مهندسی برق

سمینار ارشد برق قدرت: طراحی بازار حراج خدمات جانبی در سیستم های تجدید ساختار یافته

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : طراحی بازار حراج خدمات جانبی در سیستم های تجدید ساختار یافته قدرت

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشكده تحصیلات تكمیلی
“M.SC” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد
مهندسی برق – قدرت
عنوان :
طراحی بازارحراج خدمات جانبی در سیستم های تجدید ساختار یافته قدرت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده
بطور كلی خدمات جانبی خدماتی هستند كه علاوه بر انرژی برای بهره برداری مطمئن از شبكه برق لازم است بهره برداری مطمئن سیستم قدرت به در دسترس بودن ذخیره ها توسط واحدهای تولید نیازمند است ، تا بئین وسیله پیشامدهای تولید و انتقال پوشش داده شود . بطور كل ذخیره ها توسط واحدهای تولید در بعضی از موارد تأمین می شوند . هنگامی كه توسط واحدهای تولیدی مهیا می شوند. مقدار ذخیره ای كه استفاده می شود به میزان و همچنین به ظرفیت واحد و مقدار خروجی بستگی دارد.  خدمات جانبی و انرژی در بازار رقابتی مستقل هستند و می توانند جداگانه توسط بازارهای مختلف مهیا شوند . از آنجا كه منابع مشابه هم زمان به بازارهای مختلفی پیشنهاد می شوند بازارهای مختلف ممكن است بر یكدیگر اثر متقابل بگذارند . یک شبیه ساز بازار قدرت ابزار قابل امكان برای مطالعه عملكرد بازارهای مختلف است كه این امر با مطالعات بازارهای مختلف است كه این امر با مطالعات بازارهای شبیه ساز انجام می شود .

مقدمه
از آنجایی كه صنعت برق به سمت رقابتی شدن كامل حركت می كند ، خدمات گوناگونی كه قبلاً توسط شركتهای برق ارائه می شد ، اكنون به صورت مجزا ارائه می شود . عمده توجه به پیشرفت ISO، بر روی ساختار بازار به منظور انتقال برق و انرژی و همچنین بر بازار ارائه خدمات جانبی كه به سوی بحرانی تر شدن پیش می رود ، معطوف شده است . خدمات جانبی به طور عمده به خدماتی گفته می شود كه علاوه بر انرژی برای بهره برداری مطمئن شبكه برق لازم است . بهره برداری مطمئن سیستم قدرت به در دسترس بودن ذخیره های تولید نیازمند است تا بدین وسیله ، پیشامدهای تولید و انتقال پوشش داده می شود . یک موضوع اساسی سیستم قدرت تجدید ساختار شده ، تعیین هزینه تأمین خدمات جانبی و چگونگی تغییر این هزین ه ها با توجه به تصمیم گیری های بهره برداری است .

هدف
در این بررسی این تاثیرات اجرای بازارهای رزرو در بازار انرژی در دو قسمت تاثیرات فنی و تاثیرات اقتصادی تقسیم شده است. تاثیرات فنی عبارتند از تغییرات به وجود آمده در شرایط بهره برداری شبكه و پارامترهای مرتبط با بهره برداری كوتاه مدت یا بلند مدت شبكه. تاثیرات اقتصادی به دسته ای از پارامترهای اقتصادی بهره برداری از شبكه اطلاق می شود كه از اصول اقتصادی حاكم، رفتار بازیگران و
عملكرد بازار تاثیر می گیرند. مواردی نظیر قیمت محصول یا سود شركت كنندگان در بازار یا قدرت بالقوه بازار برای یک یا چند تولید كننده خاص، سه نمونه بارز از مشخصات اقتصادی هر بازار است . آنچه كه در این پروژه مورد توجه قرار گرفته است، بررسی اثر متقابل بازارهای مختلف انرژی و خدمات جانبی در شرایط فنی و اقتصادی به وجود آمده در سیستم قدرت است . در این بررسی ساختارهای مختلف بازارهای انرژی و خدمات جانبی مورد بررسی قر ار می گیرند و با بهره گیری از پارامترهای فنی و اقتصادی ذكر شده، به مقایسه تاثیر متقابل بازارها در نتایج فنی و اقتصادی پرداخته می شود.

پیشینه تحقیق

بر طبق FERC، خدمات جانبی به منظور ایجاد امكان انتقال توان از فروشندگان به خریداران با توجه به اجبار نواحی كنترلی و شركتهای انتقال برای حفظ بهره برداری مطمئن از سیستم انتقال به هم پیوسته قدرت ، بر طبق دستورالعمل 1995 FERC، شش نوع خدمات جانبی و تعرفه های مربوط به هر یک از آنها تحت عنوان تعرفه های پیش فاكتوری مشخص گردید . این خدمات ، هزینه های بالغ بر 5 تا 25 درصد و میانگین 10 درصد كل هزینه های تولید و انتقال را در بر می گیرند.

تعداد صفحه : 88

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید