عمران

سمینار ارشد رشته عمران سازه های هیدرولیکی: كاربرد نرم افزار MIKE11 در مدل سازی كانال های انتقال آب

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران سازه های هیدرولیکی

با عنوان : کاربرد نرم افزار MIKE11 در مدل سازی کانال های انتقال آب و سازه های وابسته در شرایط غیرماندگار

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی عمران – سازه های هیدرولیكی

عنوان:

كاربرد نرم افزار MIKE11 در مدل سازی كانال های انتقال آب و سازه های وابسته در شرایط غیر ماندگار

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده:

جهت مطالعه و بررسی رفتار هیدرولیكی شبكه كانال های آبیاری در مقابل با سیستم های كنترل و سازه ها و مطالعه و ارزیابی عملكرد جریان های غیرماندگار، یكی از موثرترین روش ها، شبیه سازی ریاضی آنهاست. با توجه به طبیعت جریان غیرماندگار، و تعامل با این سیستم ها، استفاده از مد ل های هیدرودینامیكی اجتناب ناپذیر است.

مناسب ترین ابزار برای مطالعه جریان های غیرماندگار و ارزیابی عملكرد آنها مدل های هیدرودینامیک است كه توانایی شبیه سازی جریان در انواع كانال های آبیاری را در شرایط تغییرات محدود و شدید جریان را داشته باشد. اگر چه مدل های مذكور با امكان ارزیابی عملكرد كانال ها اطلاعات مناسبی را برای مدیریت جریان غیر ماندگار فراهم می نمایند اما دستیابی به مناسبترین شیوه های مدیریتی نیازمند بهره گیری از روش های مؤثر و كارآمد بهینه سازی است.

یكی از این مدل ها كه در كشور ما جایگاه ویژه ای پیدا نموده بسته نرم افزاری MIKE11 می باشد. این بسته شامل مدل های هیدرولوژی، هیدرودینامیك، انتقال رسوب، انتقال و انتشار و كیفیت آب می باشد. مدل هیدرودینامیک آن كه مربوط به مدیریت سیلاب و محاسبه پروفیل سطح آب بوده علیرغم نتایج قابل قبولی كه دارد دارای پیچیدگی های خاص خود می باشد.

مدل MIKE11 توسط انجمن هیدرولیک دانمارك تهیه شده قادر به محاسبه جریان در شرایط زیربحرانی و یا فوق بحرانی به صورت های ماندگار، شبه ماندگار و غیر ماندگار می باشد.

مدل MIKE11 امروزه پیشرفته ترین و جامع ترین از نوع خودش است. و هم اكنون توسط 1500 كاربر در سرتاسر دنیا استفاده می شود.

مقدمه:

یكی از وظایف مهم دولتها كاهش اثرات بلایای طبیعی می باشد . طبق بررسی های بعمل آمده بیش از چهل نوع بلای طبیعی در سطح جهان تشخیص داده شده كه وقوع 31 مورد آن در ایران ثبت شده است . و براساس آمار ستاد حوادث غیرمترقبه كشور بالاترین میزان خسارات مالی ناشی از حوادث غیر مترقبه پس از خشكسالی براثر سیل بوده است. با عنایت به مطلب فوق و همچنین وجود رودخانه های بزرگ و دائمی در كشور ما كه در مواقع سیلابی باعث بروز خسارت به مناطق ساحلی می گردد اهمیت مطالعه در این زمینه را مشخص می نماید.

وجود جریان های غیرماندگار باعث تغییرات دبی و عمق در زمان و مكان در سرتاسر شبكه و سازه های آبی موجود خواهد شد كه تبعات گسترده هیدرولیكی در شبكه ایجاد می كند. مناسب ترین ابزار برای مطالعه جریان های غیرماندگ ار و ارزیابی عملكرد آنها مدل های هیدرودینامیک است كه توانایی شبیه سازی جریان در انواع كانال های آبیاری را در شرایط تغییرات محدود و شدید جریان را داشته باشد.

طی سالهای اخیر نرم افزارهای زیادی همانند SEFLOW و STARS و MIKE11 و ISIS HEC جهت شبیه سازی، مدیریت بهره برداری، كنترل رسوب و…. برای رودخانه ها تهیه شده است. یكی از این نرم افزار ها كه در كشور ما جایگاه ویژه ای پیدا نموده بسته نرم افزاری MIKE11 می باشد. این بسته شامل مدل های هیدرولوژی، هیدرودینامیك، انتقال رسوب، انتقال و انتشار و كیفیت آب می باشد. مدل هیدرودینامیک آن كه مربوط به مدیریت سیلاب و محاسبه پروفیل سطح آب بوده علیرغم نتایج قابل قبولی كه دارد دارای پیچیدگی های خاص خود می باشد.

مدل MIKE11 توسط انجمن هیدرولیک دانمارك تهیه شده قادر به محاسبه جریان در شرایط زیربحرانی و یا فوق بحرانی به صورت های ماندگار ، شبه ماندگار و غیر ماندگار می باشد.

مدل MIKE11 امروزه پیشرفته ترین و جامع ترین از نوع خودش است. و هم اكنون توسط 1500 كاربر در سرتاسر دنیا استفاده می شود. MIKE11  در بسیاری از كشور ها از جمله استرالیا، نیوزیلند و بنگلادش و بسیاری از كشورهای اروپایی استاندارد صنعتی شده است.

تعداد صفحه : 40

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.