مهندسی برق

دانلود پایان نامه ارشد مهندسی برق: بررسی مولدهای سرعت بالای شارمحوری

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته  مهندسی برق

با عنوان :  بررسی مولدهای سرعت بالای شارمحوری

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد “M.Sc”

مهندسی برق – قدرت

عنوان :

بررسی مولدهای سرعت بالای شارمحوری

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

 

چكیده:

(( ماشینهای شارمحوری )) به گونه های مختلفی از ساختارهایی اشاره دارد كه خصوصیت مشترك عبور شار در راستای محور بجای عبور در راستای شعاع را به همراه دارند. به كارگیری آهنرباهای دائم در ساختار شارمحوری منجر به شكل گیری ((ماشینهای شارمحوری آهنربای دائم)) گردید. این ماشینها مزایایی همچون ساختار فشرده ماشین همراه با قاب كوتاه، چگالی توان بالا و بازده بالا (به دلیل عدم وجود تلفات مس ناشی ازتحریک آهنربای دائم) را دارا می باشند . در مورد ماشینهای سرعت بالا ملاحظات حرارتی محدودیت های بیشتری را روی طراحی اعمال می كند.در سایزهای نسبتا” كوچكتر ماشینهای سرعت بالا ، سطوح خنك سازی كوچكتر و چگالی جریانهای بزرگتر (جهت تولید مكفی چگالی توان بالا) از بزرگترین عوامل مشكلات حرارتی هستند.علاوه بر آن ، سرعت بالا اضافه تلفاتی را همچون تلفات رتور به ماشین تحمیل می كند. رتور گردنده یک ماشین سرعت بالا تمایل به ایجاد تلفات اصطكاك هوای بسیار بالایی دارد. در چنین شرایطی ، تقلیل فشار هوای داخل ماشین غیرقابل اجتناب است. طبیعتا” هوا با فشار تقلیل یافته ، نرخ انتقال حرارت از رتور را كاهش می دهد كه این امر منجر به افزایش ناگهانی دمای آهنرباهای دائم و رتور در مدت زمانی كوتاه می گردد. از اینرو در طراحی این نوع ماشینها باید توجه خاصی را مبذول ملاحظات حرارتی كرد. تلفات جریانهای گردابی ناشی از فركانس بالا در آهنرباهای دائم و فولاد رتور ، مسائل مرتبط با سرعت بالا و ایجاد خلاء را دامن میزنند. این تلفات منابع گرمایی بیشتری را برای آهنرباهای دائم ایجاد می كنند. بنابراین توجهات خاصی باید مبذول تحلیل تلفات رتور (كه می بایستی تا حد قابل قبولی از آن كاسته شود ،) گردد.

 

مقدمه:

 ایده تبدیل انرژی بین استاتور و رتور بر اساس تحریک از طریق آهنربای دائم بعنـوان جـایگزینی در آینده تكنولو ژیهای مرتبط با جاروبك قابل انتظار بوده است . این روند در گذشته با مـوانعی چـون ضـعف تكنولوژیهای ساخت آهنرباهای دائم و محدودیتهای الكترونیک قدرت كه نتیجتا ” سد راه كاربردهـایی بـا حدود قدرت بالا شده اند ، مواجه بوده است . بنابراین تحقق این امر با ترقی تكنولـوژی در د و زمینـه یـاد شده امكان پذیر شده است . در یک كشور صنعتی امروزی بین نیم الی دوسوم انرژی الكتریكی توسط ماشینهای الكتریكی مصرف می گردد. با وجود چنین میزان مصرفی حتی افزایش كوچكی در بازده ، منجر به صـرفه جـویی عظیمـی در مقیاس جهانی خواهد شد . در چنین فضایی، ماشینهای آهنربای دائم بدون جاروبك با توجه به بازده بالا، ضریب قدرت بالا و چگالی توان بالا نقش بزرگی را ایفا می كنند . این عوامل دلایل اصلی گسترش سـریع اینگونه ماشینهایی است . 2 در این وادی (( ماشینهای شارمحوری )) پیشرفتهای امیدبخش تری برای كاوش در این زمینه را پـیش روی ما نهاده است . همانطور كه از نام آن نمایان است (( ماشینهای شارمحوری )) به گونـه هـای مختلفـی از سـاختارهایی اشاره دارد كه خصوصیت مشترك عبور شار در راستای محور بجای عبور در راستای شـعاع را بـه همـراه دارند. به كارگیری آهنرباهای دائم در ساختار شارمحوری منجر به شـكل گ یـری ((ماشـینهای شـارمحوری 3 آهنربای دائم)) كه تخفیف یافته آن AFPM است، گردید . این ماشینها مزایایی همچون ساختار فشرده 4 ماشین همراه با قاب كوتاه، چگالی توان بالا و بازده بالا (به دلیل عدم وجود تلفات مس ناشی ازتحریـك آهنربای دائم) را دارا می باشند. 

تعداد صفحات: 50

قیمت: 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید