حقوق

کار تحقیقی رشته حقوق (وکالت) با عنوان بررسی مساله رجوع زوجه به مبذول و رجوع زوج به زوجه در طلاق خلع در فقه و قانون مدنی ایران

دانلود متن کامل کار تحقیقی وکالت رشته حقوق

 

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده 5

فصل اول  6

رجوع زوجه به بذل در عده طلاق خلع  6

مقدمه  7

1-1صولاً طلاق بر دو قسم است: بائن و رجعی. 7

1-2-تعریف خلع  8

1-3- طلاق خلع مبتنی بر دو رکن است: 9

1-4-رجوع از بذل  11

فصل دوم 16

رجوع زوج به نصف مهریه – فرق ابراء با تملیك – خلع قبل از مباشرت   16

2-1-مطالعه نصوص: 18

2-3-بررسی مسأله بر اساس قواعد: 20

2-4-بررسی كلام علامه: 21

2-5-ارزیابی سخن فخرالمحققین: 25

2-6-نظر استاد مدظله در تفاوت ابراء و تملیك: 27

2-7-یك اشكال كلی: 28

2-8-خلع قبل از مباشرت: 29

فصل سوم 33

بررسی قاعده لاضرر و لاحرج در طلاق به درخواست زوجه  33

3-1- موجبات طلاق  34

3-2- طلاق به توافق زوجین  37

3-3- طلاق به درخواست زوجه  39

3-4-موجبات طلاق به درخواست زوجه  40

3-4-1- موجبات خاص     40

3-5-عدم پرداخت نفقه : 43

3-6- خودداری شوهر از ایفای وظایف زناشویی  45

3-7- سوء معاشرت شوهر و بدرفتاری او با زن  47

3-8- وجود امراض مسری صعب العلاج  48

3-9- غیبت طولانی و بی خبر شوهر  50

3-10- حق وکالت زوجه در طلاق  52

3-11- موجبات عام 53

3-12-الزام به ثبت رجوع  56

نتیجه  57

منابع  59

چکیده

طلاق خلع از اقسام طلاق بائن است که ضمن آن، زوجه به دلیل کراهتی که نسبت به زوج خویش دارد، در مقابل مالی که به او می‌دهد از قید زوجیت رهامی‌گردد. زوجه می‌تواند ـ تا قبل‌ از طلاق‌ خلع‌ و حتی‌ بعد از طلاق‌ در مدت عده و تا قبل از انقضای‌ آن ـ به بذل (فدیه) رجوع نماید. در این صورت طلاق خلع به رجعی تبدیل شده و زوج می‌تواند در زمان عده به زوجه رجوع نماید. البته طبق نظریه مشهور جواز رجوع زن مشروط به امكان صحّت رجوع مرد است. هرچند زوج می‌تواند پس از طلاق خلع امکان رجوع به طلاق را بر خود غیر ممکن سازد ولی زوجه نیز در چنین وضعیتی می‌تواند به فدیه رجوع نماید و ایجاد مانع توسط زوج برای اعمال حق خویش، موجب سقوط حق زوجه در این خصوص نمی‌گردد.

مقدمه

طلاق یعنی انحلال عقد نكاح دائم كه پس از اجرای صیغه طلاق صورت گرفته و از آن پس رابطة زوجیت بین زن و شوهر منقطع می‌گردد لكن با توجه به نوع طلاق آثار حاصله از آنها متفاوت خواهد بود.

تعداد صفحه : 61

قیمت : 8800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود فایل به شما نشان داده می شود

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :        *       [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. هزاران فایل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با فرمت word (پسوند doc یا docx) و قابل ویرایش با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.