی :

تغذیه ، آداب ، نظم، نثر، قرن دهم .

 

 

  • مقدمه

این جانب از روزهای آغازین تحصیل در رشته زبان و ادب فارسی هماره به این می اندیشیدیم که این رشته چگونه می تواند در زندگی انسان ها مستقیماً تاثیر گذار بوده؛ و مفاهیم ارزنده و وسیع آن را چگونه می توان در زندگی بکار بست.

و چون تغذیه و غذا خوردن از ابتدایی نیازهای اساسی انسان است برآن شدم تا به بررسی نقش تغذیه و آداب آن در آثار منظم و منثور ادب فارسی پرداختم ، و در این راه به مطالب شیرین و نغز دست یافتم باشد عملکردن برآنچه گفته آمد حاصل شود.

 

 

  • بیان مسئله

از آنجا که موضوع این پژوهش به بررسی “تغذیه و آداب آن در آثار منظم و منثور فارسی از آغاز تا قرن دهم هجری” می پردازد نگارنده ابتدا به بررسی تغذیه و آداب آن در متون نظم و سپس در متون نثر فارسی پرداخته است، به بیان دیگر آنچه در ادب فارسی در مورد تغذیه و آداب آن وارد شده است سرشار است از مضامین اخلاقی و تعلیمی و خواهان آنم جامعه ای ادب دوست را به این موضوع آشنا سازم و بتوان در این راه از این پژوهش بهره کافی را برگرفت .

ابتدا به بررسی مضامین تغذیه در متون نظم و سپس در متون نثر فارسی پرداختن و در این راستا به موارد پند و اندرز و راه و روش پیشگیری در سلامت دست یافتم .

  • پرسش های تحقیقاتی
  • چه باید خورد ؟
  • چگونه باید خورد؟
  • چه چیز باید خورد؟
    • اهداف پژوهش

در این پژوهش به بیان تغذیه و آداب آن در متون نظم و نثر ادب فارسی از آغاز تا قرن دهم پرداخته شده است.

  • ضرورت و اهمیت تحقیق

یکی از راه های پژوهش و تحقیق در اینجا آشنایی با شیوه های تغذیه و آداب آن در آثار شاعران و نویسندگان به جهت آشنایی هر چه بیشتر جامعه ادبی است.

 

  • تعریف اصطلاحات و واژه های کلیدی

تغذیه: غذا، کسی را غذا دادن

آداب : جمع ادب، راه و روش شیوه

ادب فارسی: زبان و ادبیات فارسی

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

تعداد صفحه :54

قیمت :14700 تومان

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :               serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. هزاران فایل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با فرمت word (پسوند doc یا docx) و قابل ویرایش با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.