مهندسی برق

دانلود سمینار کارشناسی ارشد برق قدرت: روش های جایابی مولدهای تولید پراکنده

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : روش های جایابی مولدهای تولید پراکنده

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشكده تحصیلات تكمیلی
“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد
رشته مهندسی برق- قدرت
عنوان:
روش های جایابی مولدهای تولید پراكنده

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده

استفاده از مولد های تولیدپراكنده در شبكه های توزیع با توجه به مزایای این مولد ها در حال افزایش است با وجود مزایای فراوان مولدهای DG یكی از مزایایی كه عمداتاً در جایابی و استفاده از این مولدها مورد تأكید است كاهش تلفات شبكه های توزیع و انتقال می باشد.

استفاده از این مولدها بدون مطالعات جایابی و مطالعة شبكة توزیع وانتقال علاوه براینكه باعث كاهش تلفات شبكه نمی شود ممكن است تلفات را نیز در شبكه افزایش دهد و سایر شاخص های مهم شبكه از جمله قابلی تاطمینان و سطح ولتاژ در شبكه توزیع را مختل كرده و هارمونیک های ولتاژ را در شبكه افزایش دهد.
در این سمینار انواع روش های جایابی و مطالعة شبكة توزیع جهت جایابی مولدهای تولیدپراكنده مورد بررسی قرار گرفته است.

مقدمه

تولید پراكنده شده یا توزیع شده (DG) سیستم قدرت را در سطح شبكة توزیع وانتقال به خصوص شبكه توزیع تحت تاثیر اثرات حظور خود در شبكه قرار می دهد.

این سمینار تلفات سیستم انتقال و توزیع را بر اساس محل قرار گرفتن مول دهای تولیدپراكنده در شبكه مورد بررسی قرار م یدهد. شبیه سازی ها نشان می دهد كه همانگونه كه جایابی صحیح مولدهای تولیدپراكنده باعث كاهش تلفات در شبكه م یشود قرار دادن این مولدها بدون مطالعه و بررسی در محل نامناسب باعث افزایش تلفات در شبكه م یشود. همچنین جایابی مناسب مولدهای تولیدپراكنده در شبكه باعث آزادسازی ضرفیت انتقال خطوط و كاهش تنش و فشار بر تجهیزات انتقال میگردد. ضمناً صرفه جویی در هزینه ها با به تعویق انداختن و یا رفع نیاز به گسترش شبكه قدرت در سایه استفاده از مولدهای تولیدپراكنده امكان پذیر می باشد.

فصل اول:

مروری بر سابقة موضوع و مزایای مولدهای تولیدپراكنده

1-1- مقدمه

تولید پراكنده عموماً عبارت است از تولید برق در محل مصرف اما گاهاً به تكنولوژی هایی گفته می شود كه از منابع تجدیدپذیر برای تولید برق استفاده م یكنند. آنچه عموماً مورد قبول است، این است كه این مولدها صرف نظر از نحوة تولید توان مولدهای تولیدپراكنده، حجم این مولدها نسبتاً كوچك بوده و ظرفیت آنها معمولاً كمتر از 300MW می باشد و مستقیماً به شبكه توزیع وصل می شوند. بالا رفتن هزینه های انتقال و توزیع، به مولدهای تولیدپراكنده این امكان را میدهد كه برق تولیدی خود را به قیمتی ارزانتر در اختیار مصرف كنندگان قرار دهد. بخصوص در سیستم های تجدید ساختار شده تولیدپراكنده می تواند در مناطقی كه دارای LMP2 بالاتری هستند توجیه اقتصادی داشته باشد. علاوه بر این تولید پراكنده امكان استفاده از منابع پاك برای تولید برق را می دهد.

1-2- تولید پراکنده (DG)

تعاریفی كه برای تولیدپراكنده ارائه شده است تا حدودی متفاوت است. IEEE، تولید برق توسط وسایلی كه به اندازه كافی از نیروگاه های مركزی كوچكتر باشند و قادر به نسب در محل مصرف هستند را به عنوان تولیدپراكنده تعریف كرده است. IEA، واحدهای تولید كنندة توان در محل مصرف یا در داخل شبكه توزیع كه توان را به طور مستقیم به شبكه توزیع محلی تزریق می كنند را DG معرفی میكند، اما CIGRE، شرط غیر قابل دیسپچ شدن را برای این مولدها ذكر كرده است.

اتصال مولدهای DG به شبكه توزیع علی رغم مزایای كه برای شبكه دارد اما اتصال آنها به شبكه باعث ایجاد هارمونیک در شبكه و كاهش امپدانس اتصال كوتاه می شود. ضمناً اگر در هنگام خاموشی مولد DG متصل به شبكه به صورت جزیره ای كار كند می تواند برای تعمیركاران شبكه خطرناك باشد.

تعداد صفحه : 134

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید