حقوق

دانلود پایان نامه تاثیر اختلالات ذهنی و شخصیتی در ارتكاب جرم با مطالعه ی زندانیان شهرستان شیراز


گرایش : حقوق جزا و جرم شناسی

عنوان : تاثیر اختلالات ذهنی و شخصیتی در ارتكاب جرم با مطالعه ی زندانیان شهرستان شیراز

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد بین المللی خلیج فارس هرمزگان

پایان نامه كارشناسی ارشد رشته: حقوق (M.A)
گرایش: حقوق جزا و جرم شناسی

موضوع :
تاثیر اختلالات ذهنی و شخصیتی در ارتكاب جرم با مطالعه ی زندانیان شهرستان شیراز

استاد راهنما:
دكتر حسین آقائی جنت مكان
استاد مشاور:
دكتر امیر دیبائی

زمستان 90

 

(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود است)

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

فهرست
عنوان صفحه
چكیده
مقدمه 1
فصل اول: جرم شناسی و روان شناسی جنایی
مبحث اول: جرم 102
گفتار اول: جرم شناسی 105
گفتار دوم: روان شناسی و جرم شناسی 107
مبحث دوم: اختلال های روانی و جرم 109
گفتار اول: اختلال شخصیت ضد اجتماعی و جرم 120
بند 1: پرخاشگری و خشونت 124
بند 2: اعتیاد 136
گفتار دوم: پیشگیری از جرائم 142
بند 1: درمانگری مجرمان پرخاشگر 145
بند 2: درمانگری در اختلال شخصیت ضد اجتماعی 152
فصل دوم: مفهوم بیماری های روانی
مبحث اول: اختلالات تفكر 5
گفتار اول: موضوع هذیانی و انواع آن 7
بند1: اختلال هذیانی و اسكیزوفرنی 17
بند 2: درمان 30
گفتار دوم: اسكیزوفرنی 31
بند1: انواع و علل اسكیزوفرنی 46
بند 2: پیسكوزهای عضوی 92
بند 3: پیسکوزهای الکلی 94
بند 4: درمان 64
مبحث دوم: شخصیت ضد اجتماعی 76
گفتار اول: توصیف اختلال شخصیت ضد اجتماعی 78
بند 1: خصایص بالینی و تشخیص افتراقی 82
بند 2: درمان 89
گفتار دوم: روان پریشی، روان رنجوری و جنون 91
فصل سوم: تجزیه و تحلیل اطلاعات و داده های آماری
مقدمه 160
بخش اول: تجزیه و تحلیل اطلاعات 161
مبحث اول: روش كار 161
گفتار اول: روش آماری 161
گفتار دوم: بررسی نتایج اماری 162
بخش دوم: بررسی نتایج مطالعات سایر كشورها 205
مبحث اول: مطالعه شیوع میزان ابتلا به بیماریهای روانی در زندانیان ایران 205
گفتار اول: شیوع بیماری های روانی در بین زندانیان اسكاتلند 206
گفتار دوم: فشارهای روانی و شیوع بیماریهای روانی در زنان زندانی 207
پیشنهادات و نتیجه گیری 208
نمونه پرسشنامه 212
منابع 215
چکیده انگلیسی…………………………………………………………………………………………………………….. 218

 

چکیده:

یکی از راه های بررسی رابطه اختلال های روانی با جرائم، تعیین فراوانی چنین اختلال هایی در مجرمان است.از آنجا که بسیاری از مردم، ارتباط بین بیماری های روانی با جرم را می پذیرند و نه تنها بیماران روانی را به علت ارتکاب اعمال خشونت آمیز، بی معنا و غیر قابل درک، خطرناک می پندارند بلکه مبادرت به جرایم وخیم را نیز ناشی از بیماری روانی می دانند.در این تحقیق پس از معرفی پسیکوز و انواع آن و همچنین معرفی شخصیت ضد اجتماعی و علائم آن و با توجه به تحقیقات اندک در این زمینه در ایران به بررسی شیوع بیماری های ذهنی و شخصیتی در زندانیان شهر شیراز و تعیین ریسک فاکتورهای آن ها پرداختیم تا با شناسایی بیماران روانی  و درمان آنها از وقوع جرم جلوگیری کنیم و گامی در حل این معضل در جامعه برداریم.برای این امر تعداد 458نفر زندانی انتخاب شدند که از این تعداد 328 نفر مرد و 130 نفر زن بودند.کلیه این افراد توسط پرسشنامه SADS  بررسی شدند.این پرسشنامه که حاوی 45 سوال است که 20 سوال آن مربوط به پسیکوز و 25 سوال آن مربوط به شخصیت ضد اجتماعی است. با توجه به طرح پسیکوز افرادی که یک چهارم سوالات مربوط به پسیکوز را پاسخ مثبت داده بودند به عنوان پسیکوز خفیف،افرادی که دو چهارم سوالات را پاسخ مثبت داده بودند به عنوان پسیکوز متوسط، افرادی که سه چهارم را پاسخ داده بودند به عنوان پسیکوز شدیددر نظر گرفتیم.بدیهی است افرادی که اصلا پاسخ مثبت نداده بودند را فاقد پسیکوز و افرادی را که به صورت کامل پاسخ مثبت داده بودند را به عنوان پسیکوز کامل در نظر گرفتیم.این روش در رابطه با پاسخ به سوالات شخصت ضد اجتماعی نیز صدق می کند.نتیجه حاصل نشان می دهد که شخصیت ضد اجتماعی با سطوح مختلف تحصیلی ،وضعیت تاهل مجرمین،مصرف حشیش،مصرف الکل،مصرف مواد مخدر، سعی به خودکشی،سابقه بستری در بیمارستان روانی،وجود علائم پارانوئید همچنین درجات مختلف شخصیت ضد اجتماعی بر اساس جنسیت و وجود یا عدم وجود شخصیت ضد اجتماعی در زنان و مردان مجرم رابطه معنی‌دار نشان می دهد. پسیکوز نیز با مصرف حشیش، مصرف الکل، مصرف مواد مخدر، سعی به خودکشی، سابقه بستری در بیمارستان روانی، وجود علائم پارانوئید،درجات پسیکوز بر اساس وضعیت تاهل رابطه معنی دار نشان می دهد.

همچنین سطوح متوسط پسیکوز دارای بیشترین فراوانی 51% و سطوح فاقد پسیکوز 6/2% دارای کمترین فراوانی بود.در رابطه با شخصیت ضد اجتماعی نیز سطوح متوسط شخصیت ضد اجتماعی دارای بیشترین فراوانی 47% و سطوح فاقد شخصیت ضد اجتماعی 8/1% دارای کمترین فراوانی بود.

پس می توان با شناسایی این بیماران و همچنین شناسایی روش های پیشگیری از جرائم و شناسایی شیوه‌های مختلف درمانگری مجرمان و به وجود آوردن مراکز درمانی و روان شناسی در زندان ها از افزایش این اختلالات در زندان ها جلوگیری کرده و با شناسایی افراد بیمار در جامعه و درمان آنها از وقوع جرم و جنایات در جامعه جلوگیری کنیم.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

تعداد صفحه :230

قیمت 70 هزار تومان

70,000 تومانافزودن به سبد خرید

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.