مهندسی برق

سمینار ارشد برق قدرت: مدیریت توان راکتیو و کنترل ولتاژ در سیستم های تجدید ساختار یافته

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : مدیریت توان راکتیو و کنترل ولتاژ در سیستم های تجدید ساختار یافته

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.Sc” پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی برق – قدرت
عنوان :
مدیریت توان راکتیو و کنترل ولتاژ در سیستم های تجدید ساختار یافته

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده
خصوصی سازی و مسائل اقتصادی امروزه در تمامی سیست م ها ركن اصلی و تعیین كنند هائی را بازی می كند، همانطور كه در زندگی شخصی ما نیز مسائل اقتصادی جزء مسائل مهم و اصلی زندگیمان می باشد. طراحی و بهر ه برداری شرك ت های برق امروزه م ی بایست بر همین اصول اقتصاد ی و خصوصی سازی بنا گرد د. در یک بازار رقابتی، تعیین یک قیم ت گذاری دقیق و عملی برای توان
راكتیو یک امر ضروری و غیر قابل اجتناب اس ت. ایجاد یک قیم تگذاری دقیق علاوه بر اینكه می تواند هزینة تأمین كنندگان توان راكتیو را برگرداند، اطلاعات اقتصادی لازم برای بهره برداری بهنگام سیستم را تأمین می كنند.

تقریبًا تمامی مراجع، قیم ت گذاری توان راكتیو بر اساس حدود ضریب قدرت بار را موثر و عادلانه نمی دانند. همگی از یک پخش بار بهینه اصلاح شده جهت محاسبه قیمت توان اكتیو و راكتیو در شینه های مختلف سیستم استفاده م ی كنند. در تابع هدف مساله پخش بار بهینه اصلاح شده، علاوه بر هزینه تولید توان حقیقی، هزینه تولید توان راكتیو و هزینه انتقال توان نیز وارد مساله بهینه سازی
می شود. با حل این مساله بهین ه سازی، هزینه توان اكتیو و راكتیو و در نتیجه قیمت آنها در شینه های مختلف بدست می آید. جهت بدست آوردن نتایج بهتر و دقیق تر، به جای حدود ثابت توان راكتیو، به صورت قیود متغیر با مصرف توان اكتیو لحاظ م یشود. در نظر نگرفتن این نكته باعث میگردد توان تولیدی ژنراتورها از مقدار واقعی خود منحرف گردد.

در این جستار هدف ما بدست آوردن قیمت (هزینه) تولید توان راكتیو م ی باشد كه جهت بدست آوردن این هدف با توجه به این نكته كه م یخواهیم حداقل هزینه ها اجراء گردد، مساله را به صورت بهینه سازی حل م ی نمائیم. هدف مینیمم كردن هزینه تولید توان اكتیو و راكتیو میباشد كه از الگوریتم ژنتیک استفاده نموده ایم. در این كار مدل هزینه توان اكتیو و راكتیو و انتقال به صورت دقیق در نظر گرفته شده است و این به حل دقیق تر و اقتصادی تر مساله كمك وافر می نماید.

مقدمه
با پیشرفت علم و بدست آمدن یافته های جدید ، تحقیقات و کارهای قبلی احتیاج به به روز شدن و بهینه سا زی پیدا می کنند ، چون این کار ( بهینه سا زی ) باعث بدست آوردن نتایج بهتر ومفیدتری بر ای ما و سیستمی که مورد استفاده ما قرار گرفته می شود. در واقع ما با بهینه سا زی ، ضعف ها وکاستی های سیستم موجود را کاهش می دهیم و نقاط قوت آن را تقوی ت می نماییم . امروزه در هر پروژه و برنامه ای مسائل اقتصادی در کنارمسائل فنی بعنوان مهمترین و بنیادی ترین اصول فنی نقش ایفا می کند. در گذشته بیشتر تأ کید بر روی مسائل فنی گذاشته می شد و مسائل اقتصادی کمتر مورد توجه قرار می گرفت. و این به دولتی بودن و غیر رقابتی بودن پروژه ها و سیستم ها مربوط می شد امروزه با خصوصی سازی و بوجود آمدن رقابت، مسائل اقتصادی در کنار مسائل فنی اهمیت پیدا کرده اند. در صنعت برق ، بدلیل پیچیدگی و اهمیت خاص این صنعت همواره مورد توجه و ت غییر واقع می شود ، هر چند بدلیل سختی ها و مشکلات و پیچیدگی های این رشته این تغییرات همواره با وسواس و کنترل خاصی همواره می باشد و نیاز است این تغییرات ابتدا بر روی سیستم های شبیه سازی شده اجراء گردد و پس از اطمینان از نتایج کار آن را بر روی سیستم های واقعی پیاده نمود.

در یک سیستم قدرت هماهن گی تو لید و مصرف (برابری تو لید و مصر ف) و تقسیم اقتصادی تولید و مصرف ب سیار اه میت دارد ، زیرا با صحیح انجام دادن این کار ، ما هم از نظر فنی دچار مشکل نمی شویم و هم اینکه در لحاظ اقتصا دی ، بهره من د و منفعت می نمائیم. این کار تنها در سایه شناخت کامل سیستم و اجر ای برنامه های کامپیوتری مرتبط با پخش بار اقتصادی حاصل می گردد که در این پروژه روی این موضوع تحقیق و بررسی می نمائیم.

خلاصه ای از نمای كلی پروژه به صورت زیر می باشد. پایان نامه در ٦ فصل ارائه میگردد كه سرفصل ها به صورت زیر می باشند:
فصل اول: کلیات
فصل دوم: تجدید ساختار صنعت برق
فصل سوم: تجربیات دیگر كشورها در زمینه تجدید ساختار برق وکنترل توان راکتیو
فصل چهارم: بدست آوردن تابع هدف و قیمت گذاری توان راكتیو
فصل پنجم: نتایج شبیه سازی
فصل ششم: نتیجه گیری و پیشنهادات
و در انتها مراجع و پیوست ها بیان شده اند.

تعداد صفحه : 198

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید