مهندسی برق

سمینار ارشد رشته برق کنترل: بررسی روش های کنترل سیستم های سوئیج شونده

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : بررسی روش های کنترل سیستم های سوئیج شونده

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشكده تحصیلات تكمیلی
“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد
مهندسی برق – كنترل
عنوان
بررسی روش های كنترل سیستم های سوئیچ شونده

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده
سیستمهای هایبرید دسته ای از سیستمهای گسسته هستند كه در عین اینكه با رویداد تحریک می شوند دارای دینامیک نیز هستند در صنعت، سیستمهایی با مشخصات سیستمهای هایبرید دیده می شود كه نمی توان آنها را به صورت یک سیستم زمان پیوسته معمولی در نظر گرفت.كاربرد سیستمهای هایبرید در كنترل سیستمهای قدرت ، رباتها وصنعت خودروسازی می باشد. در طبیعت نیز سیستم هایی با این خواص دیده می شوند.
سیستم های سوئیچ شونده كه دسته ای از سیستمهای هایبرید می باشند محور اصلی این سمینار است. رفتار دینامیكی مورد نظرسیستم با تعداد محدودی از مدلهای دینامیكی ، كه نوعا از مجموعه ای از معادلات دیفرانسیل یا تفاضلی به همراه مجموعه ای از قوانین گسسته كه بر این مدلها حاكم می با شند، تشكیل شده است. این قوانین سوئیچینگ با عبارات منطقی یا سیستمهای رویداد گسسته و با روش هایی مثل آتوماتا ،پتری نت و… مدل می شوند.

مدلسازی سیستم كمك می كند تا رفتار آن را بررسی نماییم. قطعا یک هدف مهم از بررسی این سیستمها ، كنترل سیستمهایی است كه در صنعت وجود دارند وبه صورت سیستمهای هایبرید مدل می شوند. ما نیز در ادامه كار به بررسی روش های مختلف كنترلی این سیستمها از جمله كنترل غیرخطی ، بهینه ، مقاوم و …. می پردازیم.

مقدمه
موضوع موردبررسی دراین سمیناركنترل سیستمهای سوئیچ شونده است كه این سیستمها حالت خاصی از سیستمهای هایبرید می باشند. از تعریف سیستمهای هایبرید میدانیم سیستمی است كه رفتار دینامیكی آن از بر هم كنش دینامیكهای گسسته و پیوسته شكل می گیرد. این گسستگی می تواند هنگام تغییر وضعیت سیستم از یک مود به مود دیگر و یا در خلال یک حالت به خصوص از آن ، به صورت پرشی ناگهانی ظاهر شود .برای سیستم سوئیچ شونده نیز می توان چنین تعریفی را ارائه نمود، با این تفاوت كه در اینجا دیگر پرش در حین یک حالت به خصوص وجود ندارد. همین تفاوت سبب گردیده كنترل این سیستمها از سیستمهای هایبرید آسانتر باشد.

دركنترل سیستمهای پیوسته اصولا دو هدف كلی مد نظر است، یا می خواهیم سیستم خصوصیات عملكردی مطلوب داشته باشد یا اینكه می خواهیم آن را پایدار نماییم. بنابراین با بهره گرفتن از روش های كنترلی مختلف سعی می كنیم كه سیستم به خصوصیات مطلوب كه مورد نظر ماست برسد ، اكنون در خصوص سیستمهای سوئیچ شونده نیز با در نظر داشتن این هدف به سراغ بحث كنترل می رویم تا بتوانیم با روش های مختلف آن وچگونگی استفاده از این روشها برای دست یافتن به آنچه مطلوب است آشنا شویم. روش های مختلفی برای كنترل این سیستمها پیشنهاد شده است كه كنترل بهینه ، نظارتی ،غیر خطی وپیش بین از آن جمله است، در ادامه به بررسی این روشها می پردازیم.

ساختار كلی این سمینار به این صورت است: ابتدا با مفهوم رویدادوسیستم گسسته رویدادی آشنا می شویم ، سپس به تفصیل در مورد سیستمهای سوئیچ شونده وانواع مختلف آن وروش های مدلسازی آن می پردازیم ودر نهایت كنترل سیستمهای سوئیچ شونده وروش های مختلف آن مورد بررسی قرار گرفته وروش های مختلف را با هم مقایسه ومزایا ومعایب آنها را بر می شماریم.

فصل اول

مفهوم رویداد و سیستم گسسته رویدادی

1-1- مقدمه

هر گاه فضای حالت سیستم به طور طبیعی به صورت یک مجموعه گسسته توصیف شود و تغییرات در حالتها تنها در زمان های گسسته روی دهد ،این تغییر حالتها را رویدادو سیستم را سیستم گسسته رویدادی می نامیم . در این فصل ابتدا به بررسی خصوصیات این سیستمها پرداخته و سپس با ارائه چند مثال سعی می نماییم به درك عمیق تری از سیستم دست یابیم.

1-2- مفهوم رویداد

رویداداز نظر شهودی مفهومی قابل درك می باشد لذا تنها به بررسی خصوصیات آن می پردازیم رویداد ممكن است در نتیجه اتفاقی خاص مانند فشردن یک كلید توسط یک شخص ،اتفاقی خارج از كنترل ما كه توسط طبیعت دیكته می شود ویا برآورده شدن چندین شرط به طور همزمان ایجاد شود.

در اینجا رویداد با حرف e و مجموعه رویدادهایی كه امكان اتفاق افتادن دارند با E نشان داده می شوند که مجموعه E مجموعه ای گسسته است.

پیاده روی تصادفی مثالی مناسب از این مبحث است. پیاده روی را می توان به صورت حركت ذره ای در نظر گرفت كه در هر واحد زمان در یكی از چهار جهت اصلی حركت می كند. فرض می كنیم جهت حركت به صورت تصادفی و مستقل از مكان فعلی انتخاب شود. حالت سیستم تابعی از دو متغیر حالت مكانی در فضای دو بعدی در نظر گرفته می شود كه تنها مقادیر صحیح را به خود می گیرند. این به آن معنا است كه فضای حالت گسسته است.

تعداد صفحه : 78

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید