پایان نامه ارشد

منابع پایان نامه در مورد جرم جعل

ه ) تغییر هویت مجرمین فراری با بهره گرفتن از سند هویتی مجعول

برای کسانی که به اتهام ارتکاب جرائم گوناگون تحت تعقیب می‌باشند و همچنین زندانیانی که متواری شده اند ، زندگی با هویت قبلی و شناخته شده بسیار مشکل و تا حدودی غیر ممکن خواهد بود و احتمال شناسایی و دستگیری آنها با همان هویت قبلی بیشتر می‌باشد .

بنابراین در اغلب موارد ، این اشخاص پس از ارتکاب جرم و یا فرار از زندان ، ضمن تغییر محل زندگی خود و ایجاد تغییرات در چهره و مشخصات ظاهری ، در اقدام موازی سعی دارند که مدارک هویتی جعلی برای خود تهیه نموده و منبعد خود را با هویت غیر واقعی معرفی نمایند . که این امر احتمال شناسایی و دستگیری مجدد آنها را کاهش می‌دهد .

موارد گوناگونی از این موضوع وجود دارد که برای نمونه می‌توان به تغییراتی که غلامرضا خوش رو ( خفاش شب ) پس از فرار از دست مامورین زندان در اسناد هویتی ایجاد نموده بود ، اشاره داشت که همین تغییر هویت و استفاده از سند هویتی غیر واقعی ، دستگیری او را تا چند سال به تأخیر انداخته و آزاد بودن او نیز منجر به وقوع جنایات گوناگون و غیر انسانی شد .

با توجه به موارد ذکر شده ، می‌توان گفت دامنه تأثیر اسناد هویتی در وقوع جرائم مختلف گسترده و متنوع می‌باشد که در شکل و انواع مختلف نمود پیدا می‌کند که ذکر کلیه مصادیق ما را از مباحث اصلی بدور خواهد ساخت . لذا از توضیح بیشتر و پرداخت به سایر جرائم که با تأثیر از اسناد هویتی مجعول شروع شده و یا با بهره گیری از این اسناد تکمیل می‌گردند ، خودداری می‌شود . مواردی مانند جعل سند هویتی برای دریافت کوپن و یا جعل سند هویتی برای دریافت پروانه کسب و یا تخلفات بیمه ای و غیره از جمله مسائلی هستند که قابلیت بحث و تشریح در این مقوله را داشتند که به لحاظ رعایت اختصار خودداری می‌گردد .

 

 

 

پایان نامه ها درباره جرم جعل (فایل کاملشان موجود است )

سایت سبز فایل بزرگترین و جامع ترین سایت مرجع فروش و دانلود پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد می باشد. هزاران فایل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با فرمت word (پسوند doc یا docx) و قابل ویرایش با امکان دانلود رایگان دمو (فهرست و فصل اول همه پایان نامه ها در سایت به صورت رایگان در دسترس است تا کاملا با محتویات آن آشنا شوید) سایت سبز فایل امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. برای پیدا کردن پایان نامه مورد نظرتان عبارت مورد نظر خودتان را در کادر زیر جستجو کنید:
در ضمن برای راحتی دسترسی ، عناوین همه فایل های مربوط به هر رشته را در یک صفحه گردآوری کره ایم. برای دسترسی به رشته مورد نظرتان از منوی بالای سایت وارد شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید