مهندسی معدن

سمینار کارشناسی ارشد رشته معدن – اکتشاف: بررسی دورسنجی RS و سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS در اکتشاف

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی معدن

با عنوان : بررسی دورسنجی RS و سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS در اکتشاف

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای درجه کارشناسی ارشد

مهندسی معدن –اکتشاف

عنوان :

بررسی دورسنجی RS و سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS در اکتشاف

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده:

در عمق تاریخ فردی را تصور کنید که در یک کارگاه فلز کاری کار می کرده ست. از دید او آن کارگاه و در مقیاس بزرگتر آن شهر، خودنمایی محسوب می شده و به نظر او طبیعت بی کران می نمود در حالی که سفر یک ماهه او امروزه، در نیم ساعت توسط هواپیما می پیماییم و ماهواره ها در دوران ما هر روز بارها کره زمین را دور می زنند. انسان فرهیخته امروز زمین را محدود می بیند و به چشم او مانند آن مرد باستانی زمین بی کرانه و بی نهایت نیست. و امروز می دانیم که زمین و منابع آن محدود  است و هر روز به شناخت بیشتر ابعاد و منابع آن نزدیکتر می شویم و نخستین گام برای مدیریت استفاده انسان از این منابع نقشه برداری و پویش و بررسی تصویری زمین است و برای این منظور دست اندرکاران به عکس های هواییو پس از آن به تصویر های حاصل از سنجنده های نصب شده بر روی هواپیما و ماهواره رو آوردند. نقشه های گوناگون از تصاویر ماهواره ایی حاصل گردید و نیاز به همپوشانی و تلفیق آن ها با سایر نقشه های بدست آمده از علوم ژئوشیمی و ژئوفیزیک و سایر علوم زمین شناسی جهت آشنایی محل های مناسب جهت اکتشافات معدنی و تعیین مناطق امید بخش معدنی احساس گردید که توسط سیستم های اطلاعات جغرافیایی و تصاویر به دانش از دور با سایر نقشه ها این امر ممکن و میسر شد. در متن حاضر سعی شده که ابتدا سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور معرفی و سپس کاربرد آن ها در تعیین مناطق امید بخش و پتانسیل دار معدنی مورد بررسی قرار گیرد.

تعداد صفحه :162

قیمت : 14700 تومان

—-

پشتیبانی سایت :        *       asa.goharii@gmail.com

در صورتیکه با پرداخت آنلاین مشکلی دارید می توانید مبلغ مربوط به هر فایل را به شماره کارت 6037991199500590 به نام خيريه محک واريز کرده و تصوير پرداختي و عنوان فايل درخواستي را به ایمیل asa.gohari@gmail.com

ارسال کرده تا فايل برایتان ارسال شود.