مهندسی برق

دانلود سمینار کارشناسی ارشد مهندسی برق مخابرات: محفظه محافظ آنتن رادار

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : محفظه محافظ آنتن رادار

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تھران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

« M.SC» سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مھندسی برق – مخابرات

عنوان:

محفظه محافظ آنتن رادار

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده:

موضوعی كه در این تحقیق مطرح خواهد شد مبحث محفظه محافظ آنتن رادار و مسائل و شرائط مربوط به آن است. پوشش های گنبدی شكل آنتن رادار با در نظر گرفتن مشخصه های آیرودینامیك، حرارتی و ساختمانی می بایست یک واسطه مناسب برای بدست آوردن عملكرد الكتریكی مورد نیاز باشند. در این تحقیق در ابتدا انواع محفظه های محافظ معرفی و تلاش گردیده ملاحظات الكتریكی و محیطی مربوط به بهینه كردن عملكرد آنها تشریح گردد. باید در نظر داشت كه سطح دیواره های محفظه نیز از پارامترهای تاثیر گذار در عملكرد آنتن رادار است. در طی تحقیق سعی شده عوامل موثر در كاهش كارآئی محفظه آنتن نیز معرفی و دلائل اختلال در عملكرد آنتن رادار به دلیل حضور آنها ارائه شود.

مقدمه:

پوشش های گنبدی شكل آنتن رادار، آنتن ها را در معرض عوامل محیطی حفاظت می كنند. این پوششها با در نظر گرفتن مشخصه های آیرودینامیك، حرارتی و ساختمانی می بایست یک واسطه مناسب برای بدست آوردن عملكرد الكتریكی مورد نیاز باشند. به عبارت دیگر در حالت ایده آل radome ها ضمن آنكه بایست تمام نیازها را تامین نمایند نباید مشخصات عملكرد الكتریكی آنتن را كاهش دهند. مواردی كه در مشخصات الكتریكی كاركرد یک محفظه مورد توجه هستند عبارتند از: میزان شكست پرتو، انحراف پترن تلف انتقال و قدرت انعكاس یافته بدلیل حضور radome.

یک radome در معرض فشارهای حرارتی و بارهای هوائی محیط اطرافش قرار می گیرد. فاكتورهائی نظیر باران، یخ، برف، تگرگ و ارتعاش بر ساختار و عملكرد الكتریكی محفظه تاثیرگذارند.

Radome ها در دو دسته عمومی تقسیم بندی می شوند. محفظه های هوائی و محفظه های زمینی و دریائی. سطح مقطع محفظه ها نیز بدین صورت طبقه بندی می شوند: تك لایه های یكنواخت A,B,C sandwich، دی الكتریک های فلزاندود شده و سازه های فضائی.

آنچه در پی خواهد آمد بررسی انواع محفظه ها و سطح مقاطع موجود و عوامل و شرائط الكتریكی و محیطی در كاهش یا بهینه سازی عملكرد آنتن رادار است تا با وجود آنها كارآئی آنتن رادار تحت تاثیر قرار نگیرد.

فصل اول: آشنائی با Radome

1-1- تعریف Radome و عملکرد آن

پوشش های گنبدی شكل آنتن رادار، آنتن ها را از معرض عوامل محیطی حفاظت می كنند. علاوه بر این با در نظر گرفتن مشخصه های آیرودینامیك، حرارتی و ساختمانی radome یک واسطه مناسب برای بدست آوردن عملكرد الكتریكی مورد نیاز می باشد. در حالت ایده آل radome ضمن آنكه تمام نیازها را تامین می نماید نباید مشخصات عملكرد الكتریكی آنتن را كاهش دهد. در عمل، عملكرد الكتریكی radome نمی تواند حداكثر باشد چرا كه باید حداقل نیازهای سایر موارد نیز برآورده شود.

ملاحظات الكتریكی

معمولا مشخصات الكتریكی كاركرد یک radome براساس موارد زیر محاسبه می گردد:

– میزان شكست پرتو

– انحراف پترن

– تلف انتقال

– قدرت منعكس شده كه بدلیل حضور radome ایجاد می شود.

در كاربردهای اصلی، اثرات افزایش نویز حرارتی سیستم و عدم پلاریزاسیون نیز مهم می باشند. انتقال محور الكتریكی لوپ اصلی بدلیل حضور radome، انحراف پرتو یا خطاهای دهانه دید boresight را پدید می آورد. انحراف پرتو در چاوش مخروطی و آنتهاس منوپالس، از انتقال نقطه Crossover به موقعیت مشابه آن در عدم حضور radome پدید می آید.

افت انتقال برابر با میزان انرژی از دست داده شده بدلیل انعكاس و جذب می باشد. در برخی موارد تغییرات فاز بوسیله radome كه به افت گین آنتن كمك می كند، مطرح می گردد. اثر اولیه افت انتقال، كاهش حداكثر برد مفید رادار است.

با ملاحظه معادله برد رادار مشخص می گردد حداكثر برد برای آشكار نمودن یک هدف مشخص، به طور مستقیم متناسب با ریشه مجذور ضریب انتقال قدرت radome می باشد. بنابراین اگر ضریب انتقال قدرت radome، 85 درصد باشد، حداكثر برد آشكار سازی 92 درصد مقدار آن در نبود radome خواهد بود.

امكان دارد انحراف پترن كه بوسیله radome پدید می آید، تغییراتی را در پهنای پرتو بیم اصلی كاهش عمق نقاط صفر (null depths) و افزایش ساختار لوپ جانبی پدید آورد.

برای آنتن های منوپالس، نولهای محور دید دهانه boresight به طور ناتمام تكمیل خواهد شد. اگر قدرت منعكس شده توسط radome بیش از ندازه باشد، ممكن است تغییر فركانس ماگنترون پدید آید و همچنین ممكن است باعث تنزل پترن ها با شكل مخصوص پرتو و افزایش سطوح لوپ جانبی گردد. در كاربردهای اصلی نظیر آنتن های نوع دوپلر cw حتی مقادیر كم قدرت برگشتی (منعكس شده) به آنتن موجب مشكلاتی خواهد شد. انرژی جذب شده توسط radome بر مشخصات انتقال آن تاثیر می گذارد. ضمن آنكه توان جذب شده نویز حرارتی سیستم را افزایش داده و اگر معیاری با اهمیت است باید مورد ملاحظه قرار گیرد.

وقتی كه رادار سطوح دارای توان بالا را منتقل می كند، ممكن است انرژی جذب شده توسط radome، حرارت دیواره آن را تا حدی افزایش دهد كه مشخصات ساختاری آن به طور جدی تنزل پیدا كند.

تعداد صفحه : 83

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید