مهندسی برق

متن کامل سمینارمقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق گرایش مخابرات: طراحی گیرندهی دیجیتال یک رادار ردگیر تك پالس

متن کامل سمینارمقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق گرایش مخابرات

طراحی گیرندهی دیجیتال یک رادار ردگیر تك پالس

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش مخابرات

عنوان:

طراحی گیرندهی دیجیتال یک رادار ردگیر تك پالس

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده:

رادارهای ردگیر در سناریوی دفاعی پدافند هوایی نقشی كلیدی بر عهده دارند. روش های مختلفی به علت دقت بالا، استخراج 1 برای ردگیری اهداف مهاجم وجود دارد كه از میان آنها روش تكپالس اطلاعات مكانی هدف به وسیلهی یک پالس واحد و برخی ویژگیهای منحصر به فرد دیگر، بهطور خاص مورد توجه و استفاده قرار گرفته است. از طرف دیگر، گیرنده های دیجیتال كه با نمونهبرداری از میان سیگنال دریافتی آنتن و پردازش نمونه ها، آشكارسازی را انجام می دهند، به خاطر مزایای خاص مدارهای دیجیتال بر آنالوگ، مانند دقت و پایداری بالا، عدم تغییر پارامترها در اثر شرایط محیطی، انعطافپذیری و حجم و وزن كمتر و …، به سرعت در حال جایگزینی گیرنده های آنالوگ میباشد. در این پروژه، طراحی یک گیرندهی دیجیتال برای یک رادار ردگیر تكپالس كه از سیگنال IF نمونه برداری می كند، مورد بررسی قرار میگیرد و پارامترهای لازم برای ردگیری را استخراج میشود.

مقدمه:

اهمیت رادار ردگیر در سیستمهای دفاعی و نیز در كاربردهای فراوان غیرنظامی امروزه بر كسی پوشیده نیست. رادارهای ردگیر با استخراج پیوسته دقیق مكان هدف، امكان تعیین خط سیر هدف، سرعت آن و پیش بینی مكان بعدی آن را نیز فراهم میكنند. از میان روش های ردگیری راداری، روش تكپالس به دلیل قابلیت ویژه كه در متن این رساله تفصیل بحث شدهاند و از همه مهمتر دقت بالای ردگیری، جایگزین روش های دیگر گردیده است و تقریباً همهی سیستمهای ردگیری راداری جدید مجهز به این تكنیک میباشند. این رادارها در زمان گذشته به طور كامل با قطعات آنالوگ ساخته میشدهاند. با پیشرفت فنآوری مدارهای دیجیتال خصوصاً ورود مبدلهای آنالوگ به دیجیتال سریع و دقیق و نیز پردازشگرهای سیگنال و پیشرفت تئوری پردازش دیجیتال، رویكرد به سیستمهای دیجیتال به ویژه 1 دیجیتال بلادرنگ پردازشگرهای دیجیتال روزافزون شده است. دلیل عمده این امر، دقت، پایداری، انعطافپذیری و ساختار فشردهی مدارهای دیجیتال در مقایسه با مدارهای آنالوگ میباشد. در این رساله، یک رادار ردگیر تكپالس با پارامترهای واقعی توصیف شده و سپس یک گیرندهی دیجیتال با نمونهبرداری از سیگنال دریافتی در مرحله فركانس میانی و پردازش نمونه ها، طراحی گردیده است. این رساله شامل چهار فصل میباشد. در فصل اول، سیستمهای راداری بهطور كلی معرفی شدهاند و طرز كار یک رادار عمومی توضیح داده شده است. در فصل دوم، انواع روش های ردگیری به ترتیب تكامل توضیح داده شده و طرز كار هر سیستم و مزایا و معایب آن مشخص گردیده است. در فصل سوم، روش ردگیری تكپالس به عنوان روش برتر توصیف شده و گیرندهی آن و انواع مختلف پردازشگرهای آن بررسی گردیده و در نهایت یک روش برای پردازش سیگنالهای دیجیتال انتخاب شده است. در فصل چهارم روش طراحی یک گیرندهی دیجیتال و بلوكهای قبل از مبدل آنالوگ به دیجیتال، مانند تقویت كننده، فیلتر و AGC، توضیح داده شده و با توجه به ویژگیهای سیگنال IF، تعداد بیت، فركانس نمونه برداری و سایر پارامترهای مبدل انتخاب گردیده است. در ضمن روش پردازش سیگنال به منظور استخراج پارامترهای لازم برای ردگیری بحث شده است. انجام این پروژه گرچه با تلاش فراوان و در مدت زمان نسبتاً زیاد و با مطالعات گسترده ای انجام گرفته، اما قطعاً دارای نقایص و محدودیت هایی است و میتوان آن را به عنوان قدم اول از یک راه طولانی تلقی نمود. به امید گامهای آینده و آیندهای درخشان برای كشور اسلامی مان.

تعداد صفحه :97

قیمت : 14700 تومان

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید