حقوق

کار تحقیقی رشته حقوق (وکالت) با عنوان تجارت الکترونیک

دانلود متن کامل کار تحقیقی وکالت رشته حقوق

 

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

Contents

چكیده 1

واژگان كلیدی.. 1

مقدمه. 2

فصل اول – اعتبار بیان اراده از طریق داده پیام. 3

بخش اول  ـ عقود رضایی.. 3

بخش دوم  ـ عقود تشریفاتی.. 4

بخش سوم بررسی امكان تأمین تشریفات در قراردادهای الكترونیكی.. 8

بخش چهارم  تمییز ایجاب.. 11

بخش پنجم  دوره اعتبار ایجاب.. 14

بخش ششم  قبول. 15

فصل دوم – قرارداد الکترونیکی.. 18

بخش اول تعریف الکترونیک… 18

بخش دوم شکل انعقاد. 19

1-2-1-انعقاد قرارداد بواسطه صفحه وب سایت.. 20

بخش سوم بواسطه پست الکترونیکی.. 21

بخش چهارم  بواسطه تبادل داده ها 22

بخش پنجم بواسطه حضور مجازی در اتاق صحبت الکترونیکی.. 22

3-1- موضوع.. 23

– طرفین.. 25

فصل سوم – انعقاد قرارداد الکترونیکی.. 26

بخش اول  -ایجاب الکترونیکی.. 28

بخش دوم – قبول الکترونیکی.. 30

بخش سوم – تعیین زمان و مکان انعقاد قرارداد الکترونیکی.. 32

فصل چهارم –  ویژگیهای قرارداد الکترونیکی.. 34

بخش اول  الحاقی بودن قرارداد الکترونیکی.. 34

بخش دوم  عدم حضور فیزیکی طرفین در قرارداد الکترونیکی (از راه دور). 35

بخش سوم اصل رضایی  بودن قرارداد الکترونیکی.. 36

بخش پنجم  جنبه بین المللی قراردادهای الکترونیکی.. 37

بخش ششم – صفت تجاری قراردادهای الکترونیکی  و لزوم حمایت مصرف کننده 38

بخش هفتم –  از لحاظ ایفای تعهدات ناشی از قرارداد الکترونیکی.. 39

بخش هشتم امضای الکترونیکی.. 40

نتیجه و پیشنهاد. 43

منابع. 45

الف)منابع فارسی.. 45

ب) منابع عربی.. 46

ج) منابع انگلیسی و ترکی.. 47

 

چكیده

 

انعقاد قرارداد نخستین بحث ماهوی مطرح در تجارت الكترونیكی است. باید دید كه قواعد عمومی حاكم بر قراردادها تا چه حد در این سنخ از قرارداد قابل اعمال است و وضع قانون تجارت الكترونیكی تا چه حدی این قواعد را تحت تأثیر دارد. به این منظور اعتبار بیان اراده از طریق داده پیام و چگونگی شكل گیری توافق دو اراده مورد بررسی قرار می گیرد. از حیث اعتبار بیان اراده، بنابر اصل «رضایی بودن عقود» عقد به تراضی واقع شده است و رعایت تشریفات معین یا به كار گیری لفظ خاص، شرط صحت پیمان نمی باشد. بنابراین، مانعی در بیان الكترونیكی اراده وجود ندارد؛ اما مشكل هنگامی به وجود می آید كه بطور استثنا رعایت تشریفات معین شرط صحت عقد باشد؛ مثلاً «كتبی بودن» یا «ممضی بودن» اعلام اراده ضروری تلقی شود. از آنجا كه «داده پیام» نوشته و امضاء محسوب نمی گردد، قوانین تجارت الكترونیكی ناگزیر شده اند كه داده پیام را در حكم «امضاء» و «نوشته» تلقی نمایند. از نظر شكل گیری توافق، قواعد عمومی حاكم بر قراردادها، تا حدی كه با ماهیت قراردادهای الكترونیكی سازگار باشد، در این سنخ از قراردادها نیز، اعمال می گردد در خصوص ایجاب طبع ویژه قراردادهای الكترونیكی اقتضاء دارد كه اعلامات مندرج در سایتها، دعوت به ایجاب تلقی شوند.

 

واژگان كلیدی

قرارداد، تجارت الكترونیكی، ایجاب ،محیط الکترونیکی ،قرداد الکترونیکی ،معاملات الکترونیکی ،حقوق قرارداد

مقدمه

 

رایانه و شبکه ارتباط الکترونیکی جهانی تحولات عظیم فناوری ارتباطات الکترونیکی معاصر  محسوب می شود. ظهور این تحول در کلیه عرصه های زندگی انسان اعم از اقتصادی، تجاری، حقوقی  موجب ضرورت بازشناسی و ایجاد معیارهای جدید در مفاهیم مختلف حقوق ارتباطات و در نتیجه عرصه ظهور نوع جدیدی از قراردادهای الکترونیکی را فراهم ساخته است. قوانین مدون در این عرصه بیشتر با مد نظر گرفتن جنبه تجاری این روابط و ایجاد زمینه ای برای تسهیل مبادلات تجارت الکترونیکی پیش بینی شده است. در عرصه حقوق، ظهور مفاهیم متعدد و روابط مبتنی بر کاربردهای مختلف اینترنت، نیاز شناخت و بررسی ابعاد مختلف استفاده از ابزارهای ارتباطات الکترونیکی جدید در روابط حقوقی جهت ایجاد تعادل بین منافع اشخاص و حمایت از حقوق آنان را دو چندان نموده است. حقوق تجارت الکترونیکی امروزه با تجربه و منابع بسی اندک بقدر کافی در کشورمان شناخته نشده است لذا انتشار آراء و افکار حقوقدانان در نحوه های متعدد توصیفی, مروری, تحلیلی و پژوهشی بطبع در گسترش تجارت الکترونیکی و ایجاد قوانین و اجرای مناسب آن نقش مهمی را ایفا خواهد نمود. حقوق تجارت الکترونیکی دارای جوانب مختلفی می باشد که هر کدام مستلزم پژوهش های متعدد حقوقی می باشد در باره بعضی از جنبه های توصیفی و تحلیلی آن برغم ندرت منابع داخلی مقالاتی ارزشمند منتشر گردیده است که جای تقدیر می باشد. لذا با تاکید بر این اهمیت, بررسی شکل و ماهیت انعقاد قراردادهای الکترونیکی با توجه به قواعد و مقررات عمومی و سازگاری تطبیق قوانین موجود بر این نوع از قراردادها، از جمله عمده اهداف این مقاله را تشکیل خواهد داد

تعداد صفحه : 52

قیمت : 8800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود فایل به شما نشان داده می شود

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :        *       parsavahedi.t@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

8,800 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.