مهندسی شیمی

دانلود پایان نامه رشته شیمی با موضوع تكنولوژی و كاربرد درزگیرهای پلی اورتان

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته شیمی

با عنوان : تكنولوژی و كاربرد درزگیرهای  پلی اورتان

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فصل اول

درزگیرهای اورتان ساختمان ها

1-1     مقدمه

فصل اول این كتاب به بررسی و درزگیرهای ساختمانی می پردازد. بازار فروش بسیار زیادی از مصالح ساختمانی، مربوط به چسب ها درزگیرهاست. با یک تخمین 60% از فروش یعنی مبلغ 455 میلیون دلار[1] متعلق به درزگیرهاست. در سالهای اخیر صنایع اتوماتیک و هوا فضا با كاربرد كلیشان 600 میلیون دلار در این بازار پیشی گرفته اند.

1-1-1 فروش

میزان فروش در بازار ساختمان به توانایی به نمایش درآوردن مشخصات مناسب آن مربوط است. سختگیری الزامات استاندارد آمریكا به اندازه الزامات فرانسه نیست. تولید كنندگان درزگیر در صورتیكه بخواهند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند باید استانداردهای ملی AFNOR[1] را بپذیرند. با رشد اهمیت جامعه اروپایی، استانداردهای ایزو[2] پیشرفت چشمگیری در شركت های ایالات متحده آمریكایی پیدا كرده اند. فروش در بازار، به رعایت ASTM [3] یا استانداردهای خارجی نیاز دارد و واردشدن به این بازارها نیازمند به درك دانش مشخصه های موجود است.

دراین فصل الزامات مشخصه ها مورد بحث قرار خواهد گرفت. در فصل های بعدی ابزار شیمیایی و اطلاعاتی مورد نیاز برای رسیدن به آن معیار بحث شده است.

1-2     اطلاعات بازار

اورتان ها بعنوان درزگیرهای با عملكرد بالا[4] فروخته می شوند. سیلیكون ها و پلی سولفید ها از جمله دیگر درزگیرهای محكم با عملكرد بالا هستند. در مطالعه فارست[5] و سالیوان[6]، میزان فروش درزگیرها و درزبندها در سال 1995 مانند طرح های 1990 در جدول 1-1 خلاصه شده است[3].

1-2-1 مقایسه درزگیرهای با عملكرد بالا

در یک تعریف ابتدایی، عملكرد بالا همان ظرفیت تحرك پذیری[7] است. در این زمینه، صفات بسیار دیگری نیز در طول عمر درزگیر تعیین كننده می باشند. از بین درزگیرهای با عملكرد بالا، درزگیرهای پلی یورتان به خاطر خواص بسیار خوبشان در بسیاری از ملاحظات دیگر نیز پیشتازند.

جداول 1-2، 1-3 و 1-4 به مقایسه خواص اورتان ها با سیلیكون و پلی سولفیدها می پردازند. در حالیكه ظرفیت تحرك پذیری بسیار مهم است، خواص مهم دیگری نظیر چسبندگی به بتن، [8] مقاومت به هیدرولیز[9]، تنوع رنگ پذیری و قیمت در مراتب بعدی اهمیت قرار می گیرند.

اتصالات متحرك ساختمان های جدید

نیاز به درزگیرهای با عملكرد بالا بعد از اتمام جنگ جهانی دوم احساس شد. در آن زمان انواع جدید ساختمانهایی كه سطح خارجی آنها، یک پوسته با عضو محافظ داشت، متداول بودند، اگرچه هزینه هنگفت اقتصادی داشتند ولی دارای مزیت طراحی برای سنگ و ملاط بودند. اما مواد ساختمانی جدید ضریب انبساط بسیار بالایی را نسبت به آجر و ملاط داشتند(شكل 1-1 را ببینید ).

درزگیرهایی كه قبلاً در سطح دیوار ساختمان ها به كار می رفتند با نداشتن قابلیت تحرك پذیری پس از مدتی به درزگیری مجدد اتصالات نیاز داشتند. چون باعث بوجود آمدن منافذی در ساختمان ها می شدند، بنابراین نوع جدیدی از درزگیرهای با عملكرد بالا برای برطرف كردن اینگونه احتیاجات فراهم شدند از آنجا که اتصالات در اثر تغییرات دمایی فصلی حركت می كنند، شكل1-2 نشان می دهد كه چطور درزگیرهای اتصال دهنده در تابستان[1]و زمستان متراكم شده یا انبساط می یابند[4].

[1] – کلیه آزمون ها در فیلادلفیا انجام شده اند .

            تغییرات روزانه

این اختلافات ناشی از تغییراتی است كه در طول روز اتفاق می افتد. اختلاف دما بطور ذاتی در نتیجه آفتاب و سایه اتفاق می افتد. تغییر دمای یک ورقه آلومینیومی از آفتاب به سایه می تواند بر اساس گزارشاتی كه پانك[1] بین قسمت آفتابی و سایه ارائه داد تا 60 اختلاف داشته باشد [6] . بر این اساس افزایش و كاهش تغییرات دمای روزانه تا 30معادل 90 (32) بر ورقه آلومینیومی ایجاد می­كند.

سرعت تغییرات حركت در اثر تغییرات فصلی برای یک سقف بتنی ساختمان بسیار كم در حد 02/0 اینچ بر ساعت (in/hr) است. همینطور تغییرات روزانه می توانند بسیار سریع انجام شوند.

در و پنجره آلومینیومی با سرعتی در حدود 1000 بار سریعتر از قسمت های سنگی ساختمان یعنی 120 اینچ بر ساعت حركت خواهند كرد [7] که انجام این حركت در صورتی كه درزگیرها تازه باشند مشكل جدی ای برای درزگیرهای تك جزئی ایجاد می كند.

1-3-3 الزامات حركت

بررسی شكل1-2 تراكم شكاف در تابستان و انبساط آن در زمستان را نشان می دهد. در نتیجه اغلب روش های آزمون به ظرفیت تحرك در اثر تراكم در دماهای بالا و كشش در دماهای پایین نیاز دارد.

طبق شكل1-1 اگرچه ساختار آجر و ملاط برای یک شكاف 5/0 اینچ (2/12 میلیمتر) فقط به ظرفیت 5/12 درصد نیازمند است، یک شکاف بتنی 5/0اینچ، به درزگیری با ظرفیت تحرک 20 درصد نیاز دارد. صفحات استیل به 25 درصد و صفحات آلومینیمی به 50 درصد ظرفیت تحرك پذیری نیاز دارند.

1-4     مشخصه ها

محیط بیرون به درزگیر هایی با عملكرد بالا و خواص مختلف زیادی نیاز دارد، كه برخی از آنها مخصوص درزگیرهای با عملكرد بالا بوده و برخی از الزامات، مربوط به همه درزگیرها هستند. هر التزامی كه در بخش های بتنی قرار داده شود باید با روش های آزمون، آزمایش گردد. روش های آزمون برای كاربردهای جزئی یک مشخصه با ایجاد برش های عمودی بر درزگیر انجام می گیرند.

920-ASTM C مشخصة مؤثر درزگیرهای با عملكرد بالای سطوح ساختمانی در ایالات متحده می باشد. كمیته حرفه ای ISO در سازمان استاندارد های بین المللی (ISO) مشخصه ها و روش های آزمون مخصوص كشورهای اروپایی نوشته است. بررسی درزگیرهای ساختمانی توسط 59TC، از زیر مجموعة كمیتة(8- SC) انجام می گیرد.

تعداد صفحه :229

قیمت : 14700 تومان

—-

پشتیبانی سایت :        *       serderehi@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. هزاران فایل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با فرمت word (پسوند doc یا docx) و قابل ویرایش با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید