رشته مکانیک

دانلود سمینار ارشد مکانیک: حل میدان دمای نان فوریه به روش تحلیلی در یک کره توخالی

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک

با عنوان : حل میدان دمای نان فوریه به روش تحلیلی در یک کره توخالی

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی

عنوان:

حل میدان دمای نان فوریه به روش تحلیلی در یک کره توخالی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده

در سال های اخیر با گسترده شدن علوم مهندسی و ظهور تکنولوژی های نو، مواردی که در آنها هدایت حرارتی غیر فوریه ای اهمیت می یابد، از جمله استفاده از لیزر و المنت های گرمایی در علم گرما پزشکی افزایش یافته است. در این پایان نامه حل تحلیلی برای میدان دمای غیر فوریه ای در یک کره توخالی تحت شرط مرزی هارمونیک روی محیط خارج کره ارائه شده است. این حل با در نظر گرفتن دو رابطه ساختاری مختلف، رابطه کاتانئو – ورنوته و رابطه اساسی تأخیر فازی یگانه انجام شده است. کره به صورت یک ماده همگن و ایزوتروپ بوده و خواص حرارتی در آن مستقل از دما می باشد. ابتدا کلی ترین حالت برای شرایط مرزی را در نظر گرفته می شود که با تغییر ضرایب آن می توان به شرایط مرزی دلخواه دست یافت. برای حل مسئله ابتدا شرط مرزی را مستقل از زمان در نظر گرفته و با روش جداسازی متغیرها توزیع دما در کره به دست می آید. سپس با بهره گرفتن از روش انتگرال بر هم نهی دو هامل میدان دما و شار حرارتی تحت شرط مرزی هارمونیک محاسبه شده و روند تغییرات دما با ارائه چندین نمودار بررسی می شود.

مقدمه

مکانیک، ترمودینامیک و الکتریسیته و مغناطیس سه شاخه اصلی علوم فیزیک می باشند. هر یک از این علوم، یک سیستم را با تحلیل انرژی و انتقال آن از محیط خارج جدا کرده و آن را مورد بررسی قرار می دهند. یکی از فرایندهای انتقال مهم، انتقال حرارت می باشد که از قانون بقای انرژی به دست می آید. معادله رسانش گرمایی، ارائه بیان ریاضی انتقال حرارت در مورد ساکن می باشد. پخش گرما یا همان رسانش گرمایی، موضوعیست که در مقالات کلاسیک و مدرن به آن پرداخته شده است. شاید بعضی تصور کنند در این مبحث چیزی برای گفتن باقی نمانده است اما برخلاف این تصور، مبحث رسانش یک منبع غنی از مسائل چالش انگیز برای ریاضیدانان، فیزیکدانان و مهندسین می باشد. به عنوان مثال تناقص معروف سرعت بی نهایت انتشار گرما و رابطه رسانش حرارتی با تئوری های قابل اصلاح، از مواردی می باشند که اخیرا بر روی آنها کار می شود.

در تئوری کلاسیک که بر پایه قانون شار حرارتی فوریه بنیان گردیده است، حرارت با سرعت نامحدود در قطعه انتشار می یابد. به عبارت دیگر هر اغتشاش حرارتی که در یک نقطه جسم ایجاد می شود، به طور آنی بر تمام نقاط دیگر قطعه تاثیر می گذارد. ولی چون انرژی حرارتی توسط حرکت مولکول ها از یک نقطه به نقطه دیگر با سرعت محدود منتشر می شود، نتیجه می گیریم قانون فوریه یک تقریب مرتبه پایین از یک رابطه بنیادی می باشد. در مواردی همچون بررسی پدیده انتقال در شروع زمان گذار (مقیاس میکروسکوپیک زمانی)، انتقال حرارت در اجسام غیرهمگن و میکرومواد (مقیاس میکروسکوپیک مکانی)، دماهای خیلی پایین (که سرعت انتشار موج حرارتی کم است) و یا در مواقعی که انرژی به صورت پالس های متمرکز آزاد می گردد و…، محدود در نظر گرفتن سرعت انتشار حرارت ضروری می باشد.

در فصل بعد روابط پیشنهادی برای تعیین رابطه بین شار و توزیع دما آورده شده است.

تعداد صفحه : 121

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         serderehi@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. هزاران فایل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با فرمت word (پسوند doc یا docx) و قابل ویرایش با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید