دانلود متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته
عنوان : بررسی مخاطرات زمین شناسی مهندسی و ژئوتکنیکی منطقه باغمیشه تبریز بر اساس ارزیابی داده های ژئوتکنیکی صحرایی و آزمایشگاهی موجود

عنوان:
بررسی مخاطرات زمین شناسی مهندسی و ژئوتکنیکی منطقه باغمیشه تبریز بر اساس ارزیابی داده های ژئوتکنیکی صحرایی و آزمایشگاهی موجود
سال دفاع:  شهریور 1390

استاد راهنما:

استاد مشاور:
شهریور 1390

 

برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده پایان نامه درج نمی شود

(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود است)

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

– بیان  مسئله
از نتایج بررسی های انجام شده در مناطق مختلف سطح كره زمین معلوم شده است كه نوع زمین از نظر مشخصات و ویژگی های مهندسی ، از جمله ، اشكال سطح زمین ، نوع جنس و ضخامت رسوبات ، عمق سطح ایستایی و جهت جریان آب های زیر سطحی ، ساختار های درز و شكاف ، گسل و زلزله خیزی و … در مناطق مختلف هر منطقه ، متفاوت است و برای انجام هر گونه فعالیت عمرانی و مهندسی و بدست آوردن پارامترهای لازم برای طراحی و احداث سازه های مختلف مهندسی ، ابتدا لازم است ، نوع زمین محل احداث سازه و فعالیت های عمرانی تعین گردیده است . از آن جایی كه این گونه بررسی ها برای همه بخش های شهر تبریز انجام نشده است و بررسی های انجام شده در قسمت های مختلف نیز همسانی و همخوانی لازم را ندارد ، هدف اصلی در تحقیق حاضر، انجام تحقیقات همسان و دقیق برای تمام گستره شهر تبریز بمنظور تهیه یك نقشه زمین شناسی مهندسی و ژئوتكنیك كاربردی برای شهر تبریز  می باشد. محدوده مورد مطالعه، زمین های واقع در بخش شهرك باغمیشه شهر تبریز میباشد كه از نظر مشخصات و ویژگی های زمین شناسی مهندسی ، شامل اشكال سطح زمین ، نوع ، جنس و ضخامت رسوبات ، عمق سطح ایستایی و جهت جریان آب های زیر سطحی ، ساختار های درز و شكاف و گسل، زلزله خیزی مورد مطالعه قرار گرفته است.

 1-2- ضرورت های انجام تحقیق
1- در فعالیت های عمرانی بدست آوردن اطلاعات علمی زمین شناسی و ژئوتكنیكی به شرح فوق بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد .
2- چون شهر تبریز در منطقه زلزله خیر واقع شده است ، لذا به دست آوردن اطلاعات علمی مربوط به میزان پتانسیل لرزه خیزی منطقه برای طراحی ساختمان ها در برابر زلزله بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد .
3- به دلیل وجود مناطق مستعد لغزش ، روانگرایی ، فرونشست و وجود خاك های دستی و مسئله دار در محدوده شهر تبریز ، بدست آوردن اطلاعات علمی مربوط به موارد فوق الذكر برای زمینه های مختلف از جمله فعالیت های عمرانی ، بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد .

1-3-اهداف كاربردی تحقیق حاضر
1- بدست آوردن اطلاعات علمی مربوط به پدیده های زمین شناسی مهندسی ، به جهت استفاده از آب ها در كلیه طرح های عمرانی ، دولتی و بخش خصوصی .
2-  بدست آوردن اطلاعات علمی مربوط به مشخصات ژئوتكنیكی ، جهت استفاده از آنها در كلیه طرح های عمرانی ، دولتی و بخش خصوصی .
3- بدست آوردن اطلاعات علمی مربوط به آب های زیر زمینی و نوسانات سطح ایستایی آب ها در طول سال جهت استفاده از آن ها در طرح های عمرانی ، عمران آب ،‌ آب و فاضلاب و سایر موارد مربوط به آب های زیر زمینی .
4- بدست آوردن اطلاعات علمی مربوط به زلزله خیزی منطقه جهت استفاده از آن برای طرح های عمرانی ، مخصوص طراحی ساختمان ها در برابر زلزله و استفاده نهادهای زیر بسط جهت آمادگی فردی و آمادگی مردم از طریق آموزش همگانی و استفاده در سایر موارد زیر بسط با پدیده زمین لرزه .
5-  بدست آوردن اطلاعات علمی مربوط به خطرات بالقوه در رابطه با حركت های رانشی و لغزشی زمین ، روانگرایی ، فرونشست و وجود خاك های دستی و مسئله دار و از آن ها در پیشگیری از خطرات ناشی از پدیده های فوق الذكر و استفاده از آن ها در طراحی عمرانی ، دولتی و بخش خصوصی و سایر موارد زیر بسط .

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

تعداد صفحه :118

قیمت :14700 تومان

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :        *       asa.goharii@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.