مهندسی برق

سمینار ارشد رشته برق الکترونیک: مسیریابی بسته ها در شبکه های کامپیوتری به کمک شبکه عصبی

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : مسیریابی بسته ها در شبکه های کامپیوتری به کمک شبکه عصبی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی برق – الكترونیك

عنوان:

مسیریابی بسته ها در شبكه های كامپیوتری به كمك شبكه عصبی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده

تاكنون كاربردهای فراوانی برای شبكه های عصبی مصنوعی ارائه شده است. شبكه های عصبی مصنوعی، اطلاعات را به روشی مشابه با كاری كه مغز انسان انجام میدهد، پردازش میكنند. آنها از تعداد زیادی از عناصر پردازشی كه فوق العاده بهم پیوسته اند، تشكیل شده اند كه این عناصر به صورت موازی باهم برای حل یک مسئله مشخص كار می كنند. امتیاز شبكه عصبی این است كه خودش كشف میكند كه چگونه مسئله را حل كند.

نتایج مثبتی كه استفاده از شبكه های عصبی در حل مسائل بهینه سازی در پی داشته است، راه را برای استفاده از آنها در مسیریابی شبكه های كامپیوتری گشوده است. این امر در شبكه های متداول با بهره گرفتن از شبكه ی هاپفیلد و در شبكه های بسته شناختی با بهره گرفتن از شبكه عصبی رندم صورت می گیرد. علاوه بر بكارگیری مستقیم شبك ه های عصبی بعنوان الگوریتم مسیریاب، شبكه های عصبی همچنین به صورت غیر مستقیم به الگوریتم های مسیریابی كمك میكنند. آنها با تحلیل و پیش بینی شرایط شبكه، ورودی الگوریتم مسیریابی، كه می تواند هركدام از الگوریتم های مسیریابی متداول باشد، را فراهم می كند. در این سمینار، هر دو كاربرد شبكه های عصبی در امر مسیریابی بررسی و نتایج استفاده از آن و نیز پارامترهای
موثر در عملكرد و بازدهی انها مورد بررسی قرار گرفته است.

مقدمه

شبكه های عصبی نسبت به كامپیوترهای معمولی مسیر متفاوتی را برای حل مسئله طی میكنند. كامپیوترهای معمولی یک مسیر الگوریتمی را استفاده میكنند به این معنی كه كامپیوتر یک مجموعه از دستورالعمل ها را به قصد حل مسئله پی میگیرد. بدون شناساندن قدم های مخصوصی كه نیاز به طی كردن آنها دارد، كامپیوتر قادر به حل مسئله نیست. شبكه های عصبی اطلاعات را به روشی مشابه با كاری كه مغز انسان انجام میدهد، پردازش میكنند. آنها از تعداد زیادی از سلول عصبی كه فوق العاده بهم پیوسته اند تشكیل شده اند كه این عناصر به صورت موازی باهم برای حل یک مسئله مشخص كار می كنند. شبكه های عصبی با مثال كار می كنند. مثال ها می بایست با دقت انتخاب شوند در غیر این صورت زمان سودمند، تلف میشود و یا حتی بدتر از این، شبكه ممكن است نادرست كار كند.

شبكه های عصبی و كامپیوترهای معمولی با هم در حال رقابت نیستند، بلكه كامل كننده یكدیگرند. وظایفی وجود دارد كه بیشتر مناسب روش های الگوریتمی هستند، نظیر عملیات محاسباتی و وظایفی نیز وجود دارد كه بیشتر مناسب شبكه های عصبی هستند. حتی فراتر از این، مسائلی وجود دارد كه نیازمند به سیستمی است كه از تركیب هر دو روش بدست می آید، به این قصد كه بیشترین كارایی بدست آید.

با گسترش شبكه ها، پژوهش ها بر روی روش های مسیریابی سریع، مطمئن و ساده كه كمترین بار سیگنالینگی را به شبكه تحمیل كنند، شدت گرفته است. شبكه های عصبی با قابلیت هایی كه دارند، توجه بسیاری از پژوهشگران در این عرصه را به خود جلب نموده است. نتیجه این تحقیقات، ارائه روش هایی است كه در آنها شبكه عصبی یا بعنوان موتور اصلی در الگوریتم مسیریابی، تصمی مگیرنده است و یا بعنوان ابزار كمكی اطلاعات لازم را برای الگوریتم اصلی فراهم می كند.

تعداد صفحه : 93

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید