عمران

سمینار کارشناسی ارشد مهندسی عمران – سازه های هیدرولیکی: RCC Dam Materia

متن کامل سمینارمقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران- سازه های هیدرولیکی

RCC Dam Materia

 

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی عمران- سازه های هیدرولیکی

عنوان: 

RCC Dam Materia

 

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده:

بتن کوبیده غلتکی یا R.C.C یک روش جدید جهت اجرای بتن در کارهای عمرانی می باشد که ایده استفاده از آن به دهه های 1930 و 1940 در انگلستان و به عنوان لایه زیر اساس جاده ها و روسازی محوطه فرودگاه ها باز می گردد. این مصالح در مصارف اولیه بنام بتن کم عیار یا خشک شناخته شده و در زیر قشر آسفالت بکار می رفت. R.C.C هر چند که در کلیه فعالیتهای عمرانی و عمدتاً به عنوان یک مصالح جنبی مطرح شده و مورد استفاده قرار گرفت، از اوائل دهه 1960 میلادی، از سوی کارشناسان و محققان به عنوان مصالح و تکنیک اجرای قابل استفاده در سد سازی مطرح گردیده و دیری نپائید که مورد توجه و توسعه روز افزون قرار گرفت. رواج استفاده از بتن غلتکی به عوامل متعددی بستگی داشت که مهمترین آنها سادگی در تولید و به کارگیری و عدم نیاز به تجهیزات و تأسیسات اجرایی ویژه می باشد. با توجه به تجارب حاصل از صنعت سد سازی خصوصا در کشورهای آمریکا، ژاپن، چین و اسپانیا و ثبوت مزایای استفاده از R.C.C به نظر می رسد در هر کشوری لاجرم بایستی به سمت استفاده از این مزایا حرکت کرد. از انجا که اجرای R.C.C بسیار وابسته به فرهنگ کاری و به کارگیری مصالح در دسترس و تجهیزات متفاوت در هر کشوری می باشد، اولین تجربه در هر کشور و ثبت کلیه مراحل و شرایط کاری و ثبت این متغییرها و کنترل تاثیر متغیرهای اجرایی بر کیفیت بتن بسیار مهم بوده و می تواند بر امکان پذیری و رونق استفاده از این روش موثر بوده و مبنای قضاوت قرار گیرد. سد تنظیمی انحرافی پایین دست کرخه (پای پل) اولین تجربه عملی استفاده از R.C.C. در ایران بوده که به همت طراحان و حمایت کارفرمای پروژه و شجاعت پیمانکار این پروژه به اجرا رفته است. در این تحقیق سعی شده است تجارب اجرا اعم از ماشین آلات و نحوه ارتباط آنها، کیفیت اختلاط بتن و خصوصیات آن، شرایط محیطی، مشخصات فیزیکی و مهندسی مانند دانه بندی، نفوذپذیری، مقاومت فشاری، مقاومت کششی، مقاومت برشی بین لیفت های اجرا و غیره و همچنین فاصله زمانی بین اختلاط و تراکم مصالح، دانسیته نسبی بتن پس از تراکم و چگونگی اجرای اجزاء سد بتن غلتکی مانند شیبهای بالا دست و پایین دست، درزهای قائم ، درزهای افقی و اجرای بتن در کنار قالب مورد ارزیابی قرار گیرد. پس از انجام کلیه مراحل فوق الذکر در طول حدود 6 ماه عملیات اجرایی و پس از انجام نمونه گیری صحرایی و انجام آزمایشات ازمایشگاهی، کیفیت بتن حاصله با استانداردهای مورد انتظار جهانی مرود مقایسه قرار گرفت. ماحصل این تلاش آن است که کلیه تجارب پروژه که متناسب با فرهنگ کاری ایران می باشد مدون شده و مزایا و معایب روش های بکار گرفته شده با کیفیت بتن مرتبط گردیدند. با انجام این تحقیق می توان چنین گفت: «در ایران هم می توان سه بتن غلتکی با مشخصات فنی مناسب و با توجیه اقتصادی مناسب ساخت»

مقدمه

بتن غلتکی یا (Roller Compacted Concrete)  بتن خشکی است که با اسلامپ صفر جز مصالح جدید و یا به به عبارت بهتر روش جدیدی جهت اجرای کارهای بتنی بخصوص در پروژها های سدسازی و اخیرا در پروژه های راهسازی و Pavement مطرح شده است و بعلت تازه بودن ایده بتن غلتکی و اجرای پروژه های R.C.C از دهه 1980 در حال حاضر مورد توجه محققان و موسسات دانشگاهی و همچنین دست اندکاران طرح های R.C.C می باشد. بتن غلتکی چون می بایست با غلتک کوبیده شود باید آنقدر خشک باشد که تحمل ماشین آلات راهسازی را داشته باشد و از طرف دیگر آنقدر مرطوب که امکان توزیع خمیر مواد سیمانی در کل توده بتن مهیا و امکان پذیر باشد. در عمل اجرای طرحهای بتن غلتکی مانند کارهای راهسازی مثلا در سد های R.C.C به صورت لایه به لایه اجرا می شوند و مخلوط بتن R.C.C پس از پخش و تسطح لایه ها با ماشین آلات راهسازی به وسیله غلتک کوبیده می شود. از نقطه نظر اجرایی لحظه اختلاط آب به میکسر تا پایان عملیات کوبش که به فرصت کاری شناخته می شود، حائز اهمیت می باشد، در اغلب جوامع این زمان بین 30 تا 45 دقیقه ذکر شده است. که با توجه به کوتاه بودن این زمان در کارهای کارگاهی مشکلات فراوانی را در اجرا به دنبال خواهد داشت. چه در عمل و چه در کارهای تئوری ثابت شده است که استفاده از بتن غلتکی در سد سازی دارای مزیتهای سدهای بتنی و اجرای سریع و اقتصادی سدهای خاکی می باشد. 

تعداد صفحه : 95

قیمت : 14700 تومان

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید