مهندسی برق

سمینار ارشد مهندسی برق کنترل: کاربرد نظریه ترکیب اطلاعات در تعیین روند تغییرات بازار بورس

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : کاربرد نظریه ترکیب اطلاعات در تعیین روند تغییرات بازار بورس (روش OWA)

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی برق – كنترل

عنوان:

كاربرد نظریه تركیب اطلاعات در تعیین روند تغییرات بازار بورس (روش OWA)

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده:

در این سمینار ابتدا به صورت مختصر مفاهیم اصلی سیستم سهام را بیان میكنیم. سپس روش های Conventional تركیب اطلاعات را توضیح می دهیم. پس از آن كاربرد روش OWA در تركیب اطلاعات حاصل از شاخصها برای تعیین نوسانات بازار بورس را مورد بررسی قرار میدهیم. در گام بعدی، اطلاعات مربوط به 10 روز كاری بازار بورس تهران را به عنوان داده های مورد نیاز در نظر گرفته و منحنی های مربوط به شاخص های تاثیر گذار در بازار بورس را بدست می آوریم. در انتها شبیه سازی روش توسط نرم افزار Matlab و نتایج آن را مورد مطالعه قرار می دهیم.

مقدمه:

اولین بورس اوراق بهادار در دنیا در شهر آمستردام و توسط اولین شركت چند ملیتی به نام كمپانی هند شرقی هلند راه اندازی شد. به همین ترتیب كمپانی هند شرقی هلند اولین شركتی بود كه سهام منتشر كرد. بورس آمستردام در سپتامبر 1602، شش ماه پس از تشكیل شركت كمپانی هند شرقی هلند تاسیس شد.

در سال 1698، فهرستی از نرخ سهام و كالا توسط شخصی در قهوه خانهای در لندن منتشر شد. داد و ستد در لندن آغاز شده بود و كارگزاران دریافتند كه باید هرچه زودتر از بورس سلطنتی – مركز تجارت لندن – خارج شوند. بورس سلطنتی مركز داد و ستد اقلام فیزیكی یعنی كالاهایی كه از بندر (لنگرگاه لندن) وارد میشد بود.

50 سال بعد اولین بورس اوراق بهادار لندن به وجود آمد. این بورس جدید اوراق بهادار لندن، نقش مهمی در انقلاب صنعتی بریتانیا ایفا كرد و ماهیت اوراق بهادار در سطح اروپا و ایالات متحده فراگیر شد. اما تا سال 1801 هیچ گونه مقررات یا عضویت رسمی در بورس اوراق بهادار لندن مشاهده نشد. در حالیكه بزرگترین گامهای تغییر در تاریخ دنیا به وقوع می پیوست، هنوز تعدادی اعتقاد داشتند كه خرید و فروش سهام امری غیر اخلاقی و شیطانی محسوب میشود.

همزمان با انتشار فهرست ابزارهای مالی در قهوه خانهای در لندن، كارگزاران سهام در زیر درختی در خیابان “وال استریت ” نیویورك برای داد و ستد سهام، نشست ترتیب دادند. وال استریت، یک دیوار مستحكم در نیویورك بود كه به هر علتی توسط هلندیان بنا شده بود. در سال 1792، 24 كارگزار سهام قراردادی را امضا كردند كه بعدها “هیأت سهام و بورس نیویورك” – شركتی كه بعدها به بورس اوراق بهادار نیویورك تبدیل شد جایگزین آن شد. قرار داد” باتن وود نه تنها پیدایش بورس اوراق بهادار نیویورك را باعث شد بلكه شاهد انكارناپذیری مبنی بر توسعه ایالات متحده و تبدیل آن به یک ابرقدرت اقتصادی محسوب شد. جالب است كه وال استریت در كنار دیگر سمبل ایالات متحده یعنی آسمان خراشها، به عنوان نماد قدرت و پول این كشور به شمار میرود. امروزه نقش بورس اوراق بهادار در اقتصاد جهان غیر قابل انكار است. شاید محققان نیز هیچگاه تصور نمیكردند كه كاری كه شركتی در 400 سال پیش ابداع كرد، سراسر دنیا را در برگیرد.

به هر حال، پیدایش اولین بورس اوراق بهادار را میتوان به تشكیل آن در انگلستان، فرانسه و هلند در قرن 18 نسبت داد و در حالی كه اقتصاد در ایالات كشور نوپای امریكا به شدت تحت كنترل بریتانیا قرار داشت. تا اینكه اولین بازار غیر رسمی در سال 1752 در نیویورك تأسیس و در سال 1792 با امضای قرارداد بین كارگزاران، بورس اوراق بهادار نیویورك به طور رسمی معرفی شد، نهادی كه بیشك قلب اقتصاد جهان در آن میتپد.

تأثیر بازار اوراق بهادار در توسعه اقتصادی یک كشور غیرقابل انكار است و وظیفه اصلی این بازار به جریان انداختن موثر سرمایه ها و تخصیص بهینه منابع میباشد. لذا در سالهای اخیر، تحقیقات تجربی بسیار زیادی در رابطه با تشخیص وضعیت بازار سرمایه جهت پاسخگویی به فعالیت های متنوع در سرمایه گذاری انجام شده است. در ادامه تحقیقات انجام شده در طی نیمه دوم قرن بیستم، در رابطه با كارایی بازار بورس اوراق بهادار در سطح ضعیف ارائه گردیده است. بررسی تحقیقات انجام شده نشان میدهد كه از دهه ششم قرن بیستم و با ظهور چارتیست ها (نمودارگراها) و تحلیل گران بازار ذاتی مسأله كارایی بازار سرمایه مورد توجه زیادی قرار گرفته است. در دهه ششم قرن بیستم نیز تحقیقات انگشت شماری در رابطه با كارایی بازار سرمایه، با به كارگیری روش های همبستگی پیاپی و آزمون گردشها انجام شد. در اكثر این تحقیقات، شاخص قیمتها مورد مطالعه قرار گرفته و به این ترتیب شواهدی مبنی بر كارایی بازار سرمایه ارائه گردیده است.

تعداد صفحه : 46

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید