مهندسی برق

سمینار ارشد مهندسی برق قدرت: هماهنگی بهینه رله های حفاظتی جریان زیاد

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : هماهنگی بهینه رله های حفاظتی جریان زیاد در شبکه های توزیع با حضور تولیدات پراکنده

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc” پایان نامه برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

هماهنگی بهینه رله های حفاظتی جریان زیاد در شبكه های توزیع با حضور تولیدات پراكنده

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده

تجهیزات حفاظتی به عنوان یكی از مهمترین تجهیزات ثانویه سیستم های قدرت، نقش زیادی در كاركرد و بهره برداری از سیستم های قدرت دارند. رله های جریان زیاد یكی از مهمترین تجهیزات حفاظتی به شمار می آیند. به منظور افزایش قابلیت اطمینان سیستم قدرت و حداقل سازی قطع بار در شرایط غیر عادی و وقوع خطا، رله های جریان زیاد با یكدیگر هماهنگ می شوند. برای حداقل ساختن آسیب و استرس به تجهیزات، حفاظت باید با سرعت بهینه صورت گیرد و لذا هماهنگی رله ها بهینه باشد.

توسعه تولیدات پراكنده و تكنولوژی های مدرن در تجهیزات سیستم توزیع، پژوهش های جدیدی در مطالعات سیستم های توزیع بوجود آورده است. ورود تولیدات پراكنده به سیستم های قدرت بخصوص در سطح توزیع، بطور قابل توجهی باعث تغییر مشخصات جریان های خطا می گردد. این تغییرات می تواند باعث دگرگونی طرح های حفاظتی و هماهنگی رله های جریان زیاد شود.

هدف این پایان نامه، آنالیز تغییرات سیست مهای توزیع در حوزه حفاظت در حضور تولیدات پراكنده، تحقیق در مورد الگوهای هماهنگی در حضور DG و انتخاب روشی مناسب برای هماهنگی بهینه در حضور این منابع تولید می باشد. در ابتدا تأثیرات تولیدات پراكنده بر روی طراحی سیستم حفاظت توزیع بررسی شده و تأثیرات سوء حاصل از قرار دادن تولیدات پراكنده بر روی حفاظت این شبكه ها ارائه می شود. سپس راهكارهایی برای بازگرداندن یا حفظ حفاظت مناسب شبكه توزیع در شرایط جدید (در حضور تولید پراكنده) بیان می شود. از بین راهكارهای موجود، راهكار به كارگیری محدود كننده جریان خطا (FCL) انتخاب شده است. این راهكار بر روی شبكه نمونه تست 30 باسه اصلاح شده IEEE پیاده سازی گشته است. در انتها نتایج ذكر گردیده و پیشنهاداتی برای تحقیقات آینده در راستای حفاظت مناسب شبكه های توزیع با حضور تولیدات پراكنده ارائه می گردد.

مقدمه

بروز خطا در شبكه های قدرت موجب جاری شدن جریان های شدیدی می گردد كه برای تجهیزات شبكه بسیار مخرب بوده و امنیت شبكه را تهدید می كند. این خطاها در شبكه های توزیع می تواند صدمات بسیار زیادی وارد نماید. اكنون كه بحث افزایش قابلیت اطمینان برق رسانی به مشتركین مطرح می باشد، مباحثی همچون حلقوی و یا حتی مش كردن شبكه های توزیع در سطح 20 كیلو ولت یا 63 كیلو ولت با اهمیت شده است. حفاظت شبكه های حلقوی با شبكه های شعاعی متفاوت می باشد.

امروزه كاربرد تولیدات پراكنده در شبكه های توزیع اهمیت بسیار زیادی یافته است. تولیدات پراكنده بر شبكه های توزیع تأثیرات متعددی م یگذارند كه بعضی از آنها در جهت بهبود عملكرد و بعضی در جهت بدتر شدن عملكرد می باشد. در مورد حفاظت، تأثیرات تولیدات پراكنده معمولاً در جهت بدتر شدن عملكرد می باشد. توزیع انرژی و برق رسانی در ساختارهای حلقوی و افزودن تولیدات پراكنده می بایست بر حفاظت سیستم های توزیع مورد بررسی قرار گرفته و راهكارهای مناسب پیاده سازی گردند.

در این رساله، در فصل اول اهمیت موضوع و اهداف و انگیزه ها ذكر شده و پیشینه تحقیقات در این حوزه مورد بررسی قرار می گیرد. در فصل دوم، مسأله هماهنگی حفاظتی سیستم های توزیع و هماهنگی بهینه سیستم های توزیع و جنبه های مختلف آن مطرح می گردد. در فصل سوم با بررسی تأثیرات تولیدات پراكنده بر روی حفاظت شبكه های توزیع با توجه به راهكارهای موجود طرح مناسبی برای هماهنگی رله های حفاظتی در حضور تولیدات پراكنده مطرح می گردد. در فصل چهارم، با نمایش تأثیرات تولیدات پراكنده بر روی هماهنگی حفاظتی یک شبكه توزیع نمونه، طرح هماهنگی بهینه در حضور تولیدات پراكنده، پیاده سازی می گردد. در نهایت، در فصل پنجم، نتایج كار بطور خلاصه ارائه شده و پیشنهاداتی جهت ادامه كار ارائه می گردند.

تعداد صفحه :102

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید