الهیات -فقه و فلسفه

دانلود پایان نامه تصحیح و تحقیق كتاب خطی مجموعه اعتقادات و اخلاق از فیض كاشانی

دانلود متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته فلسفه‌ و كلام‌ اسلامی‌

عنوان : تصحیح و تحقیق كتاب خطی مجموعه اعتقادات و اخلاق از فیض كاشانی

دانشگاه‌ قم‌

دانشكده الهیات و معارف اسلامی

پایان‌نامه‌ی‌ كارشناسی‌ ارشد فلسفه‌ و كلام‌ اسلامی‌

عنوان‌:

تصحیح و تحقیق كتاب خطی مجموعه اعتقادات و اخلاق از فیض كاشانی

استاد راهنما:

دكتر علی اله‌بداشتی

(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود است)

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

فهرست مطالب:

مقدمه. 1

اهمیت و ضرورت… 1

کتاب حاضر و روش تصحیح آن. 6

امامت… 8

معاد. 18

باب دوّم: در شمردن حسنات ابدان و سیّئات نمایان. 27

گفتار اول: در تفصیل اعمال بر سبیل اجمال. 28

گفتار دوّم: اعمال پسندیده. 34

گفتار سوم: اعمال ناپسند. 70

باب سوم: باز نمودن طاعات قلوب و معاصی پنهان. 102

گفتار دوم: مکارم و فضائل.. 111

گفتار سوم: دعائم ذمائم و رذائل اعظم.. 155

خاتمه. 189

فهرست منابع و مآخذ. 190

چكیده انگلیسی..

چكیده:

رساله حاضر تصحیح و تحقیق کتاب «اصول عقاید و مکارم اخلاق» ملا محسن فیض کاشانی است. این کتاب تاکنون چاپ نشده است، در این پایان‌نامه ابتدا به اختصار زندگی فیض کاشانی تألیفات و كتاب مذكور را معرفی كرده سپس به تصحیح و تحقیق آن پرداختیم. کتاب حاضر متأسفانه ناقص است و تمام اعتقادات را در بر ندارد و معلوم نیست که مرحوم فیض آن را ننوشته یا نوشته ولی تلف شده است. به هر حال قسمت موجود اعتقادات و اخلاق یا مکارم اخلاق می‌باشد که تصحیح شده و ارائه گردیده است. از ویژگی‌های این کتاب آن است که چنین کتابی به زبان فارسی که مشتمل بر اعتقادات و اخلاق به زبان فارسی در عهد صفوی باشد با چنین قدمتی کمتر یافت می‌شود. در این تحقیق منابع و مآخذ آیات شریفه، روایات و اقوال علماء استخراج؛ و ذیل صفحات منعکس شده است، نسخه بدلها آورده نشده زیرا اولاً نسخه خط مؤلف در دست بوده است، و ثانیاً نسخه دیگری از کتاب یافت نشده است.

مقدمه
اهمیت و ضرورت
تصحیح و تحقیق نسخه‌های خطی و احیاء آثار علمای گذشته از ارزش بالائی برخوردار است به طوری که در بسیاری از جشنواره‌های داخلی و خارجی مانند «جشنواره کتاب فصل»، «جشنواره کتاب سال جمهوری اسلامی»، «جایزه کتاب جهانی جمهوری اسلامی»، «جشنواره فارابی» و… تصحیح فنی یک کتاب خطی؛ بهترین آثار تألیفی جایزه‌ای یکسان داشته و در معتبرترین دانشگاه‌های جهان تصحیح کتاب خطی را به عنوان پایان‌نامه دکتری نیز می‌پذیرند. اینها نشان می‌دهد که تصحیح آثار خطی گذشتگان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

مرحوم فیض کاشانی از علمای بزرگ عهد صفویه است که در رشته‌های مختلف علوم اسلامی تألیفات ارزشمندی به یادگار گذاشته است و خوشبختانه بسیاری از آثار او اکنون به زیور طبع آراسته گردیده و برخی از این آثار بصورت فنی تصحیح شده و چاپ شده است مثل کتاب «خلاصة الاذکار» و بسیاری از آنها تنها چاپ شده اما تصحیح نشده است مثل «محجة البیضاء»، «الشهاب الثاقب»، «مفاتیح الشرایع»، «کلمات مکنونه». ولی برخی از آثار ایشان همچنان بصورت مخطوط باقی مانده و تصحیح نشده و چاپ نیز نشده است که یکی از آنها اثر حاضر است.

تعداد صفحه : 199

قیمت :14700 تومان

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :        *       parsavahedi.t@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

  *

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.