مهندسی برق

سمینار ارشد مهندسی برق مخابرات: تحلیل لایه فیزیكی و MAC در شبکه های 3GPP-LTE

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق مخابرات

با عنوان : تحلیل لایه فیزیکی و MAC در شبکه های 3GPP-LTE

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی مخابرات

عنوان:

تحلیل لایه فیزیكی و MAC در شبکه های 3GPP-LTE

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده:

بعضی از گروه های مخابراتی در 3rd Generation partnership project) 3GPP) در جهت حركت آهسته تر به سمت 4G از سال 2004 استاندارد جدیدی را برای موبایل نسل سوم در نسخه هشتم بنام LTE، تعریف كرده اند. در واقع هدف ارائه سرویس های جدید بر اساس تكنولوژی شبكه سلولی، در همان باند فركانسی نسل دوم و سوم است.

LTE یک تكنولوژی دسترسی جدید رادیویی در جهت بهبود UMTS است. یكی از اهداف اصلی این نسخه، ساده كردن معماری شبكه و انتقال از شبكه سوییچینگ مداری به بسته ای بر روی شبكه های تمام IP میباشد، كه به منظور ساده سازی در جهت ارائه سرویس های مختلف تحت یک تكنولوژی و كاهش قیمت سرویس ها میباشد. در واقع جمع بندی تمام سرویسها تحت یک تكنولوژی، از اهداف اصلی 3G-LTE (تكامل یافته UMTS) می باشد.

یكی از ابعاد تحلیل لایه فیزیكی و MAC، مدیریت طیف در جهت افزایش ظرفیت و كاهش تداخل است، كه در این سمینار بعد از آشنایی با لایه فیزیكی و MAC، مدیریت تخصیص منابع در جهت كاهش تداخل با بهره گرفتن از استفاده مجدد فركانسی را بررسی میكنیم.

مدیریت موثر طیف، یا مدیریت منابع رادیویی (RRM)، در حالت تك كاربره موضوعی است كه در آن باید طرح مدولاسیون، ریت كد، توان انتقالی و پروتكل انتقال، بهینه شود. اما در مورد چند كاربره تخصیص منابع باید به لیست فوق افزوده شود. كاربران باید منابع موجود را به نحوی كارآمد تقسیم كنند و در عین حال باید تداخل بین كاربران حداقل شود. استفاده از روش OFDM برای تسهیم كاربران در یک سلول تحت شرایط خاص، تداخل بین كاربران را حذف میكند. اما كاربران در سلولهای مختلف ممكن است هنوز با یكدیگر تداخل داشته باشند؛ كه به استراتژی تخصیص كانال وابسته است.

مقدمه:

ارگان استاندارد سازی GPP3 مستنداتی برای سیستمهای مبتنی بر UTRAN در سال 1989، از زمانی كه شركت GPP3 ایجاد شده است، تولید كرده اند. استاندارد از سال 2004 تحت ویرایش 6 ایجاد شده است و امروزه ویرایش 8 آن حاضر شده است، موازی با گسترش مستندات بر روی 3G WCDMA و WCDMA و HSDPA و ELU؛ GPP3 از سال 2004 شروع به استانداردسازی NUTRA گسترش یافته (EUTRA) یا LTE-GPP3 کرده است، هدف LTE-GPP3 حفظ رقابت سیستم های 3G با سایر سیستم ها، در ده سال آینده و بیشتر از آن است. LTE-GPP3 یکی از پنج استاندارد اصلی است كه به عنوانG3.9 شناخته میشود كه باقی استانداردها شامل:

– 3GPP HSPA+

– 3GPP Edge Evolution

– (3GPP2 Ultra-Mobile Broadband (UMB

– Mobile WiMAX™ (IEEE 802.16e), which encompasses the earlier WiBro

LTE قدم بعدی در سرویس های سلولی نسل سوم است. LTE استاندارد GPP3 است كه سرعتی معادل 50Mbs در لینک بالا رونده و 100Mbs در لینك پایین رونده ایجاد میكند. LTE فواید تكنیكی زیادی را برای شبكه های سلولی خواهد آورد از جمله، پهنای باند انعطاف پذیر از 1.25Mhz تا 20Mhz، كه همین امر نیازمندی های بسیاری از اپراتورها را كه میخواهند پهنای باند متفاوتی را تخصیص دهند، تامین میكند، همچنین این موضوع به اپراتورها اجازه میدهد كه سرویس های متنوعی را متناسب با پهنای باند ارائه دهند. از LTE انتظار میرود راندمان طیف را در شبكه های G3 بهبود دهد كه این امر به حامل ها اجازه حمل اطلاعات بیشتر و سرویسهای صدا با نرخ بالاتر را روی همان پهنای باند داده شده را میدهد.

تعداد صفحه : 89

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.