مهندسی برق

سمینار ارشد رشته برق قدرت: تحلیل بهینه ورود و خروج واحدهای نیروگاهی برای سیستم با ابعاد بزرگ

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق قدرت

با عنوان : تحلیل بهینه ورود و خروج واحدهای نیروگاهی برای سیستم با ابعاد بزرگ

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc” پایان نامه برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی برق قدرت

عنوان:

تحلیل بهینه ورود و خروج واحدهای نیروگاهی برای سیستم با ابعاد بزرگ

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده:

در این پایان نامه ابتدا در مورد اهداف تحقیق و ضرورت انجام آن به اختصار اشاره شده است. و روش های مختلف ورود و خروج نیروگاه ها در سیستم های قدرت در ادامه مطالعات و تحقیقات انجام شده در زمینه موضوع تحقیق این پایان نامه به طور خلاصه ارائه می گردد. این تحقیقات شامل انواع روش های سنتی و مدرن می باشد. و ورود و خروج نیروگاه ها با بهره گرفتن از روش های لیست حق تقدم بررسی (كه یک روش سنتی است) وچگونگی اعمال آن به سیستم قدرت تحت مطالعه پرداخته خواهد شد. در فصل چهارم ورود و خروج نیروگاه ها بر اساس الگوریتم ژنتیک و روش مورد استفاده در تحقیق، در این فصل بحث و در مورد الگوریتم ژنتیک به تفصیل سخن خواهیم گفت و سپس به بررسی الگوریتم ژنتیک پیشنهادی برای حل مسئله ورود و خروج نیروگاه ها بر روی سیستم تحت مطالعه در روند تحقیق می پردازیم و در نهایت نتایج شبیه سازی: آورده شده و سپس این نتایج مورد بحث و بررسی قرار می گیرند. و نتیجه گیری و پیشنهادات ادامه كار حاصل از این تحقیق پرداخته شده و پیشنهاداتی برای ادامه كار و تحقیقات آتی ارائه شده است.

فصل اول: كلیات

1-1- مقدمه

در طول یک روز ما نوسانات قابل توجهی را در میزان برق مصرفی بین ساعات اوج مصرف و ساعات كم مصرف شاهد هستیم كه این مصرف كم برق در نیمه شب و اوایل صبح نسبت به سایر ساعات شبانه روزمشهود است. اگر تولید كافی برای برآورده كردن نیازهای اوج مصرف مطابق با كل روز حفظ شود در آن صورت ممكن است كه بعضی واحدها در زمانی كه مصرف برق كم است تولیدشان نزدیک به محدوده تولید مینیمم باشد در حالیكه با برنامه ریزی دقیق می توان بعضی ازاین واحدها را خاموش نگه داشته و به مراتب هزینه ها كم شود حال مسئله ای كه اپراتور با آن روبروست اینست كه مشخص شود كدام واحدها باید روشن یا خاموش شده و به چه مدت؟ برنامه ریزی های متعددی برای حل این مسئله وجود دارد چون تقاضای برق در طول روز از ساعتی به ساعتی دیگر متغیر است لذا بهتر است كه از ایده آل ترین و مناسبترین برنامه ریزی عملی براساس معیارهای اقتصادی استفاده شود به عبارت دیگر معیار مهم در عملیات سیستم برقی اینست كه نیاز برقی با كمترین هزینه سوخت و با به كارگیری مناسبترین و بهترین نیروگاه ها رفع شود علاوه بر این برای اینكه برق با كیفیت عالی و بطور ایمن واقتصادی به دست مشتریان برسد یكی از بهترین انتخاب های موجود، حل مسئله ورود و خروج نیروگاه های حرارتی است در مورد تاریخچه این مسئله نیز باید گفته شود كه تا سال 1973 میلادی و قبل از تحریم نفتی كه منجر به افزایش سرسام آور قیمت نفت گردید، شركتهای تولید برق درایالات متحده آمریكا حدود 20 درصد از كل درآمد خود را صرف هزینه سوخت می كردند تا سال 1980 این رقم به حدود 40 درصد رسید. در دوره  پنج ساله متعاقب 1973 میلادی هزینه سوخت، نرخ رشد سالیانه ای معادل 25 درصد داشته است. ارقام فوق نمایشگر اهمیت استفاده موثر از مواد سوختی است كه غالبا به صورت غیر قابل تجدید مورد استفاده
قرار می گیرند. بنابراین بدیهی است كه اگر در بهره برداری از سیستمهای قدرت بتوان حتی درصد كوچكی صرفه جویی كرد به تنهایی مقدار قابل توجهی ازهزینه بهره برداری و نیز مصرف سوخت كاسته خواهد شد افزایش پیوسته قیمت مواد سوختی و نیز تورم سالانه باعث شده است كه همواره بهره برداری اقتصادی از سیستمهای تولید انرژی الكتریكی مورد توجه ومطالعه قرار گیرد. پس هدف كلی از
حل مسئله فوق الذكر به حداقل رساندن هزینه عملیاتی كل سیستم است. این تحقیق روش های مختلفی را كه تا كنون برای حل این مسئله بكار گرفته شده و سیر تكاملی روش های مختلف را بطور مختصر توضیح داده و همچنین این مسئله را با بهره گرفتن از یكی از شیوه های الگوریتم ژنتیک و یک سری تغییرات برروی آن حل می كند.

تعداد صفحه :78

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.