مهندسی معدن

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد معدن درباره تعیین عیار اقتصادی در معادن روباز

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی معدن

با عنوان : تعیین عیار اقتصادی در معادن روباز

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

چکیده

یکی از پارامتر های اصلی در معادن معیار حد می باشد .به طوری که این پارامتر نقش مهمی در اقتصاد بهینه معدن ایفا می کند همانطور که میدانید در سال های متمادی تعاریف رو روش های بسیاری در این باره مطرح شده است  بطوریکه بسیاری از این روش ها به طور ساده توام با قابلیت های خاص می باشد از جمله این قابلیت ها می توان به تعیین عیار حد اقتصادی در معادن با در نظر گرفتن طرفیت بیشینه و محدودیت ها جهت سود بیشینه فاز های مختلف اشاره نمود لذا در توسعه این مدل از روش ها ی برنامه ریزی بهینه سازی در معدن مذکور اشاره نمودیم .بدین تربیب که هدف اصلی ما تابع بهینه سود قرار گرفت در پایان با مطالعات انجام شده بر روی آنومالی C شمالی معدن سنگان میتوان نتیجه گرفت این مدل در مواقعی که پارامتر های اقتصادی در طول عمر پروژه تغییر کند می تواند برای ما مفید باشد .

مقدمه

همانطور که میدانیم در معدن روباز عیار حد اقتصادی بسیار مهم می باشد و برای این منظور در سالهای گذشته توسط محقیق تعاریف و راهکار هایی نارائه شده است .در کل عیار حد عیاری است که به طور معمول در معدن کاری برای تفکیک کانسنگ و باطله در پیکره کانسار استفاده میشه به طوری که ماده معدنی به کارخانه فراوری و ماده باطله به محل انباشت باطله ارسال می گردد .

بسته به کاربردهای عیار حد ،تعاریف متعددی از آن ارائه می شود .برای مثال عیار حد در کانسار های تک فلز با عیار حد در کانسار های چند فلز متفاوت است . هم چنین عیار حد میتواند براساس نقطه سر به سری تعیین شود .در این حالت عیار حد آنقدر کم انتخاب می شود که عملیات معدنی سودی آید نکند . یعنی هزینه های معدن کاری با درآمد حاصل از فروش محصول نهای مساوی گردد .

هم چنین عیار حد را می توان با توجه به محدودیت های فاز های مختلف معدنکاری تعیین کرد . در صورت وجود محدودیت در طرفیت یک یا چند فاز از عملیات معدن کاری ، می بایست عیار حد را با توجه به محدودیت در طرفیت و در نتیجه تغییر عمر عملیات تعیین کرد .به این ترتیب تاثیر هزینه های ثابت معدن بر عیار حد مورد توجه قرار خواهد گرفت در این حالت می توان عیار حد را برای کسب حداکثر سود نیز محاسبه کرد . به این صورت که عیاری به عنوان عیار حد انتخاب شود که سود حاصل از عملیات معدن کاری حداکثر گردد .

مطالعات انجام شده نشان داده است که عیار حد می تواند در طول عمر معدن متغیر باشد و معمولا عیار حد در سالهای اول معدن کاری بیش از سال های انتهایی است .به همین منظور در بسیاری از معاذن کانسنگ هایی که عیار محصول نهایی  در انها بین آن دو عیار حد است را در محل مناسبی انباشت می کنند تا در آینده به عنوان ماده معدنی مورد استفاده قرار گیرد .

با تمام مشکلات و موانعی که در انجام مطالعات و اجرای انجام این تحقیق  بوده است سعی براین شده که عیار حد بهینه را برای کسب حداکثر سود برای معدن سنگان محاسبه نماییم  برای این منظور از نرم افزار رایانه ای به نام لینگو استفاده شده است .

—-

*       serderehi@gmail.com

 

قیمت 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. هزاران فایل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با فرمت word (پسوند doc یا docx) و قابل ویرایش با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید