پایان نامه ارشد

فروش اینترنتی فایل پایان نامه طلاق

۳-۲-۱-زمینه های انحراف وکجروی در خانواده

براساس تحقیقات و مطالعات انجام شده، دو عامل وراثت و محیط سهم بسزایی در میزان بزهکاری دارند. اما سوابق نشان می‌دهد که نه وراثت و نه محیط هیچکدام به تنهائی نمی‌توانند عامل ایجاد جرم باشند بلکه زمینه ارثی فرد همراه با خصوصیات خلقی و محیطی و تأثیری که افراد دیگر در زندگی انسان دارند، می‌تواند سبب بروز جرم باشد.

بسیاری از جامعه‌شناسان عقیده دارند که رفتار اجتماعی در جامعه و خانواده و چگونگی برخورد والدین و بطور کلی تمام مکانهایی که طفل با آن تماس دارد می‌تواند در طرز تفکر و رفتار شخص مؤثر واقع شود و هرکدام تعلیمات خاصی را در کودک بوجود آورد. کلاً هر فرد دارای یک مقدار غریزه سرکشی است و این وظیفه تعلیم و تربیت اجتماعی است که افراد سرکش را با محیط منطبق ساخته و اجتماعی کند، حال اگر اجتماع نتواند الگوهای صحیحی برای فرد پیشنهاد کند، طبیعتاً شخص به سوی بربریت پیش خواهد رفت. وضع اقتصادی خانواده، تعداد فرزندان همگی در ایجاد جرم مؤثرهستند. مثلاً بیشتر مجرمین در خانه‌هایی زندگی می‌کنند که فاقد وسایل راحتی و آسایش است. غذای بد و ناکافی، سطح زندگی پایین، عدم وجود امنیت، فقدان بهداشت، وضع کار والدین (کارکردن مادر) بیکار بودن والدین گاه در جهت عکس وضع اقتصادی خوب در رفتار جوانان اثر معکوسی می‌گذارد. مثلاً وقتی که پول زیادی در دسترس جوان باشد چون جریان ارزش پول را درک نمی‌کند ممکن است عادت به خوشگذرانی پیدا کند و در نتیجه آدمی بیکاره و لاابالی شود و اگر نتواند پول کافی برای اینکار به دست آورد مجبور به ارتکاب جرم می‌شود. بطورکلی در اغلب موارد انحراف اجتماعی به درون کودکی فرد مربوط است خانواده در نقش پذیری و رشد صفات کودک سهم بسزایی دارد. (فرجاد،۴۴:۱۳۷۲)

۳-۴-طلاق یا جدائی والدین

مطالعه اثر از هم پاشیدگی کانون خانوادگی، شخصیت و روان طفل و نهایتاً رفتارها و هنجارهای وی، از دیر زمان سابقه داشته و مورد توجه متفکرین بوده است. فقدان پدر، گذشته از مشکلات مادی که برای خانواده ایجاد می کند، از جنبه تربیتی و عاطفی سخت‌ترین ضربات و عمیق‌ترین جراحات را  بر روان و روح طفل وارد می‌سازد. مطالعات انجام شده در بعد از دو جنگ جهانی نشان داد، فرزندانی که پدرانشان را در جنگ از دست داده‌اند، از نظر رشد دماغی و منشی دچار اختلال بیشتری نسبت به فرزندانی که دارای پدر بوده‌اند می‌باشند.

توفیق در ایجاد یک محیط سالم، مستلزم تفاهم والدین است. اگر والدین حضور داشته باشند، ولی بدون تفاهم با یکدیگر، محیطی پراغتشاش آکنده از جاروجنجال و درگیری و خالی از محبت و صفا و صمیمیت به وجود آورند، وجودشان شاید بیشتر از فقدان به روحیه و اخلاق طفل صدمه وارد می‌سازد.

طفل در یک محیط خانوادگی به چند عامل ثبات، امنیت، آرامش و محبت نیازمند است. مطالعات فراوان در جرم‌شناسی مؤید این مطلب است که افرادی که در محیط پراغتشاش و پرجنجال و در خانواده‌های فاقد ثبات و همزیستی زندگی کرده‌اند، بیشتر به سوی بزه تمایل نشان داده‌اند.

روانشناسان، جامعه شناسان جملگی براین عقیده‌اند که خانواده ناهماهنگ، مغشوش، ازهم پاشیده، در هدایت افراد به سوی ناسازگاری و انحراف نقش فعالی دارند (هویر) معتقد است که،۸۰% الی ۹۰٪ بزهکاری کودکان، نتیجه طلاق و از هم پاشیدگی خانوادگی می‌باشد. هر چند چنین رقمی به وسیله سایر جرم‌شناسان تأئید نشده است، مع الوصف، دیدگاه روان پزشک و جرم‌شناس فرانسوی که با تکیه بر اهمیت خانواده متعادل بدون تمرکز بر عامل جدایی قانونی یا عرفی خانواده به اموری مانند عدم تفاهم، اختلاف و اغتشاش خانوادگی نیز توجه دارد کاملاً قابل دفاع می‌باشد.

در خانواده‌های متزلزل و از هم پاشیده، هیجانها و اضطرابهای عصبی و تحریک مداوم که در اثر اختلافات و برخوردهای والدین بروز می‌کند، حالات و رفتارهای فرزندان را شدیداً تحت تأثیر قرار داده، موجب عدم رشد قوای عاطفی اطفال بصورت طبیعی گردیده و افسردگی، ایجاد نفرت و بی تفاوتی نسبت به اطرافیان را باعث می‌گردد.

طلاق هر چند ممکن است برای والدین امری لازم و موفقیت آمیز یا تنها راه‌رهایی باشد، ولی برای طفل همیشه یک فاجعه است،  فاجعه‌ای که محرومیت ابدی از عواطف پدری یا مادری را بدنبال خواهد داشت. بعد از طلاق، در صورت ازدواج مجدد پدر یا مادر؛ کودک در دست شخص بیگانه‌ای، که شاید کوچکترین احساس محبت و دوستی به او نداشته، و حتی ممکن است از او متنفر و رفتاری نامناسب و ناشایسته با او بنماید، گرفتار خواهد شد. به همین دلیل طلاق در نزد ادیان مختلف از بدترین اعمال تلقی می‌گردد. در اسلام طلاق امری مجاز ولی مشروط به شروطی است. پیغمبر اکرم در این مورد می‌فرماید: «نکوهیده ترین اعمال در پی خداوند طلاق می‌باشد.»

خانواده ازهم پاشیده یا متزلزل نه نتها باعث ایجاد اختلالات روانی و شخصیتی طفل، بلکه سبب بسیاری از خودکشیها و فرارها می‌باشد. طبق آمار در فرانسه ۹۰٪ از اطفال بزهکار متعلق به خانواده‌های نامتعادل بوده‌اند. ۲۸٪ اطفالی که خودکشی کرد‌ه‌اند از خانواده از هم پاشیده می‌باشند.

متأسفانه با افزایش نرخ طلاق در خانواده‌های ایرانی، تعداد فراوانی از اطفال، کانون گرم خانوادگی را از دست می‌دهند؛ و چون فرزندان اکثراً در نزد پدر باقی مانده و پدران نیز ازدواج مجدد می‌نمایند، سرنوشت کودکان دست آموزه نامادران شده و عمدتاً از احساس محبت مادری برای همیشه محروم خواهند شد.

آمار بیانگر صعود فوق العاده درصد طلاق در سالهای اخیر در کشور ما می‌باشد. از هر ۱۰۰ ازدواج در ایران حدود ۹ ازدواج منجر به طلاق می‌گردد. که این رقم در محیطهای شهری و روستائی متفاوتند، در محیط شهری هر ۱۰۰ ازدواج ۱۵ مورد طلاق و در محیط روستائی هر ۱۰۰ پیوند زناشوئی ۳  مورد طلاق اتفاق افتاده است این آمار نشان می‌دهد که از هر ۷ ازدواج یک ازدواج در محیط شهری منجر به طلاق  می‌شود. و مقایسه این رقم با آمار کشور فرانسه متأسفانه تفاوت چندانی را نشان نمی‌دهد. زیرا در فرانسه از هرچهار ازدواج یک ازدواج به طلاق منتهی می‌شود.

شهرنشینی، سستی اعتقادات مذهبی و روابط خانوادگی، تنوع طلبی مردان، مشکلات و نامناسب بودن وضع مسکن، ضعف اعصاب ناشی از آلودگی صوتی و هوا در محیط شهری، ازدواج‌های اجباری، تفاوت سن بین زن و مرد، دخالت اقوام در زندگی زن و شوهر، بیکاری، فقر و اعتیاد از جمله دلایل طلاق می‌باشند.(نجفی توانا،۲۰۷:۱۳۹۰)

 

لیست پایان نامه ها (فایل کامل موجود است) در مورد ازدواج و طلاق :

 1. پایان نامه بررسی منابع و ادله فقهی افزایش مهریه بعد از عقد نکاح
 2. پایان نامه فسخ نکاح در حقوق مدنی ایران و مذاهب خمسه
 3. پایان نامه بررسی شرط خلاف کتاب و سنت در ضمن عقد نکاح
 4. پایان نامه کیفیت ابراز قصد انشاء معتبر در عقد نکاح
 5. پایان نامه حقوق درباره:بررسی جراحی زیبایی و تدلیس در نکاح در حقوق ایران و فقه اسلامی
 6. پایان نامه ارشد حقوق:بررسی فقهی حقوقی امکان تغییر و تعدیل مهریه بعد از وقوع نکاح
 7. پایان نامه بررسی تحلیلی تعهدات غیر مالی طرفین عقد نکاح در فقه و حقوق موضوعه
 8. دانلود پایان نامه با موضوع:تحلیل فقهی حقوقی جرم تدلیس در نکاح
 9. دانلود پروپوزال رشته حقوق با موضوع:مطالعه تطبیقی حقوق زنان در ازدواج موقت و نکاح مسیار،با تمرکز بر فقه شیعه و فقه اهل سنت
 10. دانلود پایان نامه نکاح و طلاق در فقه حنفی و امامیه
 11. پایان نامه حقوق : بررسی مقایسه ای احکام نکاح از دیدگاه قرآن کریم وکتاب مقدس
 12. پایان نامه جایگاه نظم عمومی در باب نکاح و طلاق در نظام حقوقی ایران
 13. پایان نامه بررسی تطبیقی حقوقی بیماریهای جدید مسری و مهلک در فسخ نکاح در فقه و حقوق موضوعه ایران
 14. پایان نامه بررسی تطبیقی اذن پدر و جد پدری در نکاح دختر باکره از دیدگاه اهل سنت و فقه امامیه و حقوق ایران
 15. پایان نامه ارشد حقوق: بررسی اثر استمهال و تقسیط در سقوط یا بقاء حقّ حبس در عقد نکاح و عقود معاوضی
 16. پایان نامه حقوق: مقایسه احکام خیار عیب در عقد اجاره و نکاح
 17. پایان نامه حقوق : نکاح با اتباع بیگانه در حقوق و رویه قضایی ایران
 18. پایان نامه اعتبار رشد در نکاح و طلاق در حقوق ایران و مقایسه تطبیقی با مذاهب اسلامی
 19. کار تحقیقی حقوق (وکالت) : شروط ضمن عقد نکاح
 20. پایان نامه اثر حکم موت فرضی بر دارایی و نکاح غائب مفقودالاثر
 21. دانلود پایان نامه تحلیل رویه قضایی در شرط ضمن عقد نکاح
 22. دانلود پایان نامه تحلیل فقهی حقوقی جرم تدلیس در نکاح
 23. دانلود پایان نامه وضعیت حقوقی کودکان خارج از نکاح
 24. پایان نامه تبیین وضعیت ازدواج سرپرست با فرزند خوانده در حقوق ایران و فقه امامیه
 25. پایان نامه بررسی آثار و حدود اعتبار شرط خودداری از ازدواج مجدد در فقه، حقوق
 26. پایان نامه بررسی ازدواج سرپرست با فرزند خوانده
 27. پایان نامه ارشد حقوق درباره:اذن ولی در ازدواج باکره
 28. پایان نامه حقوق با موضوع:بررسی ازدواج سفید از نظر فقه امامیه و حقوق کیفری ایران
 29. دانلود پروپوزال رشته حقوق با موضوع:مطالعه تطبیقی حقوق زنان در ازدواج موقت و نکاح مسیار،با تمرکز بر فقه شیعه و فقه اهل سنت
 30. دانلود پروپوزال رشته حقوق با موضوع:بررسی ثبت اسناد ازدواج در مورد اتباع خارجی در حقوق ایران و حقوق بین الملل
 31. پایان نامه ازدواج مجدّد در حقوق ایران و مصر
 32. پایان نامه کارشناسی ارشد:آثار حقوقی ازدواج غیر قانونی بانوان ایرانی با اتباع خارجی بر فرزندان آنان
 33. پایان نامه حقوق : تحلیل جرم شناختی طلاق در ازدواج‌های دانشجویی
 34. پایان نامه : بررسی ازدواج موقت بلند مدت
 35. پایان نامه حقوق : ازدواج موقت در حقوق ایران با تاکید بر قانون جدید حمایت از خانواده
 36. پایان نامه بررسی فقهی و حقوقی ازدواج جهانگردان در ایران
 37. پایان نامه بررسی ازدواجهای تحمیلی و آثار آن در فقه امامیه و حقوق ایران
 38. پایان نامه حقوق و فقه :ازدواج مجدداز دیدگاه فقه ورویکرد فمنیستی
 39. پایان نامه حقوق : مطالعه تطبیقی ازدواج با غیرمسلمان در فقه اسلامی
 40. پایان نامه رشته فقه و حقوق اسلامی : مطالعه تطبیقی ازدواج محجورین در فقه اسلامی و حقوق ایران
 41. کار تحقیقی حقوق (وکالت) : بررسی خسارات مادی و معنوی ازدواج ناشی از تدلیس زوجین در حقوق
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. هزاران فایل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با فرمت word (پسوند doc یا docx) و قابل ویرایش با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.