مهندسی برق

دانلود سمینار کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت: اتوماسیون شبکه های توزیع

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : اتوماسیون شبکه های توزیع

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

اتوماسیون شبكه های توزیع

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده:

یكی از مهمترین ابزار آلات سیستم اتوماسیون استفاده از PLC می باشد كه ویژگی های استفاده از سیستم PLC، عدم نیاز به ایجاد شبكه جدید برای تبادل اطلاعات و استفاده از شبكه الكتریكی موجود می باشد. این تكنولوژی به خاطر برخورداری از مزایایی همچون عدم اتلاف هزینه و زمان برای ساخت كانال مخابراتی جدید، می تواند انتخابی مناسب در بازار سرویس های با پهنای باند وسیع باشد. از طرفی با توجه به اینكه بخش بزرگی از یک شبكه الكتریكی را قسمت فشار ضعیف تشكیل می دهد، این فناوری یكی از بهترین روش ها از لحاظ پوشش جغرافیایی می باشد.

در این فصل با توجه به مطالب فصل یك، ابتدا به ذكر برخی از پارامترهایی كه میتواند معیارهایی برای بررسی مزایا و معایب یک سیستم مخابراتی باشد، پرداخته شده و سپس بر اساس آنها مزایای و معایب مهم سیستم PLC ذكر می شود. در ادامه نیز كاربردهای متنوع فناوری PLC در سطوح مختلف شبكه برق بیان می گردد.

مقدمه:

بدیهی است كه ایجاد شبكه مخابراتی صرفاً جهت مبادله اطلاعات مورد نیاز برای كنترل و مونیتورینگ بوده و طراح شبكه مخابراتی باید طرح مخابراتی را باتوجه به توپولوژی شبكه توزیع ارائه نماید. موارد زیر بعنوان ملاحظات قابل توجه در طراحی شبكه مخابراتی مطرح میباشند.

1- شكل بندی پستهای توزیع و وضعیت فعلی سیستم

2- تعداد و موقعیت جغرافیایی مراكز و شبكه های فرعی تحت پوشش یک مركز

3- حجم و سرعت مبادله اطلاعات و اولویت های مدیریت شبكه

4- مشخصات فنی سیستمهای جمع آوری اطلاعات مورد نظر برای به كارگیری در پستها

5- گسترش و توسعه شبكه توزیع

هنگام طراحی شبكه مخابراتی و انتخاب یک محیط از بین سایرین ، امكانات و قابلیت‌های مخابراتی زیرقابل توجه می باشند.

فصل اول: كلیات اتوماسیون توزیع

1) اتوماسیون سیستم توزیع

1-1) مقدمه

گسترش روز افزون شبكه های توزیع موجب شده تا دیگر امكان استفاده از روش های سنتی بهره برداری، نگهداری و حفاظت شبكه میسر نباشد. به همین دلیل برداشت اطلاعات شبكه های توزیع، مدون سازی آنها ونیز بهره گیری از سیستم اتوماسیون امری بدیهی و اجتناب ناپذیرمیباشد طبق سیستم اتوماسیون توزیع، IEEE تعریف ارائه شده از سوی موسسه سیستمی است كه قادر به نظارت، هماهنگ نمودن و اعمال فرمان روی DAS تجهیزات به صورت بلادرنگ و از راه دور دركل سیستم اعم از پست، فیدر و در محل مصرف میباشد معمولا میتواند به صورت فاز به فاز اجرا شود. ضرورت اجرای DAS سیستم اتوماسیون در ایران با توجه به شرایط نامطلوب اكثر شبكه های توزیع ،بیشتر احساس میشود. در حال حاضر از دغدغه های مهم صنعت برق كشور كه توجه تمامی مسئولین و كارشناسان بهره بردار را به خود جلب نموده، مشكلات و م عضلات موجود درسطح شبكه های توزیع میباشد. از جمله مشكلات موجود در شبكه های توزیع، بالا بودن تلفات، افت ولتاژ  غیرمجاز، خاموشی های طولانی مدت برق میباشد كه با توجه به حجم زیاد سرمایه گذاری انجام گرفته در این نوع شبكه ها و لزوم بهره برداری مناسب، ایجاد مراكز اتوماسیون توزیع بعنوان یک راه حل اساسی مطرح میگردد. پیاده سازی سیستم اتوماسیون در شبكه توزیع به اقتصادی كردن بهره برداری منجر خواهد شد. مسئله اقتصادی آنقدر اساسی و مهم است كه در یكایک اهداف اتوماسیون بخوبی قابل لمس میباشد. بطوریكه از عوامل اصلی روی آوری و استفاده از آن در شبكه های توزیع میباشد.

بهترین چشم انداز برای اهداف اتوماسیون متوجه شركتهایی هست كه با مسائل زیر درگیر هستند – نیاز به ظرفیت های جدید تولید، انتقال و پستهای جدید و افزایش ظرفیت سیستم – دارای شتركینی هستند كه نیاز به برق مطمئن تری دارند – دارای مناطقی با تلفات بالای غیرمعمول هستند كه دارای مشكل ولتاژ در رنج وسیع هستند – دارای طعیهای فراوان هستند تاریخچه استفاده از اتوماسیون به سالهای 1960 برمیگردد كه توسط كشورهای صنعتی شروع گردید و با ایجاد روش های جمع آوری مكانیزه اطلاعات و استفاده از امكانات نرم و سخت افزاری بسرعت گسترش یافت دستگاه های میكر و – پروسسوری اندازه گیری، حفاظتهای مجتمع دیجیتال و سیستم های كنترل كامپیوتری به همراه نرم افزارهای مدیریتی و محاسباتی سریع و تكامل یافته، موجب گردیده سیستم های اتوماسیون از قابلیت اطمینان بالا، امكان گسترش و كارآیی بهره مند گردد. بطور كلی وظایف اصلی اتوماسیون عبارتست از:

1- كنترل و نظارت بر كلید های پستها و فیدرها

2- اندازه گیری كمیتهای الكتریكی و غیرالكتریكی و نشان دادن آنها

3- تنظیم و نظارت بر عملكرد سیستم حفاظت

4- تشخیص محل وقوع خطا و جداسازی آن به صورت اتوماتیك

تعداد صفحه : 70

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید