مهندسی برق

سمینار ارشد رشته برق قدرت: به کارگیری برنامه ریزی پویا در جایابی منابع تولید پراکنده

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : به کارگیری برنامه ریزی پویا در جایابی منابع تولید پراکنده در شبکه های توزیع بار متغیر به منظور کاهش تلفات و افزایش قابلیت اطمینان

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

به کارگیری برنامه ریزی پویا در جایابی منابع تولید پراکنده در شبکه های توزیع بار متغیر به منظور کاهش تلفات و افزایش قابلیت اطمینان

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده

منابع تولید پراکنده مانند پیل های سوختی، میکروتوربین ها و… کاربرد فراوانی در سیستم قدرت پیدا کرده اند و بیشتر در سمت مصرف کننده و نزدیک بار شبکه های قدرت نصب می شوند. مطالعات انجام شده تا به امروز نشان می دهد بهینه سازی در شبکه های قدرت زمانی حاصل می شود که اهداف متعددی از جمله تولیدات پراکنده در آن لحاظ شده باشند. این منابع در صورتی که به صورت مناسب و بهینه در شبکه قرار گیرند می توانند باعث کاهش تلفات و بهبود قابلیت اطمینان شبکه شوند. هدف اصلی این تحقیق جایابی منابع تولید پراکنده در شبکه های توزیع به منظور بهبود قابلیت اطمینان و کاهش تلفات در حضور بار متغیر می باشد. تابع هدفی بر پایه این اهداف مطرح و طراحی می شود. الگوریتم بهینه سازی بر پایه برنامه ریزی پویا در این پایان نامه با طراحی تابع هدف، نحوه بهینه سازی و نتایج بر روی شبکه نمونه توزیع در این پایان نامه آمده است.

مقدمه

با تحول سیستم های قدرت از ساختار سنتی به سمت ساختار رقابتی از یک سو و پیشرفت تکنولوژی از سوی دیگر انتظار می رود که تولیدات کوچک موسوم به تولید پراکنده، نقش اساسی و مهمی را در آینده این صنعت بازی کند.

عوامل محرک فراوانی باعث افزایش تمایل به به کارگیری منابع تولید پراکنده شده است. به طور کلی می توان گفت مهمترین مزیت استفاده از این تولیدات، نزدیکی به مصرف کننده و در نتیجه کاهش تلفات و بهبود قابلیت اطمینان بار و شبکه است. در کنار آن می توان به حذف محدودیت های مکانی و جغرافیایی تولیدات کوچک نسبت به نیروگاه های بزرگ، حذف یا کاهش هزینه های مربوط به احداث و بهره برداری از شبکه های انتقال و توزیع، ریسک پایین در سرمایه گذاری، زمان نصب و راه اندازی کمتر، محیط زیست پاک تر، امکان تولید توان های بالا از واحدهای با حجم کم و استفاده از منابع انرژی های تجدیدپذیر همچون باد و خورشید اشاره نمود.

امروزه با توجه به کارآمدی زیاد منابع تولید پراکنده در شبکه های توزیع، الگوریتم های تحلیلی و عددی گوناگونی برای مکان یابی DGها، برخی با قابلیت تعیین اندازه DG و برخی تنها تعیین کننده تعداد و مکان نصب و راه اندازی DG در سیستم توزیع با اهداف مختلف به کار گرفته شده اند.

در این پایان نامه پس از مطالعات اولیه درباره روش ها و جوانب مختلف جایابی منابع تولید پراکنده و بررسی اهداف و محدودیت های موجود و نحوه مدسازی بار شبکه توزیع و معرفی ابزار بهینه سازی، روشی مناسب برای تخصیص و جایابی این منابع در شبکه های توزیع با ظرفیت مناسب و مکان بهینه ارائه می گردد. بدین منظور در فصل اول این تحقیق، به مقدمه ای بر تولید پراکنده و شبکه های توزیع پرداخته می شود. فصل دوم به بررسی پیشینه موضوع و مطالعات انجام شده در زمینه جایابی منابع تولید پراکنده می پردازد. فصل سوم به ارزیابی قابلیت اطمینان و تلفات شبکه توزیع در حضور این تولیدات می پردازد و جایابی منابع تولید پراکنده مبتنی بر برنامه ریزی پویا در فصل چهارم مورد بحث قرار می گیرد. شبیه سازی و بررسی نتایج الگوریتم پیشنهادی بر روی شبکه تست مورد نظر در فصل پنجم ارزیابی می شود و نتایج ارزشمندی در زمینه تخصیص و جایابی این تولیدات در شبکه توزیع ارائه می شود. در فصل ششم نیز به ارائه نتایج و پیشنهادات در زمینه مورد تحقیق پرداخته می شود.

تعداد صفحه : 124

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید