مهندسی برق

دانلود سمینار کارشناسی ارشد مهندسی برق مخابرات: امنیت در IMS

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : امنیت در IMS

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

دانشكده تحصیلات تكمیلی واحد تهران جنوب

سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی برق مخابرات

عنوان:

امنیت در IMS

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده:

امروزه مخابرات در دو حوزه اصلی گسترش یافته است كه شامل دو كاربرد گسترده مخابرات سیار سلولی و اینترنت می باشد. با پیشرفتهای حاصل شده در این دو حوزه نیاز به تركیب آنها بیشتر احساس شد. اگرچه كه این كار نخستین بار توسط موبایل نسل 2.5 صورت گرفت اما كیفیت سرویسهای ارائه شده و نیز تنوع آنها در حد مطلوب نبود و لذا IP Multimedia Subsystem) IMS كه یک زیر سیستم چند رسانه ای بر مبنای IP است در 3GPP مطرح شد تا این نیاز مرتفع شود.

IMS كلیدی است كه 3G به وسیلة آن دو مقولة مخابرات سلولی و اینترنت را با هم همراه می سازد و سبب می شود مخابرات سلولی بتواند به تمام سرویسهایی كه اینترنت تأمین می كند، با كیفیتی مناسب دست یابد.

گسترده شدن شبكه ها و یكپارچه شدن دو حوزه مطرح اگرچه كه سبب دستیابی ساده تر كاربران به اقسام سرویسهای چند رسانه ای می شود، اما حمله تهاجم ها و ریسكهای امنیتی را به همراه خواهد داشت. بدین ترتیب لزوم به كار بستن تمهیدات امنیتی محرز است.

در این راستا در این سمینار ابتدا در فصل نخست مروری داریم بر IMS، علت پیدایش آن و اقسام ویرایشهای آن تا به امروز، در فصل دوم به بررسی معماری امنیتی IMS می پردازیم، در ادامه در فصل سوم، IMS را در NGN بررسی می كنیم و فصل بعد به مطالعه توابع امنیتی در استاندارد 3GPP TS 33.102 V8.0.0 (2008-06 می پردازیم، سپس در فصل پنجم، چندی از مقالات منتشر شده در مقوله مباحث امنیتی IMS را مرور می كنیم و در انتها در فصل ششم به صورت مختصر با شبیه ساز NS2 آشنا می شویم.

مقدمه:

IMS (زیر سیستم چند رسانه ای بر مبنای IP) در واقع یک شالوده شبكه سیار است كه انتقال اطلاعات، صحبت و تكنولوژی شبكه سیار را در طی یک ساختار برمبنای IP ممكن می سازد و جهت پر كردن فاصله میان مخابرات كلاسیک و سرویسهای جدید مانند اینترنت و افزایش كیفیت، یكپارچه شدن سرویسها و فراهم كردن سرویسهای چند رسانه ای است. (تركیب صدا و اطلاعات، كنفرانسهای ویدئویی، دسترسی به اینترنت، MMS و SMS، بازیهای گروهی و …). هدف IMS تنها فراهم كردن سرویسهای متنوع نمی باشد، بلكه آنچه كه بسیار اهمیت دارد ارائه سرویسها با همان كیفیت قبل، در صورت جابجایی كاربر است. IMS بالاخص برای افزایش میزان بلادرنگ بودن سرویسهای چند رسانه ای طراحی شده است. در واقع IMS این فرصت را فراهم می كند كه بتوانیم به ارتباطات جذاب، ساده، امن و مفید سرویسهای چند رسانه ای شامل صدا، تصویر، متن یا تركیبی از اینها دست یابیم.

IMS صنعت مخابرات را در سالهای اخیر به شدت تحت تاثیر قرار داده است. معماری جدید كه در اصل برای انتقال چند رسانه ای IP به كاربران بی سیم بود به عنوان یک استاندارد غیر قابل اجتناب است، پلی جهت انتقال از شبكه ثابت به شبكه های IP است.

كمپانی هایی مانند Nortel و Avaya و Alcatel Lucent و سایرین بازار IMS خود را پیش برده اند.

از آنجایی كه شبكه های بر مبنای IP دارای معماری گسترده ای هستند و دستیابی آسان به سرویس ها را فراهم می كنند، تحت تهاجم هایی خواهند بود و بنابراین به مكانیزم ها و تكنیک های امنیتی پیچیده نیاز دارند، به همین علت احراز هویت، رمز نگاری و تكنیكهای حفاظت اطلاعات مطرح می شود، تا در مقابل تهدیدات امنیتی پروتكل ها، فعالیتهای غیر مجاز، سرویسهای كاذب و غیره حفاظت شود.

تعداد صفحه : 111

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید