مهندسی برق

دانلود سمینار ارشد رشته برق کنترل: کنترل توپ ضد هوایی با بهره گرفتن از کنترل فازی

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : کنترل توپ ضد هوایی با بهره گرفتن از کنترل فازی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
تهران جنوب
دانشكده تحصیلات تكمیلی
“M.S.c “ پایان نامه دریافت كارشناسی ارشد
مهندسی برق- كنترل
عنوان :
كنترل توپ ضد هوایی با بهره گرفتن از كنترل فازی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده

با توجه به نیاز صنایع نظامی دریائی به اتوماسیون هدفگیری و شلیک گلوله توسط کامپیوتر و عدم دخالت نیروی انسانی در این امر، انجام این پروژه گام آوچكی در تحقق این امر خواهد بود. هدف نهایی این است آه با پردازش اطلاعات راداری که روی عرشه این آشتی نصب است عمل دنبال کردن هدف را بوسیله لوله توپ انجام دهیم. بطوریكه در قسمتهای بعدی ذکر خواهد شد در این ترکیب ما به طراحی دو کنترلر کاملاً مجزا خواهیم پرداخت. کنترل کننده اول وظیفه ردیابی هدف را بطور پیوسته بعهده دارد و کنترل کننده دوم وظیفه پایدار سازی لوله توپ را در برابر لرزشهای کاملاً تصادفی ناشی از حرآت پایه را بعهده دارد. این ساختار پیشنهادی به ما این امكان را می دهد که به طراحی مجزای هر یک از این دو بخش بپردازیم.

مقدمه

ردیابی هدف از دیر باز یكی از مهمترین موارد کاربردی آنترل در صنایع نظامی بوده است. ردیابی و دنبال کردن یک شیء یا یک مسیر وظیفه ای است که می تواند به صورت دستی و یا اتوماتیک انجام گردد.

یک سیستم دریابی هدف در عمل نگاشتی است بین گشتاورهای خروجی مربوط به موتورها با وضعیت جدید زوایای سمت و ارتفاع.

در این سیستمها با حرکت هدف در فضا ، دو موتور وظیفه تنظیم وضعیت جدید سیستم را بر اساس موقعیت هدف بعهده دارند که این عمل بطور پیوسته انجام می گیرد.

هدف نهایی ما کنترل یک توپ ضد هوایی معمولی است که بر روی یک پایه متحرك که یک کشتی کوچك یا یک ناوچه است نصب می باشد.

با توجه به نیاز صنایع نظامی دریائی به اتوماسیون هدفگیری و شلیک گلوله توسط کامپیوتر و عدم دخالت نیروی انسانی در این امر، انجام این پروژه گام کوچكی در تحقق این امر خواهد بود. هدف نهایی این است که با پردازش اطلاعات راداری که روی عرشة این کشتی نصب است عمل دنبال کردن هدف را بوسیله لوله توپ انجام دهیم.

بطوریكه در قسمتهای بعدی ذکر خواهد شد در این ترکیب ما به طراحی دو کنترلر کاملاً مجزا خواهیم پرداخت. کنترل کننده اول وظیفه ردیابی هدف را بطور پیوسته بعهده دارد و کنترل کننده دوم وظیفه پایدار سازی لوله توپ را در برابر لرزشهای کاملاً تصادفی ناشی از حرکت پایه را بعهده دارد. این ساختار پیشنهادی به ما این امكان را می دهد که به طراحی مجزای هر یک از این دو بخش بپردازیم.

فصل اول

مقدمه

كنترل فازی امروزه بعنوان یكی از زمینه های تحقیقاتی كاربرد تئوری مجموعه های فازی مطرح است. این تئوری به همراه منطق فازی اولین بار توسط پروفسور زاده در سال 1965 معرفی گردید. بكمك این تئوری میتوان به كمیات فیزیكی ، مفاهیم غیر صریحی نظیر كم، زیاد، متوسط و… را نسبت داد.

منطق فازی نسبت به منطق معمولی بمراتب نزدیكتر به نحوه تفكر انسان است. در سال 1972 پروفسور زاده با ارائه مقاله ای در زمینه كنترل فازی، افق های جدیدی را در زمینه به كارگیری مجموعه های فازی جهت كنترل كیفی سیستمها بوجود آورد. بدنبال آن در سال 1974 ممدانی توانست جهت كنترل یک توربین بخار از كنترل كننده فازی استفاده نماید.

كنترل كننده های فازی كه بر اساس منطق فازی عمل می كنند. سیستمهابی هستند جهت تبدیل استراتژی كنترل زبانی (كه بر اساس اطلاعات فرد خبره شكل گرفته) به صورت یک استراتژی كنترل اتوماتیك. بطور همزمان با رشد كاربرد منطق فازی در كنترل ، در موارد دیگری چون مدلسازی ، شناسائی ، دسته بندی و تشخیص الگو و… نیز كاربرد منطق فازی بسرعت شكل گرفت . در جدول زیر بخشی از روند تحولات كاربرد منطق فازی در كنترل سیستمها ملاحظه میگردد.

 تعداد صفحه : 91

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

14,700 تومانافزودن به سبد خرید

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

 
سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید