مهندسی معدن

سمینار کارشناسی ارشد رشته معدن – اکتشاف:   بررسی کانسارهای فسفات از نظر شناخت و اکتشاف

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی معدن

با عنوان :بررسی کانسارهای فسفات از نظر شناخت و اکتشاف

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای درجه کارشناسی ارشد

مهندسی معدن –اکتشاف

عنوان :

بررسی کانسارهای فسفات از نظر شناخت و اکتشاف

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده:

این مجموعه در ابتدا مشخصات عمومی فسفات از لحاظ فیزیکی و شیمیایی را مورد بررسی قرار داده است. پس از آن آپاتیت از لحاظ کانی شناسی و مشخصات فیزیکی و شیمیایی و بلورشناسی بررسی شده است و سپس کانیهای گروه آپاتیت و کانیهای گروه غیر آپاتیتی بررسی و در فصل بعد فسفاتها با منشا آذرین و منشا رسوبی تقسیم بندی شده اند. پس از آن نگرشی به تاریخچه نظریه پردازی ها پیرامون منشا فسفات گردیده و فرایندهای فسفات زایی شامل فرایند فرسایشی، دیازنز، رسوب گذاری و تحولات مربوط به اقیانوس مورد مکالمه قرار گرفته و سپس به فرایند های موثر در رسوب گذاری و تمرکز آپاتیت پرداخته می شود و در نهایت انتشار زمانی- مکانی فسفرتیها را نشان می دهد. در فصل چهارم، ذخایر فسفات در جهان بررسی شده و پس از آن ذخایر فسفات در ایران از نظر تاریخچه اکتشاف و سپس زمین شناسی فسفات های ایران بررسی شده است. کانسارهای فسفات ایران از منشا آذرین و رسوبی مربوط به هر یک از دوره های زمین شناسی مشخص شده است. در انتهای این مجموعه نحوه اکتشاف فسفات می پردازد. که در آغاز به نحوه تشخیص سنگ فسفات دار در صحرا می پردازد و سپس برنامه ریزی واجرای عملیات اکتشافی و کشف ذخایر فسفات پرداخته و مورد بررسی قرار داده است.

مقدمه:

فسفر یا فسفات یکی از عوامل حیاتی در زندگی امروزی به شمار می رود. چرا که یکی از نیازهای عمده رشد توسعه محصولات کشاورزی را کودهای فسفاته تشکیل می دهد. از طرفی به دلیل افزایش جمعیت همواره جهان نیازمند مواد غذایی بیشتری خواهد بود و تامین این مواد ارتباط مستقیم با مصرف کودهای مختلف از جمله کودهای فسفاته دارد. مهمترین کاربرد سنگ فسفات، استفاده از آن در ساخت اسید فسفریک و به تبع آن انواع مختلف کودهای شیمیایی است. بطوریکه 90 درصد مشتقات اسید فسفریک تولید شده در سطح جهان در این زمینه به کار می رود 10 درصد باقی مانده در صنایع فلزی (جهت ایجاد لایه ضد رنگ بر روی ورقه های فلزی) ، صنایع شیشه سازی، داندانسازی، لاستیک سازی، صنایع پتروشیمی، بکار می رود. سنگ فسفات به عنوان تنها منبع اقتصادی تامین ترکیبات فسفری، در توسعه بخش کشاورزی و صنعتی دارای نقش بسیار مهم حیاتی و غیرقابل جایگزین می باشد. با توجه به نقش حیاتی این ماده درعرصه حیات، با افزایش جمعیت جهان، نیاز به آن افزایش چشمگیری یافته است. از نظر گاه تاریخی برای اولین بار کیمیاگران عرب در سده دوازده میلادی بوجود این عنصر پی بردند. ولی نخستین بار Henning Brand دانشمند آلمانی در سال 1669 آن را از ادرار انسان استحصال نموده و اسم آن را از  کلمه یونانی Phosphoros بعنوان شی مشتعل و تابان اقتباس کرد. یک قر بعد شیمیدان سوئدی C]W,Sheele بوجود فسفر در استخوان پی برد این کشف آغازگر استحصال این عنصر از استخوان گردید و موجب رشد و تکامل روش های مختلف آن شد.

تعداد صفحه :145

قیمت : 14700 تومان

—-

پشتیبانی سایت :        *       serderehi@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. هزاران فایل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با فرمت word (پسوند doc یا docx) و قابل ویرایش با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید